Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus a6000 (A6B) problem z przyciskiem POWER

30 Sie 2010 12:03 1555 4
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam laptop A6000 (A6B)
    Od jakiegos tygodnia mam problemy z przyciskiem POWER.
    Czesto nie umiem wlaczyc laptopa po pierwszym nacisnieciu. Terz to juz czasem 15 minut musze sie meczyc zeby go "odpalic" czasem wydaje mi sie ,ze jak mocno nacisne to sie wlacza.
    Coz to moze byc za awaria ? Jak sa zbudowane te przyciski ? Czy tam sa jakieg gumeczki jak w klawiaturze czy jak ?
    Amator to sobie naprawi ? ;)
    Da sie jakos odpalac kompa bez uzycia tego przycisku ?

Dzieki za wszelakie rady. Pozdrawiam serdecznie
  • Poziom 23  
    Witaj,
    możliwe jest uszkodzenie microswitcha. Można go wymienić z jakimś z tych bocznych przycisków multimedialnych. Jeżeli masz jakieś doświadczenie w lutowaniu to sobie poradzisz - inaczej odradzam.
  • Poziom 9  
    Dzieki za odpowiedz .... doswiadczenia w lutowaniu niestety jeszcze nie mam wiec sam sie za to nie zabiore.
    Zgramsobie dane na komputer stacjonarny i sprobuje choc rozebrac tego laptopa by sobie to "zobaczyc"
    Jak juz uda mi sie wlaczyc komputer to dziala bez problemow. Teraz go nie wylaczam wogole.
    Mysle ,ze ten laptop ma jakies problemy tez z ladowaniem baterii bo juz mi zepsul te co mialem od nowosci , jakis rok temu kupilem nastepna i tez wogole jej nie laduje .... pradu w niej starcza na 3 sekundy ;)
    Moze byc jakies problemy z przyciskiem POWER bo np zasilacz PADA ?

Ciezko rozbiera sie asusa by dostac sie do tych klawiszy ?

dzieki serdeczne
  • Poziom 23  
    Należy wytargać płytę główną z laptopa czyli innymi słowy rozłożyć go na części pierwsze. Switch można sprawdzić za pomocą multimetru. Jeżeli chodzi o ładowanie to może być to tylko zimny lut na gniazdku zasilającym- warto sprawdzić. Z rozbieraniem ostrożnie. Najpierw wszystko od spodu, potem wyciągnij klawiature i wykrec wkrety, sciagnij zaślepki zawiasów i oddziel matrycę. Nic na siłę.
  • Poziom 9  
    Ufff ciezkie zadania ....oczywisciedla kogos kto tego nigdy nie robil.