Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampa solarna - czy taką warto kupić?

30 Sie 2010 16:22 11980 2
  • Poziom 14  
    Ostatnio na najbardziej znanym polskim portalu aukcyjnym znalazłem taką aukcję i zastanawiam się czy warto coś takiego kupić:

"Witam serdecznie!

Do sprzedania:

LAMPA SOLARNA 56 LED - ŁADOWANA ZA POŚREDNICTWEM PANELU SŁONECZNEGO.

LAMPA ZAWIERA WBUDOWANY CZUJNIK RUCHU, CZUJNIK ZMIERZCHU ORAZ WBUDOWANY CZASOMIERZ!

BRAK KOSZTÓW UTRZYMANIA!

KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA ZESTAWU:

- 56 super-jasnych diod LED najnowszej generacji (odcień światła taki sam jak w samochodowych lampach xenonowych),

- wbudowany czujnik ruchu - światło zostaje tylko zapalone po wykryciu ruchu w zasięgu czujki (regulowana wrażliwość na ruch!),

- wbudowany czujnik zmierzchu - lampa jest tylko aktywowana, gdy zapada zmierzch (regulowana wrażliwość na jasność otoczenia!),

- regulowany czasomierz - dostosowuje czas po jakim światło zostanie automatycznie zgaszone po wykryciu ruchu.

UWAGA!!! BARDZO PROSTA INSTALACJA!

1. MONTUJEMY PANEL SŁONECZENY Z DOSTĘPEM DO PROMIENI SŁONECZNYCH

2. PODŁĄCZAMY KOŃCÓWKĘ KABLA PANELU SŁONECZNEGO DO LAMPY

3. WŁACZAMY LAMPĘ

Instalacja nie wymaga wiedzy specjalistycznej.

Sprowadza się tylko do podłączenia kabla z panelu słonecznego do lampy i włączenia lampy przyciskiem ON/OFF.

PROCES ŁADOWANIA:

1. W ciągu dnia wbudowane akumulatorki gromadzą energię z panelu słonecznego,

2. Wieczorem, gdy zapada zmrok, zgromadzona energia wykorzystywana jest do oświetlenia.

KABEL Z PANELU SOLARNEGO DO LAMPY WYNOSI 5 METROW.

W ZESTAWIE POLSKA INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA!

IDEALNA DO MONTAŻU NAD GARAŻEM, PRZED DOMEM, W DOMKU OGRODNIKA itp.!

NIEZASTĄPIONA W ZIMIE I NA JESIENI GDY BARDZO SZYBKO ROBI SIĘ CIEMNO!

UWAGA! JEST TO ZDECYDOWANIE NAJMOCNIEJSZA LAMPA 56 LED DOSTĘPNA AKTUALNIE NA ŚWIECIE!

JEST TO NAJLEPSZY ZESTAW JAKI KIEDYKOLWIEK TESTOWALIŚMY!

ŚWIATŁO Z TEJ LAMPY JEST TAK JASNE I MOCNE, ŻE NIEKTÓRZY NIE WIERZYLI, ŻE JEST TO LAMPA KTÓRA ENERGIĘ CZERPIE ZE SŁOŃCA!!!

Poniżej zdjęcia przedstawiające dostępny zestaw oraz przykłady zastosowania!
    "

Lampa solarna - czy taką warto kupić?

Cena to 180zł, jak wam się wydaje, czy jak zamontuję taką lampę przed domem to czy rzeczywiście będzie dawała wyraźne mocne światło żeby można się przy nim swobodnie poruszać w nocy? Może ktoś z Was miał do czynienia właśnie z taka lampą bo ja do tej pory spotykałem się tylko z lampkami ogrodowymi, które ledwo świecą i ciężko mi sobie wyobrazić żeby ta lampa spełniła moje oczekiwania.
  • Poziom 35  
    Obawiam się, że opis lampy jest mocno na wyrost i nie spełni ona pokładanych w niej oczekiwań. Teraz dni coraz krótsze i może się to skończyć zniszczeniem akumulatora który będzie niedoładowany a za to rozładowywany dość często. Nie widać na zdjęciu jakie diody są użyte ale nie mam co do nich zbyt dobrego przeczucia. Wielkość tego baterii słoneczniej też nie napawa optymizmem. Co do barwy światła to się nie wypowiadam bo każdy ma inny gust. Ogólnie to takie kupowanie kota w worku jest niestety :|
  • Poziom 14  
    Lampę kupiłem, światło może nie jest bardzo mocne ale wystarcza żeby swobodnie się przemieszczać w nocy przed domem. Jeżeli o to chodzi to jestem zadowolony, jest fotokomórka więc nie świeci się cały czas tylko wtedy kiedy potrzeba, mam nadzieję, że lampa będzie sprawna jak najdłużej wtedy dopiero będę mógł do końca powiedzieć, że jestem zadowolony do końca.

TEMAT ZAMKNIĘTY.