Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

YAMAHA RX-V620RDS wyświetlacz słabo świeci

29 Sie 2010 23:26 4445 10
  • Poziom 10  
    Witajcie,
    Sprawa ma się następująco,
    mam amplituner YAMAHA RX-V620RDS ale w nim wyświetlacz bardzo słabo świeci, tak jak by opcja DIMM była włączona lecz jest ustawiona na "0" czyli wyłączona.
    Na nim samym widać wszystkie opcje ale w ciągu dnia trzeba się naprawdę dobrze wypatrzeć by coś na nim zobaczyć.
    Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem i zna sposób na zwiększenie świecenia a co za tym idzie kontrastu wyświetlacza?
  • Poziom 34  
    Proszę wytrzeć od wewnątrz szybkę osłaniającą wyświetlacz i sam wyświetlacz :)
  • Poziom 10  
    Na samej szybce i na wyświetlaczu nie widać jakichkolwiek zanieczyszczeń.
  • Poziom 34  
    Tylko nie widać..? Może trzeba przejechać palcem i się okaże, że widać :)

Jeżeli faktycznie wrażenie optyczne jest pozytywne i ustawienie menu funkcjonuje prawidłowo, to należy pewnie przystąpić do pomiaru zasilacza wyświetlacza.
  • Poziom 10  
    wczoraj odkręciłem wyświetlacz od obudowy. Sam wyświetlacz jest w szklanej obudowie a co do nalotu, brudu na nim samym i na wewnętrznej części szybki to czysto było
  • Poziom 18  
    Wyświetlacze w sprzęcie Yamaha tej serii oraz starszych nigdy nie świeciły zbyt mocno w porównaniu np. z Denonem czy Sony. Jeżeli wszystkie segmenty świecą równomiernie, co oznacza, że wyświetlacz nie jest wypalony, a napięcia na wyświetlaczu są takie, jak w załączniku, to należy przyjąć, że wszystko jest w porządku.

YAMAHA RX-V620RDS wyświetlacz słabo świeci

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Załączam zdjęcia wyświetlacza.
    tekst wyświetlany jest w miarę widoczny co do informacji o źródle sygnału to jest bardzo słabo widoczny. Na zdjęciach widać to trochę lepiej niż w rzeczywistości.
    Źródła sygnału w dzień praktycznie nie widać, napisy jak się wpatrzę. Niektóre kreski w tekście są bardziej widoczne, niektóre mniej.
    Najlepiej widać to w przypadku napisu OFF, "O" po lewej stronie jest słabo widoczne, po prawej zdecydowanie bardziej oraz na 2 zdjęciu w prawym górnym rogu w napisie "PHONO"
    Wygląda to tak, jak by część była wypalona a cześć świeciła idealnie ( napis prologic lub dsp) albo był problem z zasilaniem.
    Chciał bym też zaznaczyć, że sam amplituner nigdy nie był naprawiany czy nawet weterany za wyjątkiem ostatniego razu gdy próbowałem go wyczyścić.
    YAMAHA RX-V620RDS wyświetlacz słabo świeci YAMAHA RX-V620RDS wyświetlacz słabo świeci
  • Poziom 18  
    Według mnie jest on już lekko wypalony. Widać to szczególnie na drugim zdjęciu. Górny pasek wyświetlający źródła dźwięku świeci wyraźnie słabiej, gdyż jest to fragment wyświetlacza, który świeci zawsze. Natomiast ostatni pionowy pasek pokazujący poziom wzmocnienia świeci mocniej, niż krótsze paseczki po lewej. Widać, że na tym poziomie amplituner nie pracował zbyt często. Pewnie, gdyby jeszcze trochę podkręcić gałkę wzmocnienia, kolejne paski świeciłyby jeszcze mocniej.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    to prawda! im wyższa moc tym paski świecą lepiej.
    Można gdzie naybyć taki wyświetlacz i ewentualnie ile on może kosztować?
  • Poziom 18  
    Part number tej części to V6785800
    Ja znalazłem tu:
    http://www.chsinteractive.co.uk/
    ale kosztuje to ponad 42 funty + wysyłka

Proponowałbym jeszcze zapytać w serwisie Yamahy, a nuż będą mieli taniej? Tylko czy zechcą sprzedać?
  • Poziom 10  
    dziękuję za pomoc, poszukam, może lokalnie uda mi się to dostać w 3-mieście
    Edit:
    Dzwoniłem dziś do Audio klan. Część którą podałeś jest już niedostępna.
    Poza tym sam wyświetlacz nie występuje, trzeba go kupić z całą płytką elektroniczną model: V7209200 ale także niedostępny.
    jedyna opcja naprawy wyświetlacza to kupić yamahę serii V620 i zamienić ją na "dawcę części".

Myślę, że temat wyczerpany.
    Zamykam.