Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Europejski lider sprzeda篡 techniki i elektroniki.
Prosz, dodaj wyj徠ek elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Zmniejszenie obrot闚 silnika si這wnika FAAC

areksmy 31 Sie 2010 09:58 3035 9
  • #1 31 Sie 2010 09:58
    areksmy
    Poziom 10  

Witam
    A czym mo積a zmniejszyc obroty w silniku si這wnika do bramy Faac silnik na 230VAC moc 280wat
    silnik jest pod豉czony z kondensatorem wiem 瞠 w oryginalnej centrali mozna to zrobic zworkami i jest kilka poziom闚 mocy ale ja steruje tym silnikiem poprzez inny uk豉d ZDS2 i brama pracuje na najwiekszych obrotach co jest dla mnie zbyt szybko/mocno.
    Zmniejszenie obrot闚 silnika si這wnika FAAC

0 9
  • #2 31 Sie 2010 14:12
    Marteen_G
    Poziom 21  

Oryginalna centrala nie zmienia pr璠ko軼i otwierania/zamykania si這wnika. Kilkoma poziomami ustawiasz jedynie moc si這wnika. Samej pr璠ko軼i nie zmienisz bo wynika ona z prze這瞠nia nap璠u.

0
  • #3 31 Sie 2010 15:12
    areksmy
    Poziom 10  

Dzieki
    By貫m w b貫dzie my郵a貫m 瞠 mo積a zmieni obroty by這 by to chyba bardziej u篡teczne a w takim razie jaki sens zmienia moc?? i co w dalszym ci庵u z moi zapytaniem jak zmieni obroty ? wstawi貫m regulator z wiertarki ale to sie nie nadaje bo silnik w si這wniku nie jest szczotkowym silnikiem i sie grza .

0
  • #4 31 Sie 2010 20:20
    gts1991
    U篡tkownik obserwowany

Falownik :) Klatkowy jest tam silnik?

Moderowany przez suworow:

3.1.18. Nie wysy豉j link闚, kt鏎e po pewnym czasie przestan by aktywne. To spowoduje, 瞠 dyskusja straci jakikolwiek sens.
    Usun掖em link do serwisu aukcyjnego

0
  • #5 01 Wrz 2010 08:04
    pafciowaw
    Specjalista Automatyk

LG: ten falownik jest dla silnik闚 3-fazowych (wygenerowane z 1 fazy), przy "powieszeniu" na nim silnika 1-fazowego...raczej dzia豉 nie b璠zie ?!

Dodano po 1 [minuty]:

Pr璠zej jaki uk豉d "軼iemniacza" trzeba szuka

0
  • #6 01 Wrz 2010 18:43
    areksmy
    Poziom 10  

Falownik odpada z falownika jest wyjscie na trzy fazy a silnik si這wnika to jednofazowy,zreszt po co takie koszty.

0
  • #7 21 Lip 2016 19:17
    ati128
    Poziom 12  

Co do tego nap璠u 741 /740 to na pewno si da spowolni nap璠 o po這w obrot闚 bo kiedy nap璠 ustawi si ze spowolnieniami i ustawi w pozycji w po這wie wy陰czy i w陰czy zasilanie nap璠 rusza z mniejsz pr璠ko軼i od nominalnej o po這w a dojedzie do kra鎍闚ki po tym rusza z normaln szybko軼i, czyli fizycznie ma tak opcj cho nie ma w programie takiego ustawienia to co powoduj ten powolny ruch, to tylko moje spostrze瞠nie ale jak to jest realizowane ale co spowalnia nap璠.

0
  • #8 21 Lip 2016 20:17
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Ot wynalazca wykopaliska... .
    Spowolnienia w Faacu nie produkuje 瘸den falownik ani to " co " tylko prymitywna odmiana sterowania PCM.
    Procek centrali monitoruje ca造 czas sinusoid sieci i przy dzia豉j帷ych spowolnieniach przycina triakiem pocz徠ek i koniec sinusa. Tak samo ( tylko mniej agresywnie) i tym samym triakiem realizowana jest regulacja mocy ( czyli proporcjonalnie moment obrotowy) parcia bramy.
    Niekt鏎e egzemplarze 741 maj opcj spowolnienia przed kra鎍闚kami ( mierzon czasami), jak si pobawi pilotem odpowiedni ilo嗆 razy to centralce czasy si nieco pultaj i mog wyj嗆 opisane powy瞠j efekty typu start na zwolnieniu.

0
  • #9 22 Lip 2016 09:12
    areksmy
    Poziom 10  

Witam wszystkich kt鏎zy si wypowiedzieli
    Prosz przeczyta moje pierwsze pytanie .
    Nigdzie nie pisa貫m 瞠 to si這wnik 740 je郵i ju to chodzi mi o 414
    Dodatkowo nie u篡wam oryginalnej centrali tylko prosty uk豉d z radiem realizuj帷y start/stop i obs逝guj帷y kra鎍闚ki.

0
  • #10 22 Lip 2016 09:20
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

W centrali 452 dedykowanej do 414 jest IDENTYCZNY uk豉dowo i bardzo podobny zestawieniem cz窷ci system zwalniania - tylko zdwojony.
    Za ok. 200 z s ( cho熲y na a...o) regulatory dedykowane do odbiornik闚 indukcyjnych, ale podobnie jak w oryginalnych centralach FAAC ich dzia豉nie jest nieco nieprzewidywalne.
    Silniki indukcyjne sieciowe z natury konstrukcji maj obroty silnie powi您ane z cz瘰totliow軼i sinusoidy zasilania i w/ w przytoczona regulacja obrot闚 ( a w豉軼iwie mocy) wype軟ieniem sinusoidy jest mocno nieprecyzyjna - co wida w dzia豉niu np 740 - ciep這, wszystko ok, zimno.- na d逝gich zwolnieniach brama utyka.
    Tak naprawd jedyme pewne sterowanie obrotami silnika indukcyjnego to falownik , no ale nawet u篡wka jednofazowa z moc w okolicach 0,5 - 1 kW to niestety circa about 500 z...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
TME Logo