Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KENWOOD 5080R - jak podłaczyć USB

DamianRTV 30 Sie 2010 22:20 1259 3
  • #1 30 Sie 2010 22:20
    DamianRTV
    Poziom 27  

Witam serdecznie
    - tu jest wcześniejszy temat, który mówił o problemie, jak podłączyć dodatkowe źródło sygnału analogowego P/L - pod wtyczkę zmieniarki. Udało się aktywować źródło AUX i pendrajw jest wpięty po przewodzie słuchawkowym i działa OK.

:arrow: Ale teraz mam pytanie jak podłączyć tego pendrajwa po USB ?
    - ponieważ całkowicie padł laser i jego reanimacja jest nie opłacalna (prawdopodobnie elektronika sterująca silniczkami...)
    Więc pomyślałem że może się uda pod :
    - wyjście na zmieniarkę ?
    - lub pod listwę, ewent. pod samą płytkę tam gdzie jest laser,

Tylko jak to zrobić czy potrzebne są do tego jakieś specjalne programy, by USB zaczęło działać. By można było swobodnie się poruszać po folderach w pendrajwie, by było wyświetlane jak piosenki na wyświetlaczy jako Trak 1 , trak 2, trak 22...

Czy po prostu mam za duże wymagania co do takich przeróbek.

0 3
  • #2 31 Sie 2010 00:03
    Mr.Macki
    Poziom 16  

Hej,
    myślę, że to o czym piszesz to już zadanie dla fanatycznego inżyniera-elektronika ;)
    Musiał byś wstawić do radia kontroler z hostem USB (np. z jakiejś obudowy multimedialnej), żeby można było sterować i wyświetlać - wypuścić przez jakiś procesor dane na magistrale radia tak żeby ze sobą mogły "gadać" i wiele rzeczy o których nawet nie próbuje myśleć :D
    Jak dla mnie - szkoda zachodu; kupił bym używane radio ze złączem usb...
    ALE jak podejmiesz próbę i się uda - zamieść koniecznie w dziale DIY.

0
  • #3 31 Sie 2010 18:52
    DamianRTV
    Poziom 27  

Myślę że dało by radę ale jakby to obsługiwało Mp3 to wtedy by to miało sens.

A dziś w Auchan widziałem MANTE za ponad 200zł. i tu jest wszystko :) co chcę.

Ale myślałem nad tym - masz racje za dużo zachodu.
    To już i tak dużo jak się udało po analogu podpiąć Mp3 po RCA

0
  • #4 05 Wrz 2010 11:01
    DamianRTV
    Poziom 27  

CD nie działa bo się posypała elektronika pod laserem - radio działa znakomicie z pendrajwem podpiętym do RCA (P/L in)

Dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam Damian - temat uważam za zamknięty.

0
  Szukaj w 5mln produktów