Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z FL90, karta, matryca ?

30 Sie 2010 14:24 1550 9
  • Poziom 2  
    jakiś czas temu padła mi karta graficzna 8600M GT i nie chcąc kupować nowej podgrzewałem ją w piekarniku co dało rezultaty ale bardzo krótkotrwałe po paru tygodniach znów karta siadała a ja ją znów do piekarnika i tak parę razy aż już kompletnie przestała działać. Postanowiłem kupić karte ATI HD3650 , znalazłem aukcje na allegro i kupiłem za 300 zł, w opisie była informacja ze karty są sprawne w 100 % i są dodatkowo sprawdzane przed wysyłka. Karta niedawno do mnie dotarła i tutaj kompletne rozczarowanie i zdezorientowanie :/ Po zamontowaniu jej do lapka, komputer się uruchamia ale matryca pozostaje cała czarna (słychać ładowanie windowsa ale obrazu już nie ma). Przy podłączeniu monitora zewnętrznego ekran się pojawia ale jest cały w paskach(ledwo można dostrzec pulpit) tak jakby karta graficzna która kupiłem była zepsuta i tu moje pytanie. Czy to możliwe ze wyslali mi zepsuta kartę i przez to nie uruchamia mi sie matryca ? Bo wcześniej wszystko chodziło bardzo dobrze. Przy ponownym wsadzeniu zepsutego geforca ani ekran w laptopie nie działa ani tez monitor zewnętrzny a pamietam ze wczesniej przy tym geforcie obraz na matrycy sie pojawial, wiec panowie proszę o pomoc i pomysły co w moim comaplu jest nie tak :/
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 24  
    Po co pytasz, jak sam widzisz, że prawdopodobnie złom Ci przysłali...

A 100% pewności nawet wróżka Ci nie da.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 2  
    Wiesz... sklep twierdzi że karta jest sprawna bo sprawdzali przed wysyłką chociaż sam do końca im nie wierze, zanim odesle im tą karte chce miec pewnosc ze ten problem braku obrazu na matrycy może być spowodowany wadliwą grafiką a nie czymś innym, np. czytałem ostatnio że podobne objawy są gdy uszkodzony jest inwerter i poprostu chciałby sprawdzic wszystkie możliwości. Wiem tez ze przy uszkodzonym inwerterze można dostrzec obraz podświetlając ekran latarką ale ja tam nic nie widze wiec chyba karta :/ Czy może są jeszcze jakieś inne możliwości ?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    100% nikt Ci nie da, jak chcesz mieć 99%, to ożyw starą kartę(albo pożycz od kogoś sprawną), jak wszystko będzie na niej działać, a na nowej nie to sprawa jasna...

P.S.
    Jaki inwerter, mistrzu, przecież na zewnętrznym ekranie masz pasy...
  • Poziom 2  
    Gdybym się znał to bym się nie pytał, żadnym mistrzem nie jestem i dzięki za te odpowiedzi, mogą okazać się pomocne
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    Adriano18 napisał:
    jakiś czas temu padła mi karta graficzna 8600M GT i nie chcąc kupować nowej podgrzewałem ją w piekarniku co dało rezultaty ale bardzo krótkotrwałe po paru tygodniach znów karta siadała a ja ją znów do piekarnika i tak parę razy aż już kompletnie przestała działać. Postanowiłem kupić karte ATI :/

Powiadasz do piekarnika ?
    Tu podkładają gumki pod ram https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1736521.html
    Tu bardzo łagodnie krytykuje takie tematy jako zaniżające poziom tego forum.
  • Poziom 19  
    Bonzo spokojnie, na to już nic nie poradzimy :-)

Po pierwsze za 300zł karta to odzysk, nie wiem czy wiesz, ale zresztą sam ją kupiłeś od recyklerów z pewnością lub po naprawie :) Być może i inny sprzedawca który chciał "ożywić" ją w cudowny sposób jak Ty - wygrzewając. Co uwaga nie jest naprawą. Trzeba było starą wysłać do serwisu profesjonalnego i zamknąłbyś się w kwocie ok 350zł i mial świety spokój na dłuuugi czas... A teraz masz zwarcie na karcie lub coś uszkodziłes.
  • Użytkownik obserwowany
    Moja 8600M GT była wykorzystana w testach na mojej maszynie BGA.Mam do dziś tą kartę z aukcji.
    Ja musze dochodzić co dlaczego jak ?sposoby mocowania,jak zachowuje sie lutowie czy materiały poddane obróbce termicznej czy chemicznej i takie tam...
  • Poziom 2  
    Witam panowie po krótkiej przerwie, laptopa jeszcze nie zdołałem naprawić ale mam nowe informacje i mam nadzieje ze okażą się przełomowe i poradzicie mi jak naprawić mój problem. Zakupioną kartę zwróciłem i dostałem takiego emaila od sprzedawcy :

"Karta przyszła uszkodzona ( z uszkodzonym zasilaniem) po naprawieniu zasilania karta działa. Najprawdopodobniej u Pana w laptopie jest coś nie tak z zasilaniem."

Czy może to być prawdą ? Jak tak to jak to naprawić ?

Załączyłem też dwa zdjęcia które może coś pomogą na pierwszym to wiadomo ekran zew. i paski które się pojawiają a druga fotka to taśma którą za każdym razem wkładam by odpalić laptopa z uwagi ze mam połamane zaciski :/ Może właśnie ta taśma powoduje zwarcie ??