Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router linuks - jak wyłączyć otoczenie sieciowe

ul1002 30 Aug 2010 20:25 1133 4
    ul1002

Level 35  
    Witam, gdzieś tam czytałem że się da lecz nie potrafie znaleźć jak to zrobić, chcę mieć tylko możliwość ręcznego mapowania dysków z serwera plików podając ścieżki.
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Router tego nie zablokuje - ruch między komputerami przechodzi tylko przez switch.

Chyba, że cały ruch będzie przez niego przechodził.
    ul1002

Level 35  
    W takim razie czy da się stworzyć dwie podsieci, tak aby moje komputery w domu nie były widoczne dla pozostałych w sieci ?

gdzie i jak należy to opisać ?

mam podział łącza qos, i chyba tak jakoś by to miało wyglądać

moje komputery w puli np. 192.168.1.xxx
    reszta w 192.168.2.xxx

czy wtedy wyłącze możliwość przeglądania sieci pomiędzy tymi komputerami ?
    piterus99
    Level 43  
    Jeśli masz wszystko w jednym miejscu to dołożyć drugą sieciówkę, drugi switch i pospinać razem i skonfigurować routing(jeśli trzeba połączenia między sieciami)

Jeśli nie masz takiej możliwości, to możesz dodać drugie IP do interfejsu, ale w jednej części sieci stracisz DHCP(albo będziesz musiał przyznać sztywne nastawy MACom z inną bramą, ip itd)

No i łatwo będzie to schakować - wystarczy podmienić IP na to z drugiej puli i tyle..

Jeszcze można chronione komputery schować za routerkiem(NATem) ale poleci wtedy przydział pasma.
    ul1002

Level 35  
    Mam możliwość dodać druga sieciówkę i fizycznie rozdzielić te dwa zestawy komputerów, tylko czy ktoś potrafi pomóc w zmianie konfiguracji tych wszystkich firewalli dhcp i podziału pasma ?

sieci do siebie nie muszą mieć dostepu