Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odświeżenie, tiuning i naprawa starej zabawki rc

Toadie 30 Sie 2010 16:02 3255 7
  • #1 30 Sie 2010 16:02
    Toadie
    Poziom 8  

Witam! Jakiś czas temu odnalazłem swoja zabawkę z dzieciństwa jaką jest samochód rc. Długo myślałem co z nim zrobić aż doszedłem do wniosku naprawy. Mój problem to to iż kompletnie nie znam się na takich rzeczach więc liczę na waszą pomoc. Samochód to zabawka 27MHz marki TAIYO R/C. Na początku chciałbym naprawić złamaną antenę lecz nie mam złamanej części. Jeśli nic więcej nie będzie popsute to chciałbym polepszyć osiągi. Jeśli wszystko będzie sprawne to na koniec pomyślimy o nowej karoserii. Jeszcze pod wieczór zamieszczę kilka fotek.

0 7
  • #2 30 Sie 2010 17:39
    Madrik
    Moderator Robotyka

Nie męcz się. Nie opłaca się.
    Nawet biorąc pod uwagę sentymenty.

Konkretnie - żeby coś w tej zabawce polepszyć, musiałbyś wymienić WSZYSTKO.
    No, może poza kołami...
    Praktyczniej jest kupić lepszej klasy zabawkę, albo nawet odżałować te 400-500zł i kupić prosty, ale prawdziwy model RC w zestawie RTR.

0
  • #3 30 Sie 2010 19:55
    Toadie
    Poziom 8  

Co prawda to prawda, ale pomijając to tuningowanie chciałbym aby to autko jeździło. Wiem, że jest sprawne bo sprawdzałem je przed chwilą łącząc pilot z kabelkiem do którego powinna być przylutowana antena kablem. I tu moje pytanie: skąd wytrzasnąć taką antenę, albo jeśli to możliwe jak ją zrobić???

0
  • #4 30 Sie 2010 21:51
    Madrik
    Moderator Robotyka

Musisz znać długość i typ mocowania, jeżeli to antena teleskopowa.
    Antenki teleskopowe są śmiesznie tanie, góra 20zł.
    Jeżeli to drut, również musisz znać jego pierwotną długość.
    Niestety ten typ nadajnika i odbiornika jest bardzo wrażliwy na zmiany długości anteny i jej impedancji.

Możesz ewentualnie poszukać po giełdach, aukcjach i bazarach samego nadajnika od takiego samego samochodzika. Powinien działać, czasem wystarczy zmienić (przelutować) kwarc.

Problem w tym, że jest to tania masówka. Trudno o schemat i dokładne dane techniczne, bo to jednorazówki.

0
  • #5 30 Sie 2010 22:00
    Toadie
    Poziom 8  

Antena to drut. Znalazłem ułamany kawałek jego długość to +/- 30cm wiem, że antena ułamała się przy samym mocowaniu a więc to około 1cm czyli antena musiał mieć około 31cm.

0
  • #6 31 Sie 2010 16:52
    Toadie
    Poziom 8  

A więc jaką długą zrobić antenę do samochodu rc. Proszę o pomoc czy jakieś wyliczenie długości.

0
  • #7 08 Wrz 2010 13:44
    1MAc
    Poziom 16  

Toadie napisał:
    A więc jaką długą zrobić antenę do samochodu rc. Proszę o pomoc czy jakieś wyliczenie długości.

Nikt ci tego nie wyliczy, bo w odbiorniku jest cewka wydłużająca - tzn antena jest fizycznie krótsza niż mogło by to wynikać z wyliczeń.

Przyczep kawał drutu - szprychę rowerową lub podobny (zabezpiecz koniec - oczy)
    i spróbuj. zobacz jaki będzie zasięg...

MAc

0
  • #8 08 Wrz 2010 20:35
    Madik
    Poziom 15  

Faktycznie, antena musi być "fabrycznej" długości. Cały układ był dostrajany właśnie pod te elementy, więc zmiana czegoś może spowodować gorszy zasięg. Ja na chińskim układzie osiągnąłem 150m w terenie zabudowanym, więc to napewno więcej jak na te układy ;).
    Pozdro

0
  Szukaj w 5mln produktów