Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Brandt DWE400X wylatujące ramię spryskiwacza

szirra 30 Sie 2010 12:26 1962 10
  • #1 30 Sie 2010 12:26
    szirra
    Poziom 8  

Jaka może być przyczyna wyskakiwania dolnego śmigła w zmywarce . Zawsze po myciu leży na dnie zmywarki. Czy wystarczy kupić nowe śmigło czy też jest inny powód ?? I gdzie kupić nowe śmigło?

0 10
  • #2 30 Sie 2010 17:44
    lisec1
    Poziom 15  

źle umocowane .. po włożeniu trzeba przekręcić pierścień blokujący o ćwierć obrotu w podstawie śmigła.
    Pozdrawiam

0
  • #3 31 Sie 2010 13:46
    szirra
    Poziom 8  

Wiem ,że jestem laikiem ale wkładając śmigło ono się kręci luźno. W którą stronę mam przekręcić ??

Dodano po 12 [minuty]:

A może moje śmigło nie ma tego pierścienia blokującego ??

0
  • #4 31 Sie 2010 15:04
    lisec1
    Poziom 15  

Od nowości tak masz? bo raczej powinien być bo jak ma się trzymać ? woda pod ciśnieniem go wywala.. zobacz do instrukcji obsługi jak wygląda może się dopatrzysz ,jak możesz to zrób zdjęcie bo bywają jeszcze śmigła z zatrzaskiem zobaczymy co tam u ciebie jest zainstalowane.
    Pozdrawiam

0
  • #6 31 Sie 2010 23:56
    lisec1
    Poziom 15  

Oczywiście że źle myje ,śmigło ma być tam gdzie jest jego miejsce, nie odpowiedziałeś czy tak masz od nowości.. ten model nie jest za ciekawy czy posiadasz do niego instrukcję ,w instrukcji jest napisane jak je demontować .

to ramię jest na wcisk ,powinno zaskoczyć i nie wypadać może wypadać również przez to że są zatkane dysze w tym że śmigle.

najpierw je oczyść..
    Pozdrawiam

0
  • #7 01 Wrz 2010 10:46
    szirra
    Poziom 8  

Nie jest tak od nowości . Instrukcja jest bardzo skąpa ale sprawdzę czy coś tam pisze o śmigle. Jak oczyścić te dysze? Czy to śmigło mozna zdemontować żeby wyczyścić? Czy to na co wklada się śmigło ma być ruchome ?

0
  • #8 01 Wrz 2010 11:53
    lisec1
    Poziom 15  

piszesz że wylatuje to bierzesz pod gorącą wodę albo sprężonym powietrzem ew. pomagając sobie drucikiem czyścisz i montujesz i już jak otworki w śmigle nie będą drożne to też będzie wylatywało ,mociej wcisnąć się nie da tak aby zaskoczyło?
    Pozdrawiam

0
  • #9 01 Wrz 2010 12:42
    szirra
    Poziom 8  

Nie da się mocniej wcisnąć. A to na co wciskam jest na tyle ruchome ,że jak to chwycę palcami to mogę to trochę do góry podnieść a jak puszczę to to wpada do środka . A może ten zatrzask juz sie wyrobił? Tylko nie wiem dlaczego.

0
  • Pomocny post
    #10 01 Wrz 2010 12:47
    lisec1
    Poziom 15  

Witam
    Ta zmywarka to jedno z gorszych dziadostw jakie udało Ci się kupić, wyczyść to śmigło i zobaczysz ,mogło się wyrobić ot tak z tarcia..
    W instrukcjach jest napisane aby ten element czyścić oraz najczęściej w słowach ujęte jest jak to demontować .. twojej instrukcji nie mogłem odszukać..
    Pozdrawiam

0
  • #11 01 Wrz 2010 14:09
    szirra
    Poziom 8  

Placiłam za nią sporo kasy ale ma juz tez trochę lat i jak dotąd nie mogłam narzekać . Oprócz tego śmigła nic jeszcze nie wysiadło. Spróbuję je wyczyścić i może faktycznie się wyrobiło i trzeba kupic nowe. Dziekuję za rady.

0