Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mały dostawczak do firmy - który wybrać?

Miwhoo 30 Sie 2010 01:01 5318 2
  • #1 30 Sie 2010 01:01
    Miwhoo
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

Witam.

Temat zmiany kombi na vana wraca do mnie przy każdej większej robocie [prowadzę firmę elektroinstalatorską]. Pytanie więc mam takie, czy ktoś ma i użytkuje, albo może ktoś z Waszych znajomych posiada i mógłby cokolwiek powiedzieć o małym dostawczaku z rodziny kangoo, berlingo i im podobnych.

Interesuje mnie wersja blaszak ze skrzydełkowymi drzwiami z tyłu i przesuwnymi z boku, obowiązkowo diesel, najlepiej cdi, hdi. Do wydania jakieś 15000PLN ±1000PLN. Co do wyposażenia, to elektryczne szyby i lusterka, klima i poducha to minimum jak do auta, w którym mam prawie mieszkać.

Silnik w okolicach 2.0, odpadają te o małych pojemnościach typu 1,3JTD, w których moc jest nadmuchana turbiną.

Rocznik najlepiej 2000+, chciałbym auto z tej epoki :)

Będę wdzięczny za wszelakie sugestie, czym się zainteresować, a co na wstępie odrzucić. Swojego zdania nie napisałem celowo, żeby nie narzucać z góry marki i modelu...

Ma to być auto tylko do pracy, ale za razem wygodne i żwawe, najlepiej mało awaryjne :) bo będzie robić sporo kilometrów, w tej chwili jeżdżę fordem scorpio kombi 2.0.

Pozdrawiam.
    Miwhoo.

0 2
  • #2 30 Sie 2010 21:23
    miszarus
    Poziom 15  

Witam,
    swojego czasu jeździłem po towar w rodzinnym interesie mamy Hyundaiem H200, ale to chyba zbyt duże autko, ale uważnie wysłuchiwałem kolegów poruszających się przeróżnymi dostawczakami, i z tego co opiadali to:
    NR 1 > Peugeot Partner > HDI > naprawdę świetne autko, wygodne i co najważniejsze, mało awaryjne. Wielu takimi jeździło i zawsze sobie chwaliło.
    NR 2> VW Caddy > TDI > solidny niemiecki samochodzik, może troszkę mniejszy od Partneram ale naprawdę dobre autko, o silniku nie muszę chyba pisać, bo to już legenda.

NR 3 > VW Transporter/Multivan > TDI> może coś większego, przestrzeni nigdy za wiele, samochód wygodny...jedyn mankament czy za te pieniądze będzie dobrze wyposażony.

pozdrawiam.

0
  • #3 30 Sie 2010 22:11
    Miwhoo
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

Dziękuję za odpowiedź.

Myślałem mocno nad partnerem 2.0 HDi, ale widzę wieeeele sztuk z wygiętymi tylnymi wahaczami, co powoduje, że tylne koła się rozkraczają, czasem jedno bardziej, drugie mniej... podobnie ma berlingo, chyba, że w MKII poprawili tą wadę.

Caddy w starej budzie trochę mały, bo to polo, a na nową wersję mnie nie stać. T4 za duży, muszę się mieścić na parkingi podziemne do marketów i galerii handlowych z dwoma drabinami na dachu, o czym wcześniej nie wspomniałem.

Próbowałem znaleźć jakieś opinie na temat forda connecta 1.8 TDCi, bo 2 palety do środka mieści i prawie 1000kg ładowności ma w wersji T230, ale w internecie bieda... a to, co już jest, to kopiowane opinie z jednego portalu i anonimowe komentarze, które są według mnie niemiarodajne...

Renault Kangoo też by uszło, gdyby nie mały silnik [jeździłem w poprzedniej robocie 1,5DCi i to trochę mało, jak się auto pełne narzędzi wiezie], a pakować i rozpakowywać przed i po robocie mi się nie uśmiecha, bo przerabiam to teraz. Wnoszenie wszystkich gratów włącznie z odkurzaczem po wąskich schodach na poddasze jest odrobinę uciążliwe.

Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś sugestie, to proszę śmiało pisać :)

0