Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa B Po wymianie czujnika przepustnicy błąd pozostaje

30 Sie 2010 22:03 4843 3

 • Poziom 11  
  Witam serdecznie

  Od pewnego czasu doświadczam problemów z zawieszającymi się obrotami w mojej Corsie (C12NZ gaz Igen). Wszystko zaczęło się od zerwania linki prędkościomierza. Naturalnie pojawił się Check Engine. Na tamten czas kody były następujące:

  21 Czujnik przepustnicy wysokie napięcie
  XX (nie pamiętam numeru) wskazujący na problemy z krokowcem (falowały obroty)
  34 Zawór układu recyrkulacji gazów wydechowych – okablowanie lub obwód układu recyrkulacji gazów wydechowych, wysokie napięcie (powinien w tym silniku???? Czy mi się wydaje, czy mam założony inny komputer?)
  45 Sonda lambda za bogata mieszanka

  Krokowca wyczyściłem w benzynie i kod błędu w jego sprawie się już nigdy nie pojawił. W międzyczasie pojawił się błąd 24 (Czujnik przebytej drogi - wywnioskowałem, że to z powodu zerwanej linki). Potencjometr przepustnicy wymieniałem już 3krotnie: 2 razy na używki, ale błąd nie znikał. Wczoraj kupiłem nówkę(zamiennik) - założyłem ten oraz nową linkę prędkościomierza i na dzień dzisiejszy stoję z takimi błędami:

  22 - Czujnik położenia przepustnicy wysokie napięcie (zamontowany już nowy czujnik)
  33! - Czujnik bezwzględnego ciśnienia w kolektorze wlotowym lub jego obwód, za wysokie napięcie (czy to tzw mapsensor? gdzie on jest? czy ktoś dysponuje zdjęciem tegoż? chciałbym go zidentyfikować u siebie)

  Postanowiłem zdjąć klemę z akumulatora żeby skasować te błędy. Po założeniu na powrót i krótkiej (3km) przejażdżce został mi błąd 22 razem z nieustającymi wysokimi obrotami, które nawet po bardzo długiej chwili nie spadają.

  Czy ma ktoś pomysł co dalej?

  Za wszelką pomoc serdeczne dzięki
  Pozdrawiam
  Krzychu

  ADD1

  Zauważyłem jedną prawidłowość w tym wszystkim. Jak podróżuję drogą szybkiego ruchu na jednym biegu z taką samą prędkością, kontrolka check engine znika....wystarczy, że puszczę pedał gazu albo zacznę lekko hamować, a natychmiast się pojawia. W mieście, gdzie ciągle zmieniam biegi i dodaję/ujmuję gazu kontrolka check engine ciągle się zaświeca/znika.
  Dla mnie to nie wiele zmienia, ale może kogoś inteligentnego naprowadzi. Dodam, że wypryskałem wszystkie styki jakimś specjalnym preparatem do inst. elektrycznych - błąd pozostał, ale jakby objawy odrobinę zmalały (chociaż z drugiej strony może to być autosugestia). Co raz bardziej mam przeczucie, że ziszcza się dla mnie najczarniejszy scenariusz - kabelkologia.

  Pozdrawiam
 • Poziom 33  
  Sprawdź sygnał z TPS, mapsensor mógł się pokazać, kiedy dłubałeś przy przepustnicy, jest 33 i 34. Nie jestem pewien, ale chyba złą tabelę masz. Dziwne masz te odczyty prześwietliłbym połączenia na złączach, masę dokręć

 • Poziom 11  
  Odgrzebuję po takim czasie dla potomnych.

  Problemem okazał się być uszkodzony komputer.