Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odkurzacz zelmer formula1 - turbina

mwcz 13 Wrz 2004 14:10 7842 7
  • #1 13 Wrz 2004 14:10
    mwcz
    Poziom 2  

Czy ktos z szanownych forumowiczow dysponuje rysunkiem zlozeniowym zespolu turbiny (fragment serwisowki) do odkurzcza zelmer formula1 (seria 900).
    Jeszcze nie tak dawno mozna to bylo sciagac ze strony zelmera - teraz dostep tylko na haslo :(

0 7
  • #2 13 Wrz 2004 21:46
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 14 Wrz 2004 15:04
    mwcz
    Poziom 2  

Witam, problem jest prozaiczny. Ten stareńki odkurzacz świetnie sprawował się w warsztacie/ garażu aż do momentu gdy nie zatarły sie łożyska. Nabyłem drogą kupna łożyska i wirnik (stary był nadpalony), rozłożyłem wszystko, ponieważ nie miałem żadnego rysunku to podczas rozkładania w obudowe turbiny wkładałem po kolei wszystko co zdejmowałem z wałka. Wirnik i łożyska wymienione, silnik działa ok a później obudowa turbiny (dekiel) zawierająca wszystkie kolejno zdejmowane elementy spadła ze stołu i teraz mam układankę:
    3 aluminiowe turbinki (w tym jedna nie mocowana do wałka),
    3 tulejki dystansowe z kołnierzami różnych długości
    podkładki aluminiowe
    nakrętka

szukałem w wielu miejscach w sieci i nikt nie ma rysunku
    ot cały problem a odkurzacza szkoda

dziękuje uprzejmie za odpowiedź

0
  • #4 14 Wrz 2004 15:15
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 15 Wrz 2004 21:26
    valler
    Poziom 13  

no powyższa odpowiedz jest oki, ale spróbuję sprecyzować:
    (silnik ustaw osią w górę-czyli gwint od nakrętki do góry)
    1. tulejka z kołnierzem (kołnierz w gorę)
    2. turbina (część płaska do dołu)
    3. tulejka kołnierzem w dół
    4. kierownica (taka turbina z największym otworem) płaskim w dół - musi oprzeć się o obudowę aluminiową rantem
    5. tulejka taka jak w pkt 3 ale kołnierzem w górę
    6. turbina (płaskim w dół
    7. podkładka (na ośkę we wgłębieniu turbiny)
    8. nakrętka (unieruchomić wirnik w drugim końcu chyba klucz 8 mm lub śrubokręt
    9. pokrywa (należy wcisnąć lub popukać młotkiem ale tylko kancik, żeby nie pogiąć
    gotowe

0
  • #6 16 Wrz 2004 11:12
    mwcz
    Poziom 2  

Piękne dzięki,

złożone, hula

Pozdrawiam

0
  • #7 27 Maj 2005 20:04
    Kondzior
    Poziom 15  

Ze swojej strony dodam, że powyższy schemat pasuje też do odkurzacza Zelmer Meteor (wersja pierwsza...)

pzdr.

1
  • #8 08 Lip 2005 12:50
    WaHooDra
    Poziom 11  

Witam.

Mam ten sam odkurzacz. Po remoncie mieszkania był cały zakurzony, postanowiłem go wyczyścić. Rozebrałem silnik, naprawiłem przycisk do szybkości pracy automat/max. Bez składania chciałem sprawdzić czy wszystko jest ok. Po uruchomieniu kiedy odkurzacz jest ustawiony na automat silnik nie pracuje, dioda świeci się na zielono (czyli niby jest ok). W momencie gdy wcisne przycisk na max. dioda zmienia się na czerwoną i silnik zaczyna pracować, ale tak "na słuch" wydaje się, że pracuje wolniej niż kiedyś. Czy to jest normalne że ten odkurzacz tak sie zachowuje kiedy jest rozłożony? (silnik jest wyjęty z obudowy odkurzacza, ogólnie wszystko jest rozkręcone). Przed rozpinaniem kabli poznaczyłem sobie końcówki i tak samo je później pospinałem. Może coś źle złożyłem w silniku?

Z góry dziękuje za jakiekolwiek podpowiedzi ;)

0