Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać?

zdaniu 31 Sie 2010 12:30 11830 6
 • #1 31 Sie 2010 12:30
  zdaniu
  Poziom 9  

  Witam serdecznie.

  Mam bardzo podobny problem do opisanego tutaj.

  Mianowicie zmywarka pobiera wodę, program trwa, ale.. woda nie dociera do drugiego poziomu (myjki) i ogólnie ciśnienie wydaje się być bardzo słabe (wnioskuję po ilości i rozbryzgach wody w zmywarce).

  Program "kończy" się 1 na wyświetlaczu i trwa, trwa, trwa.. woda nie zostaje wypompowana ze zmywarki. Słychać buczenie. Nie ma "mocy". Wnioskuję to również po tym, że załączając (domniemam) awaryjne wypompowanie wody (czerwony patyczek do mikrowyłącznika) - woda nie zostaje usunięta, a słychać jedynie buczenie.
  Zdjęcie pożyczone z podobnego tematu.
  Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać?

  I teraz tak - wewnątrz zmywarki - wyjąłem filtr, usunąłem wszelkie pozostałe drobinki, pestki z tego "białego kosza". Zgodnie z tematem do którego linka zamieściłem.
  Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać?

  Niestety, to nie przyniosło efektu. Kolega w tym temacie napisał, że rozebrał zmywarkę na części pierwsze.. O tyle o ile lewą stronę bez problemu rozbroiłem i przemyłem zbiornik, system zaworków (z kamienia), to do prawej strony nie wiem jak się zabrać :)
  Sądzę (po temacie do którego się odnoszę), że wyjęcie pompy i poczyszczenie "jakichś" kanalików usunęłoby problem, bo pompa sama w sobie działa.
  Mógłby ktoś coś na ten temat podpowiedzieć?

  Rozumiem, że ten biały kosz w zmywarce jest montowany od spodu? Tak mi się wydaje, bo układ uszczelek na to wskazuje.. no a do niego dochodzą różne rurki.. pompka..
  Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać?
  Jeśli ktoś mógłby mi w jakiś sposób pomóc, byłbym wdzięczny.. może jakiś schemacik.. cokolwiek co może rozwiązać problem "braku mocy pompy".
  Z góry dziękuję!

  0 6
 • #2 07 Wrz 2010 11:25
  zdaniu
  Poziom 9  

  Koledzy.. proszę.. Nie wierzę żeby nikt tutaj nie miał pojęcia jak się do niej dobrać. Może to kwestia dokumentacji fotograficznej do czego doszedłem? Poniżej seria zdjęć do jakiego momentu ją rozebrałem.. i dalej nie wiem.. nie chcę niczego połamać..


  Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać?

  0
 • #3 06 Sty 2011 16:59
  timy1234
  Poziom 1  

  I jak udało Ci się rozebrać zmywarkę. Mam ten sam problem.

  1
 • #4 10 Sty 2011 11:45
  Dominik1972
  Poziom 15  

  Ktoś może wie gdzie znajduje się hydrostat w tym modelu.
  co to jest na zdjęciu poniżej

  Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać?

  0
 • #5 13 Sty 2011 00:10
  kopoc
  Poziom 11  

  Witam, tak owego hydrostatu w tych zmywarkach niema ilość wody pobranej jest ograniczona tym plastikowym zbiornikiem po lewej stronie zmywarki. woda jest nabierana do momentu przelania się i w momencie kiedy zadziała mikro wyłącznik z czujnika ciśnieniowego elektronika po kilku sekundach odcina dopływ wody. Niski poziom wody z doświadczenia może być spowodowany zacięciem się lub uszkodzeniem jednego z dwóch elektrozaworów przy pojemniku soli ( dokładnie tego po prawej stronie)

  0
 • #6 16 Lut 2011 11:52
  zdaniu
  Poziom 9  

  Cytat:
  I jak udało Ci się rozebrać zmywarkę. Mam ten sam problem.


  Nie udało mi się ;-) Nie chciałem czegoś zdemolować, zwłaszcza, że to była zmywarka przyszłej teściówki. Zajął się tym fachman i wymienił pompę (nie było mnie przy wymianie :(). Ja przyjąłem jedynie pochwałkę za b. dobre wyczyszczenie wszystkiego.

  0
 • #7 19 Cze 2012 14:32
  koppo
  Poziom 1  

  Moja zmywarka miała podobnie tzn zatrzymywała się na 1 minucie na bardzo długo i buczała, dodatkowo często bardzo przedłużała cykle i niedomywała naczyń. Z ramion po zakończeniu mycia leciała mętna woda, a naczynia nie były gorące jak kiedyś. Wyczyściłem te części z czerwonym pływakiem i jest już w porządku. Przyczyną zapchania jak przypuszczam było dawniejsze prowizoryczne podłączenie węża odpływowego do zlewu co mogło być za wysoko i syf się cofał dalej niż powinien.

  2