Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subiekt 4 Mega (zawiesza się podczas drukowania/resetuje)

30 Sie 2010 23:19 3716 8
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam następujący problem posiadam :
    Windows 98 Wydanie Drugie z zainstalowanym Subiektem 4 Mega Wer. 1.09a.
    Drukarka OKI MICROLINE 320 Elite 9Pin podłączona do portu LPT. (Testowana w środowisku windows normalnie drukuje)
    Niedawno zainstalowałem aktualizację Winodwsa 98 pt. „Windows 98 SE PL nieoficjalny Service Pack 2.1b” i wtedy zaczął się problem z uruchamianiem Subiekta ponieważ odpalam go spod Windowsa jednak w trybie MS-DOS. Uruchamianie Subiekta powodowało kilkukrotne „Trwa ponowne uruchamianie systemu Windows…” aż do momentu zawieszenie się Subiekta i po ponownym restarcie Windowsa subiekt odpalił się z błędem poczym nie chciał się odpalić musiałem uruchomić program Trmntr4.exe i dopiero się Subiekt 4 odpalił i postanowiłem odinstalować dodatek. Wszystko było ok do momentu kiedy chciałem wydrukować fakturę wtedy zawiesił się komputer.
    No i co może być przyczyna tego zawieszenia ponieważ za każdym razem kiedy próbuje wydrukować fakturę wiesza mi się Subiekt jak i komputer.
    Jakie błędy mi się wyświetlały jak miąłem zainstalowany nie oficjalny dodatek(niebieskie ekrany Windows):
    07 w 0028:FFOD1F66 w VXD cmuda(08)+ 000113A6
    Co próbowałem robić:
    *Odpaliłem ponownie Trmntr4.exe
    *Przeskanowałem ScanDiskiem dyski.
    *Wgrałem backup bazy danych Dbfs z przed roku i dalej ten sam błąd.
    *Uaktualniłem Windows98 płytka instalacyjna.
    *W Administratorze uruchomiłem:
    Pierwszą pomoc
    Porządki
    Kontrole Danych
    Odbudowę indeksów
    Odbudowa wzorców wydruku
    *Zrobiłem też:
    „Zrób jeszcze odbudowę wzorców wydruku bo błąd jest związany z błędnym wzorcem.

Możesz jeszcze dla pewności wejść do modułu ADMINISTRATOR- Dokumenty- <odpowiednia kategoria np. "Sprzedaż">- <odpowiedni typ np. "Faktura Vat">- "Wygląd wydruku"- "<Standard>" i wtedy z każdego okna wyjdź przez "<Zapisz>". „

Po tych wszystkich czynnościach Subiekt dalej nie drukuje jednak się nie wiesza wywala błąd jednak nie jestem w stanie wyczytac jaki ponieważ dzieję się to za szybko ponieważ od razu przechodzi do „Trwa ponowne uruchamianie systemu Windows…” i muszę zresetować windows.

Z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 14  
    Jak się da - wrzuć XP ; )

Jak nie - najlepiej wywal nieoficjalny SP.

Jak jest nowsza wer. do tego Subiekta Mega - wgraj ją. Nie używam Mega, ale mam "zwykłego" i to często pomaga, jednak zwieszającego się softu w ten sposób nie miałem jeszcze.

Zadzwoń do pomocy technicznej, wbrew pozorom czasem mogą naprowadzić na coś pożytecznego (o ile masz oficjalny soft).

To może być też problem ze sterownikami drukarki po instalacji dodatku. Jak masz jakąś inną wer. to ją zainstaluj - usuwając wcześniej dokładnie poprzednią.
  • Poziom 9  
    Jak się da - wrzuć XP ; )
    * kiedyś próbowałem zainstalować tego subiekta na XP więcej z tym było kłopotów
    niż pożytku.

* wyżej napisałem że wywaliłem już prawie na samym początku tego nie oficjalnego SP.

Jak jest nowsza wer. do tego Subiekta Mega - wgraj ją. Nie używam Mega, ale mam "zwykłego" i to często pomaga, jednak zwieszającego się softu w ten sposób nie miałem jeszcze.
    * z tego co się orientuje Mega to jest chyba ostatnia wersja Subiekta 4 bo to jest Mega/Plus czy jakoś tak.

Zadzwoń do pomocy technicznej, wbrew pozorom czasem mogą naprowadzić na coś pożytecznego (o ile masz oficjalny soft).
    *No oficjalny a jak inaczej przy prowadzeniu firmy. Zadzwonię ale znając życie powiedzą że przez tel nic nie mogą pomóc i mogą wysłać technika za $$$.

