Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy kupić kamere Thoshiba... ?

30 Sie 2010 12:47 1758 7
  • Poziom 13  
    Witam.Mam zamiar kupić sobie kamere TOSHIBA CAMILEO P10
    FULL HD. Tylko się zastanawiam czy będę z niej zadowolony ? Co prawda to nie droga kamera kosztuje około 329 zł.
    Ale chciałbym się od was dowiedzieć jakie widzicie w niej +(plusy) i jakie -(minusy) ,a może ktoś ma swój własny film w Full HD nakręcony tom kamerką do zaprezentowania. Bo na youtube są skonwertowane.
    Słyszałem tak że ma dość słaby mikrofon czy to prawda.
    Czekam na wasze opinie na temat tej kamery.
    POZDRAWIAM.
  • Poziom 13  
    Jak dla mnie to zbyt droga.Chciałbym się coś dowiedzieć o tej TOSHIBA CAMILEO P10.
    Cytat:
    Ale chciałbym się od was dowiedzieć jakie widzicie w niej +(plusy) i jakie -(minusy) ,a może ktoś ma swój własny film w Full HD nakręcony tom kamerką do zaprezentowania. Bo na youtube są skonwertowane.
    Słyszałem tak że ma dość słaby mikrofon czy to prawda.

A więc czekam na jakieś opinie :D
  • Poziom 14  
    Proszę tu masz Recenzję:

Toshiba Camileo P10 z zewnątrz:
    Kamera prezentuje się całkiem przyjaźnie - dobrze leży w dłoni, jest kompaktowa i mieści się w większości kieszeni oraz wszystkich torebkach. Wykonanie jest porządne, choć na świecących fragmentach obudowy doskonale prezentują się odciski palców. Format pistoletowy kamery oznacza, że trzyma się ją nieco inaczej niż zwykłe urządzenia tego typu. Obiektyw "domyślnie" skierowany jest w dół, lecz nie sprawia to większych problemów, ponieważ można manipulować obracanym wyświetlaczem. Sam ekran ma dość niewielką przekątną - liczy sobie ona bowiem 2,5 cala; prawdopodobnie jest to kompromis który trzeba było osiągnąć chcąc wyprodukować małe urządzenie. Wyświetlacz można obracać o 270 stopni, co może przydawać się zwłaszcza w przypadku gdy nagrywamy sami siebie.

Kamera, czyli kręcenie filmów:
    Camileo P10 pozwala na nagrywanie wideo w rozdzielczości HD, ale warto pamiętać, że w tym trybie bardzo szybko skończy się miejsce na karcie pamięci. Jeśli chodzi o jakość nagrań, to bywa ona różna. W świetle naturalnym dobra / bardzo dobra, w świetle sztucznym raczej średnia. Pojawiają się bowiem wówczas zakłócenia obrazu. Usprawiedliwiać to można jednak zarówno wymiarami, jak i ceną urządzenia. Jeśli chodzi z kolei o dźwięk, to nie mam zastrzeżeń - nagrany został także szum wody za ścianą.

Camileo P10 a kwestia zdjęć:
    Inaczej rzecz się ma ze zdjęciami. Tutaj widać już, że urządzenie nie zostało stworzone z myślą o fotografii. Jakość zdjęć robionych moim prywatnym aparatem cyfrowym jest dużo lepsza (a mam zwykły, kompaktowy aparat).

Camileo P10 - podsumowanie:
    Operowanie kamerą jest wygodne. Dzienne nagrywanie filmów przynosi dobre jakościowo rezultaty. Wideo kręcone nocą wypada nieco gorzej, podobnie jak zdjęcia (niezależnie od pory dnia).

Kamera Toshby w różnych sklepach kosztuje od ok. 350 - 550 zł. W tej ofercie cenowej znaleźć można różne inne urządzenia, oferujące podobne funkcje. Plusem jednak Camileo jest balans między ceną a jakością. Jeśli ktoś oczekuje prostej kamery a jednocześnie nastawia się raczej na rejestrowanie nią filmów niż robienie zdjęć, produkt Toshiby może być wart rozważenia.
  • Poziom 13  
    Dzięki bardzo mi pomogłeś tą recenzją.:D
    Przydał by mi się jeszcze film nakręcony tą kamera (własny film NIE z youtube)
    :D Jeśli ktoś ma.:|
  • Poziom 12  
    Niestety nie posiadam takiego:) Ale muszę przyznać,że jak na taka klasę to kamera prezentuje się bardzo dobrze. Poszukaj jeszcze wśród modeli Sony lub Panasonic,. Trochę droższe,ale za to bardzo solidne.
  • Poziom 13  
    Szukałem tylko ta jest w cenie która mnie interesuje bo szukałem takiej do 400 zł z przesyłką. :D
    :arrow: Tematu nie zamykam może ktoś się trafi to ma jakiś swój nakręcony film tą kamerą w jakości full hd. :D
  • Poziom 25  
    Sam zastanawiam się nad nią
    a tu proszę filmek nią nagrany

http://www.youtube.com/watch?v=Dq9mimqrDOA

tylko zwiększ sobie do 1080 rozdzielczość
    Mi na PC gdzie jest procesor Athlon 2500 przycina się (na 2 rdzeniowym jest super już)