Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer AVIC X1 BT i moduł bluetooth CD-BTB200

worldiness 30 Sie 2010 19:40 2752 0
  • #1 30 Sie 2010 19:40
    worldiness
    Poziom 11  

Witam,

Radio: AVIC X1BT
    Puszka: AVIC X1
    Moduł bluetooth: CD-BTB200

Początkowo poszukiwałem rozpiski kostki zasilania do bluetootha. Zasilanie już chyba mam (od strony złącza patrząc: lewy - masa, środek - pusty ?, prawy + z akumulatora). Moduł się w każdym razie uruchamia ale teraz pojawiły się dalsze problemy. Moduł podłączył się jako EXT1 i działa tylko jako przekaźnik rozmowy na głośniki oraz przesyła muzykę z tel do radia. Nie ma żadnych opcji wybierania numeru, czy transferu książki telefonicznej, pojawiły się tylko przyciski od 1 do 6, które zresztą nie wykonują żadnej funkcji. Do tego przy każdym uruchomieniu radia trzeba od nowa parować telefon z modułem (sprawdzałem, moduł ma stale zasilanie z akumulatora wiec powinien chyba pamiętać ustawienia). Podczas rozmowy głos jest chrypiący w obie strony (tzn i ja i rozmówca mamy chrypkę). Słowem - kaplica. Próbowałem resetować i radio i moduł na rożne sposoby i nic.
    Pomóżcie bo nie wiem co dalej z tym fantem zrobić. :cry:

A więc problem rozwiązany.
    Zasilanie modułu bluetooth jest prawidłowe: lewy pin to masa, prawy to plus z akumulatora.
    Porada dla wszystkich którzy chcieliby kupić sobie Avica - nie wierzcie w bzdury wypisywane przez sprzedających że np puszka X1 będzie działała bez problemu z radiem X1BT (Sprawdzajcie co kupujecie! Czy to oryginalny zestaw czy składak!). Puszki się od siebie różnią i w zależności od wersji inaczej działają. Tak było w moim przypadku. Radio X1BT, puszka X1 - efekt: bluetooth nie działał. Dopiero wymiana puszki na X1BT pomogła. Bluetooth działa.
    Nie wiem czy komuś przyda się moja rada ale ja, drążąc temat, nasłuchałem się że te puszki to to samo i niczym się nie różnią. Okazuje się że to nieprawda. Nie wiem na ile te różnice mogą być istotne ale jeśli radio ma w pełni działać to wg mnie powinien być komplet.

0 0
  Szukaj w 5mln produktów