Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o sprawdzenie logów z OTL

diablom 31 Sie 2010 09:00 1513 13
  • #1 31 Sie 2010 09:00
    diablom
    Poziom 8  

Witam,
    od dłuższego czasu mam problem z komputerem, wolno działa lub się zawiesza i pomaga tylko restart.
    Proszę o analizę logów i ewentualną pomoc.
    Dziękuje. Marek

0 13
  • #2 31 Sie 2010 10:17
    Kolobos
    Spec od komputerów

Dales zly log, to jest extra z otl, a nie otl.txt.
    Czy skan przy pomocy mbam oraz cureit cos wykryl?

0
  • #3 31 Sie 2010 12:04
    diablom
    Poziom 8  

Przepraszam, mam nadzieję że teraz dodałem poprawny.
    Mam Pande a ta wykrywa jakiegoś rookita, każe restartowac kompa, że niby usunie ale za chwile jest to samo. Compofix jak go uruchamiam też restartuje kompa bo wykrywa rookita i mówi, że też chce go usunąć.
    Jak na złość nie mogę teraz go znaleść.

Pozdrawiam,
    Marek

0
  • #4 31 Sie 2010 14:05
    miloszja
    Poziom 16  

Kolobos napisał:
    Czy skan przy pomocy mbam oraz cureit cos wykryl?

Skanowałeś wogóle tymi programami??
    Jak twierdzisz że masz rokita to przydałby sie log z rokit-detektora np Gmer

0
  • #5 31 Sie 2010 15:30
    diablom
    Poziom 8  

Używałem Combofix'a, log w załączeniu. Jak uruchamiam GMER'a to skanuje jakiś czas a potem komputer daje niebieski ekran i tyle jego pracy. Ponowne uruchomienie i to samo, 3 raz już nie próbowałem. Może w logach z Combofix'a coś będzie, ten podaje po uruchomieniu, że mam infekcje rootkita i musi zresetować kompa.
    Pozdrawiam,
    Marek

0
  • #6 31 Sie 2010 23:00
    Kolobos
    Spec od komputerów

Odpowiedz na pytanie. Czy skan przy pomocy mbam oraz cureit cos wykryl?

0
  • #7 31 Sie 2010 23:47
    diablom
    Poziom 8  

OTL nic chyba nie znalazł, przynajmniej mi wprost nie wyrzucił, log w załączeniu.
    mbam jeszcze pracuje i dam znać jak coś znajdzie, teraz dałem pełne skanowanie ale dla szybkiego nic nie znalazł.
    cureit -tego to nie mogę pobrać z sieci.
    Pozdrawiam,
    Marek

0
  • #8 01 Wrz 2010 00:43
    elektro94
    Poziom 21  

OTL to nie skaner, tylko program do tworzenia logów, ponadto log utworzony za jego pomocą już dawałeś.

0
  • #9 01 Wrz 2010 11:49
    diablom
    Poziom 8  

Nie udaje mi się ściągnąć Dr.Web CureIt, po prostu się nie ściąga, na forum był też link do (ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/cureit.exe), po ściągnięciu nie uruchamia się i krzyczy, że nie jest to prawidłowa aplikacja Win32 (mam Windows 7 PL) Zrobiłem RSIT'a, nie wiem czy dobrze ale przesyłam logi.
    Pozdrawiam,
    Marek

0
  • #10 01 Wrz 2010 16:29
    diablom
    Poziom 8  

Często mam też taki obrazek, kiedyś restartowałem kompa ale ciągle to wraca. Czy można to wyeliminować skutecznie.
    Pozdrawiam,
    Marek

0
  • #11 01 Wrz 2010 18:22
    elektro94
    Poziom 21  

Wyczyść cookiesy i opróżnij foldery tymczasowe.

0
  • #12 01 Wrz 2010 19:25
    diablom
    Poziom 8  

Wyczyściłem, pytanie dlaczego się to pojawia jak na stałe mam włączoną Pande.
    Co zrobić aby skutecznie wyeliminować tego szpiega - czy to jest groźne?
    Dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam,
    Marek

0
  • #13 01 Wrz 2010 19:40
    elektro94
    Poziom 21  

Komunikat nadal się pojawia? Te ciasteczka kiedyś były niebezpieczne, teraz raczej nie są.

0
  • #14 01 Wrz 2010 19:52
    diablom
    Poziom 8  

Trudno powiedzieć, czasami raz dziennie mi się pojawiał komunikat, czasami kilka dni był spokój. Dzisiaj tylko raz go widziałem, ale rozumiem, że to może się powtarzać i trzeba czyścić. Najbardziej denerwuje mnie, że Panda mówi by restartować kompa, zamykam wszystko a po uruchomieniu to samo. Jeśli w logach nie ma innych niepokojących rzeczy to jestem spokojny. Martwi mnie tylko, że często Explorer działa strasznie wolno, procesor ma 100%, zegar na pulpicie stoi i trzeba kilku minut lub restartu by wszystko wróciło do normy. Stąd myślałem, że mam jakieś podejrzane pliki, a uruchamiając Combofixa od jakiegoś czasu wykrywa rootkita i restartuje kompa przed skanowaniem.
    Sorry, za tak długi opis ale nie mam wiedzy na te tematy i to mnie mocno denerwuje.
    Dziękuje za poświęcony czas. Pozdrawiam.

0