To może być też problem ze sterownikami drukarki po instalacji dodatku. Jak masz jakąś inną wer. to ją zainstaluj - usuwając wcześniej dokładnie poprzednią.
    *no tego nie próbowałem.
  • Poziom 14  
    Cytat:
    * wyżej napisałem że wywaliłem już prawie na samym początku tego nie oficjalnego SP.

Sorry, źle się sformułowałem. W sumie wątpię by odinstalowanie odinstalowało wszystko, szczególnie w W98. Jedynym rozwiązaniem by mieć pewność, że nie ma śladu po tym SP to reinstalka Windowsa.

Cytat:
    * z tego co się orientuje Mega to jest chyba ostatnia wersja Subiekta 4 bo to jest Mega/Plus czy jakoś tak.

Przykro mi w takim razie. Może czas przejść na nowocześniejszy program ? Z tego co widzę w necie, faktycznie bywają kłopoty z tym Subiektem i XP. Najnowszy Subiekt GT nie jest chyba aż taki drogi, a system dobrze by było wymienić już dawno temu... Możesz to odliczyć od podatku ; )

Cytat:
    *No oficjalny a jak inaczej przy prowadzeniu firmy. Zadzwonię ale znając życie powiedzą że przez tel nic nie mogą pomóc i mogą wysłać technika za $$$.

Ja zawsze każde sobie robić quiz (bo inaczej nie chcą jak nie masz telekonsultanta): Proszę o ogólne wytyczne, a potem zadaje konkretne pytanie i chcę by odpowiadali tak albo nie. Z większością to działa (śmieszne, bo mają przecież nie udzielać odpowiedzi)

Co do tej drukarki, to na końcu. Wydaje mi się, że problem wynika z tej poprawki, która się do końca nie odinstalowała..
  • Poziom 9  
    *Co do reinstalacji Windowsa to już dawno to zrobiłem teraz sformatuje go instalując od nowa wszystkie pliki.

*W telecentrum oczywiście nic nie powiedzieli.

* Tak nie jest drogie jednak nie działa pod DOS, a w dosie poruszanie się idzie 2x szybciej niż jak miałbym klikać myszką.
  • Poziom 14  
    Reinstalacja bez formatu zazwyczaj nie ma sensu (jeśli nakładasz / naprawiasz) Windows. Śmieci z poprzedniej wer. zostają.

DOS - trzeba iść z postępem ;) Nawet kosztem pewnych niedogodności. Po za tym nie jest tak źle, bo możesz używać skrótów klawiszowych i można szybko śmigać. Co do kosztu Windowsa oryginalnego - jak na firmę, to też nie jest tak źle.

Jak przeinstalujesz system (z formatem) i usuniesz śmieci po SP - wtedy można by gdybać dalej, ale przyznam, że nie mam za bardzo pomysłu - oprócz tego by ew. nie instalować najnowszych wer. wszystkiego, co mogłeś zainstalować przed tym jak padło. Ew. sprawdź czy drukarka działa samodzielnie z innymi programami - może tu jest problem.
  • Poziom 9  
    Przeinstalowałem system jednak teraz podczas uruchamiania wyrzuca mi błąd aby zwiększyć parametr FILES w pliku Config.sys. Zapomniałem skopiować plików Config.sys i Autoexec.bat bo dopiero teraz mi się przypomniało że kiedyś coś tam musiałem zmieniać:( Teraz nie pamiętam co i jak wrzucam w config.sys wartość 254 i dalej się nie odpala.

A co do drukarki to sprawdzałem już to wcześniej i działa bez zarzutu.
    No tak warto iść z postępem ale po co sobie życie komplikować skoro wszystko działa jak należy od lat.

A że chciałem iść z postępem i wrzucić do wina 98 aktualizacje aby działało USB żeby sobie pliki bazy danych zgrywać to teraz mam kłopot tylko.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Zobacz tu:

Link

Max to chyba 255, więc możesz tak ustawić.
    Może brakuje Ci pamięci rozszerzonej etc..
    Zobacz też na stronach INSERTA albo na ich forum wątek odnośnie wpisów w tych plikach. Przepraszam, że bez konkretów, ale mam wszystko na raz do zrobienia i mało czasu.
  • Poziom 9  
    Z plikami config.sys i autoexec.bat sobie poradziłem wogóle dziwna sytuacja ponieważ licencja którą wcześniej wpisywałem działała normalnie a teraz wyrzuca mi że jest to wersja Demo. No ale mniejsza z tym po pełnej reinstalacji systemu dalej mam taki sam błąd zmieniałem 2 drukarki i dalej mi się wiesza komp.
    Jednak poradziłem sobie z problemem uruchamiając go w pełni spod dosa bo w Windowsie dalej się wiesza.

Dzięki ci iksigrek za pomoc.