Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat CC 700 93' - dziwne tykanie podczas jazdy

30 Sie 2010 05:52 1676 8
  • Poziom 15  
    Witam!
    Mam autko wymienione w temacie, a problem z nim taki, że coś mi tyka podczas jazdy i to dosyć głośno.

Tykanie słychać podczas jazdy po lewej stronie, czyli przy kierowcy, na postoju i włączonym luzie tykania nie ma.

Częstotliwość narasta z prędkością, jednak nie jest to zależne od obrotów silnika, bo wrzucałem luz przy zjeżdżaniu z górki i tykanie nadal było.

Co mi panowie powiedzą na ten temat?
  • Poziom 24  
    Do sprawdzenia:

Opona, zawieszenie, hamulce, powodów może być tysiąc.

Dodano po 34 [sekundy]:

Pokręć kołem na podnośniku i będziesz wiedział.

Dodano po 2 [minuty]:

Jako ciekawostkę dodam że w samochodzie Opel Astra dzwięk buczenia okazał się uszkodzonym amortyzatorem. Ale wcześniej wjechano w dziure i na dodatek to były delphie.

Od kiedy ci tak tyka?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    To może być też wina prędkościomierza .
  • Poziom 29  
    Kolego podjedz najlepiej do jakiegoś mechanika i niech on "oceni" to "tykanie" w twoim aucie. Pozdrawiam!
  • Poziom 15  
    Panowie, wymieniłem szczotki alternatora, klocki hamulcowe przednie, opony i felgi, amory przednie, pompkę paliwa, pasek alternatora, kable od akumulatora.

Tykać tyka już dawno, pierw myślałem, że to może coś z oponami - wymieniłem, potem, że z klockami - wymieniłem, następnie amory- okazało się że uszkodzony był jeden a drugi przeciekał - wymieniłem, wraz z nimi wymieniłem sprężyny i łożyska (uchwyty górne). Może to być bendix? ale to by nie tykał po stronie kierowcy, a przecież pasażer prawie nie słyszy tego tykania.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witam.
    W moim byłym CC 899, kilka razy do roku pojawiało się ciągłe "tykanie" słyszalne po stronie kierowcy, także podczas jazdy. Próba zlokalizowania na słuch wykazała, że dźwięk dochodzi z głębi deski rozdzielczej. Przyczyną był silnik wycieraczki. Co w nim konkretnie, to nie doszedłem - nie miałem natchnienia aby dobrać się do niego, szczególnie po tym jak doszedłem, że włączenie i po chwili wyłączenie wycieraczki wystarczy aby tykanie ustało.
    Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Zostaw bendix w spokoju... nie ma on tutaj nic do rzeczy :)
  • Poziom 24  
    Skoro to tykanie nie wzrasta z obrotami to wątpliwe żeby to było coś z silnikiem albo osprzętem. Ja bym go wziął na podnośnik i sprawdzał, dokładnie szczególnie zawieszenie.

Dodano po 1 [minuty]:

Hucul napisał:
    To może być też wina prędkościomierza .

No właśnie, to też wykluczyłeś? Widziałem już taki myk.
  • Poziom 15  
    przetestuję myk z wycieraczkami ;]