Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać?

zdaniu 31 Aug 2010 12:30 14053 6
Bosch
    zdaniu
    Level 10  
    Witam serdecznie.

Mam bardzo podobny problem do opisanego tutaj.

Mianowicie zmywarka pobiera wodę, program trwa, ale.. woda nie dociera do drugiego poziomu (myjki) i ogólnie ciśnienie wydaje się być bardzo słabe (wnioskuję po ilości i rozbryzgach wody w zmywarce).

Program "kończy" się 1 na wyświetlaczu i trwa, trwa, trwa.. woda nie zostaje wypompowana ze zmywarki. Słychać buczenie. Nie ma "mocy". Wnioskuję to również po tym, że załączając (domniemam) awaryjne wypompowanie wody (czerwony patyczek do mikrowyłącznika) - woda nie zostaje usunięta, a słychać jedynie buczenie.
    Zdjęcie pożyczone z podobnego tematu.

I teraz tak - wewnątrz zmywarki - wyjąłem filtr, usunąłem wszelkie pozostałe drobinki, pestki z tego "białego kosza". Zgodnie z tematem do którego linka zamieściłem.

Niestety, to nie przyniosło efektu. Kolega w tym temacie napisał, że rozebrał zmywarkę na części pierwsze.. O tyle o ile lewą stronę bez problemu rozbroiłem i przemyłem zbiornik, system zaworków (z kamienia), to do prawej strony nie wiem jak się zabrać :)
    Sądzę (po temacie do którego się odnoszę), że wyjęcie pompy i poczyszczenie "jakichś" kanalików usunęłoby problem, bo pompa sama w sobie działa.
    Mógłby ktoś coś na ten temat podpowiedzieć?

Rozumiem, że ten biały kosz w zmywarce jest montowany od spodu? Tak mi się wydaje, bo układ uszczelek na to wskazuje.. no a do niego dochodzą różne rurki.. pompka..
    Jeśli ktoś mógłby mi w jakiś sposób pomóc, byłbym wdzięczny.. może jakiś schemacik.. cokolwiek co może rozwiązać problem "braku mocy pompy".
    Z góry dziękuję!
  • Bosch
    zdaniu
    Level 10  
    Koledzy.. proszę.. Nie wierzę żeby nikt tutaj nie miał pojęcia jak się do niej dobrać. Może to kwestia dokumentacji fotograficznej do czego doszedłem? Poniżej seria zdjęć do jakiego momentu ją rozebrałem.. i dalej nie wiem.. nie chcę niczego połamać..

Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać? Zmywarka Bosch S9GT1B Aquasensor - jak się do niej dobrać?
  • Bosch
    timy1234
    Level 1  
    I jak udało Ci się rozebrać zmywarkę. Mam ten sam problem.
    Dominik1972
    Level 15  
    Ktoś może wie gdzie znajduje się hydrostat w tym modelu.
    co to jest na zdjęciu poniżej

kopoc
    Level 12  
    Witam, tak owego hydrostatu w tych zmywarkach niema ilość wody pobranej jest ograniczona tym plastikowym zbiornikiem po lewej stronie zmywarki. woda jest nabierana do momentu przelania się i w momencie kiedy zadziała mikro wyłącznik z czujnika ciśnieniowego elektronika po kilku sekundach odcina dopływ wody. Niski poziom wody z doświadczenia może być spowodowany zacięciem się lub uszkodzeniem jednego z dwóch elektrozaworów przy pojemniku soli ( dokładnie tego po prawej stronie)
    zdaniu
    Level 10  
    Quote:
    I jak udało Ci się rozebrać zmywarkę. Mam ten sam problem.

Nie udało mi się ;-) Nie chciałem czegoś zdemolować, zwłaszcza, że to była zmywarka przyszłej teściówki. Zajął się tym fachman i wymienił pompę (nie było mnie przy wymianie :(). Ja przyjąłem jedynie pochwałkę za b. dobre wyczyszczenie wszystkiego.
    koppo
    Level 1  
    Moja zmywarka miała podobnie tzn zatrzymywała się na 1 minucie na bardzo długo i buczała, dodatkowo często bardzo przedłużała cykle i niedomywała naczyń. Z ramion po zakończeniu mycia leciała mętna woda, a naczynia nie były gorące jak kiedyś. Wyczyściłem te części z czerwonym pływakiem i jest już w porządku. Przyczyną zapchania jak przypuszczam było dawniejsze prowizoryczne podłączenie węża odpływowego do zlewu co mogło być za wysoko i syf się cofał dalej niż powinien.