Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia - problem z podłączeniem.

Bodzio.x 30 Sie 2010 15:28 1089 7
  • #1 30 Sie 2010 15:28
    Bodzio.x
    Poziom 10  

Witam
    Trzy tygodnie temu (9 sierpień) przyjechał kurier z umową z Netii którą podpisałem. Do tego czasu nie został mi podłączony internet który zamówiłem ( 6 MB na liniach TPSA). Dzwoniłem już do nich kilka razy i nadal nie mają mojej umowy w systemie. Dzisiaj pani juz mi zaproponowała że wyśle mi nową umowę do podpisania bo tamta pewnie przepadła. Już sam nie wiem co mam robić, potrzebuje internetu i nie mam zamiaru czekać następny miesiąc. W regulaminie jest napisane, że jeżeli nie dostarczą usługi do 30 dni to można rozwiązać umowę tylko, że tej umowy u nich nie ma w systemie. Już raczej nie mam zamiaru użerać się z Netią wolę troszkę więcej zapłacić i zamówić np orange freedom podobno szybko podłączą lub neostrada. Czy ktoś miał podobny problem? Co byście mi poradzili?

0 7
  • #2 30 Sie 2010 15:43
    prosiak_wej
    Poziom 26  

I tu jest właśnie problem innego operatora na łączach TP. Jedni z drugimi się muszą dogadać a jak jest awaria to Netia musi zgłosić to Telekomunie i ich technicy to robią. Sam mam Neostradę na linii TP, czasem się zdarzają problemy, ale na szczęście znam kilku techników od TP :)

Jeżeli nie ma umowy z Netią (przepadła) to spróbuj bezpośrednio z TP.

0
  • #3 30 Sie 2010 16:01
    Bodzio.x
    Poziom 10  

Tylko czy mi nie wypalą, że nagle umowa się znalazła i będę miał 2 umowy do opłacania przez dwa lata.

0
  • #4 30 Sie 2010 16:04
    Bartasek94
    Poziom 16  

Te wszystkie problemy są spowodowane przez TP. Netia nic nie może zrobić, że np. usterka jest naprawiana z 1 miesiąc. To TP robi na złość aby ludzie przechodzili do niej. Co do umowy to możliwe, że poczta nawaliła. Wysyłałeś poleconym?

0
  • #5 30 Sie 2010 16:07
    Bodzio.x
    Poziom 10  

Netia wysłała kuriera z umową, przy nim podpisywałem i kurier miał dostarczyć do siedziby netii.

0
  • #7 30 Sie 2010 16:11
    Bodzio.x
    Poziom 10  

Wiem że kurier wynajęty, tylko się zastanawiam czy umowa zaginęła u kuriera czy leży gdzieś w siedzibie netii i czeka na wprowadzenie do systemu. Nie chcę żeby się okazało, że ja zamawiam neostrade a netia znajduje umowę i mam dwie faktury do zapłaty.

0
  • #8 30 Sie 2010 16:15
    Bartasek94
    Poziom 16  

Słuchaj, też tak miałem. Wysłałem umowę listem poleconym (w razie czego aby mieć dowód) 13.08.br. Zadzwoniłem tydzień później 20.08 co się dzieje z umową bo w statusie zamówienia jej nie ma. Na następny dzień umowa już była u nich. Po 1-3 dniach wysłali umowę do TP i dzisiaj 30.08 dostałem pozytywną opinię na 6 Mb/s. Masz chyba tylko 2 wyjścia.
    1. Dzwonić do tej firmy kurierskiej i coś wskórać (choć w to nie wierzę).
    2. Wziąć 2 umowę i zapewnić siebie aby po odnalezieniu starej nie wcisnęli Ci jej.

0