Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator AVC790 i proxy

dimos12 30 Sie 2010 14:35 1742 9
  • #1 30 Sie 2010 14:35
    dimos12
    Poziom 8  

Witam, mam taki problem.

Ustawiłem u rodziców sieć gdzie jest podłączony rejestrator AVC-790 z kamerami do routera TP LINK TD-w8910g. Wszystko pięknie śmiga w rejestratorze przekierowałem port na 81, korzystam z dyndns.org.

W domu wszystko ładnie śmiga wpisuje adres xxxxxxx.dyndns.org:81 i loguje się do podglądu.

Problem pojawia się w pracy:). PROXY!

adres to 10.12.16.12:890 -adres do przeglądania www
    dalej wyskakuje login hasło loguję się i mogę przeglądać strony.

To co próbowałem już zrobić:
    - utworzyłem 2 konto na dyndns.org, ale nie działało musi widocznie w rejestratorze być takie samo jak w routerze.
    - przekiwrowałem port w rejestratorze na 80 i zdalnie nie mogę logować się do routera, co prawda zaloguję się do rejestratora, ale wyskakuje błąd połączenia(czy coś takiego) i nie widać obrazu z kamer
    - próbowałem przekierować router 192.168.1.3 na port 81 –ale się nie dało –cały czas działa na porcie 80tym, przekierowanie robiłem tam gdzie ustawia się przekierowanie rejestratora.

Skończyły mi się pomysły, a bardzo bym chciał mieć podgląd w pracy
    PS. Z adminem się nie dogadam – nie ma szans 

Może jeszcze jest jakieś rozwiązanie? – każda porada będzie cenna.

Generalnie słabo znam się na proxy - dlatego proszę o pomoc
    pozdrawiam

0 9
  • Servizza
  • #2 30 Sie 2010 14:51
    VSS
    Poziom 21  

spróbuj przekierowac inny port, z tego co pamietam ten rejestrator chodzi na porcie 8841, ewentualnie w ruterze włącz DMZ dla adresu na którym stoi rejestrator.

0
  • Servizza
  • #3 30 Sie 2010 15:47
    dimos12
    Poziom 8  

acha ok, ale jak byś mógł mi powiedzieć jak to się ma co napisałeś do proxy?
    ps. przekierowywałem rejestrator na port 8080 i też działał, podgląd w domu miałem ok u kolegi też się zalogowałem, za to w pracy przez proxy nie dało rady

-----
    Widzę DMZ w routerze -wygląda to tak: DMZ Host IP Address :0.0.0.0
    i co mi da włączenie tego DMZ?(nigdy z tego nie korzystałem) - jaki adres tam wpisać - rejestratora? (192.168.1.10)?

0
  • #4 30 Sie 2010 18:28
    rokycky
    Poziom 23  

Nie kombinuj, to co mogłeś zrobić już zrobiłeś i działa Ci prawidlowo.
    Pozostaje Ci pogadać z adminem w pracy, bo inaczej klapa.

0
  • #5 31 Sie 2010 04:26
    Marek31415
    Poziom 31  

Wygląda na to, ze proxy blokuje wyższe porty.
    Rozwiązaniem może być zestawienie połączenia tunelowego VPN.

0
  • #6 31 Sie 2010 08:00
    dimos12
    Poziom 8  

czyli jakie programy do tego typu operacji byś polecił?

0
  • #7 31 Sie 2010 08:57
    VSS
    Poziom 21  

aby zestawić tunel VPN musiałbyś mieć otwarty port w pracy. jak masz poblokowane porty to będzie ciężko. zazwyczaj zostawia się port 21, 80 i 443 i porty pocztowe. Spróbuj przestawić rejestrator i router abyś dostawał się po 443 porcie. To port https. Nie powinna być kontrolowana zawartość idąca po tym porcie przez proxy. ewentualnie zapytaj admina jakie porty są otwarte które mógłbyś wykorzystać.

Tym nie mniej uważam, że będzie kiepsko w tym temacie. Nie wiem na jakim poziomie działa wasze proxy ale te które jak miałem w rekach nie przepuściły nic poza www - żadnych strumieni, GG, tlenów i innych zbędnych pracownikowi rzeczy.

0
  • #8 31 Sie 2010 09:08
    dimos12
    Poziom 8  

ok spróbuje, jednak routera nie da się przekierować na żądny port i bez problemu mogę się z pracy na niego zalogować, spróbuje z tym portem 443
    admina nie zapytam ponieważ nawet nie siedzi w tym budynku - jest gdzieś w innym mieście:(
    czy do tunelowania jest potrzebny jakiś program?
    być może mogę sprawdzić "czymś"(narzędziem lub przez www) jakie porty mam w pracy otwarte?

0
  • #10 02 Wrz 2010 13:17
    dimos12
    Poziom 8  

niestety ww. opcja nie działa

0