Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat ibiza 1,9 TDI - kontolka świec miga , nie odpala

31 Sie 2010 00:05 4281 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    przeglądalem już kilka wątków ale ... może inne pomysły?

SEAT IBIZA 2001 1,9 TDI

Sytuaca wyglądała następująco - pierwsza faza to na wolnych obrotach silnik jakby się dławił , szarpał lecz nie było to na tyle uciążliwe iż zrobiłem prawie 2tys km. poźniej miałem problem z zasilaniem akumulatora otóż bez jakiegokolwiek wsześniejszego problemu po wyłaczeniu silnika odcinał zasilanie akumulatora reset i wystarczyło zruszyć klemy i grało ( akumulator, klemy przeciściłem klemy i ok. ) aż dziś odpaliłem w racając z pracy bez problemów przejechałem ok 1km i zaczą mi dławić , szarpać ( szczególnie stojąc w korku małe obroty ) przejechałem koleny kilometr i zaczeła mi migać kontrolka świec , następnie samochód nagle zaczął tracić moc i z wielkim trudem doturlałem się do garażu na biegu jałowym cały czas szarpał, po około dwóch godzinach odpaliłem bez problemu i znowu przejechalem ok 1 km i kontolka świec zaczęła mrugać a po chili w trakcie jazdy ( 3 bieg chyba ) zgasł i już nie mogę go odpalić ( został na mieście :) )
    sprawdzalem przełącznik 109 ( oczywiście nie rozbierając go ) i bezpieczniki wyglądają na ok - a objawy są takie jakby do silnika nie trafialo paliwo ???

mam dwie prośby : czy jest jakaś obcja aby go dopalić i chociaż dojechać do domu ok 2 km ( rozrusznik kręci bez problemowo)
    i drugie za co dokładnie odpowiada tem przełacznik 109 i czy są jakieś "kostki" które mogły się poluzować\rozłączyć podmaską i ewentualnie jak wyglądają

Obecnie auto jest unieruchomione - po przekręceniu kluczyka standardowo zapalją się kontroli po czym gasną a po chili zapala się kontrolka świec i zaczyna pulsować !!!

przepraszam iż może niezbyt fachowa ale poczatkujący to w moim przypadku chyba aż nad wyraz - wasze uwagi będą tez cenne przy wizycie u mechanika i pewnie pomogą mi abym nie został naciądnięty na jakieś suber niezbędne naprawy :)
    z góry dzięki
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Najlepiej by bylo odczytac bledy testerem. Kontrolka wskazuje usterke ukladu sterowania - prawdopodobnie czujnik polozenia walka/walu.

Odepnij wtyczke od czujnika polozenia walka rozrzadu - z boku bloku silnika, 2pinowa, z tego co pamietam brazowa lub szara wtyczka - powinien odpalic.

Daj znac jak sprawdzisz.
  • Poziom 2  
    problem rozwiązany - wadliwy okazal się czujnik polozenia walka/walu - po wymianie ( koszt ok 70 zł ) wszystko coacy - dzięki za pomoc