Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha Psr 1000 i tworzenie Midi

Necro06 31 Aug 2010 12:34 5100 6
    Necro06
    Level 2  
    Witam! Mam pytanie odnośnie tworzenia plików MIDI. Posiadam keyboard Yamaha PSR 1000 i chciałbym ją podpiąc do komputera i następnie nagrywać w jakimś programie to co gram na klawiszach. Posiadam do tego kabel USB MIDI. Prosze obeznanych w tym temacie o pomoc: tj. jaki najlepiej program(i jeśli można pare słów wyjaśnienia jak się tam posługiwać), jeśli trzeba jak zmienić ustawienia keyboardu itp. Z góry dziękuję za pomoc!
    Dani66
    Level 30  
    Polecam FL Studio 9. Po podłączeniu możesz tworzyć własne sample i melodie oraz grać zmieniając brzmienie klawiszy. Multum możliwości daje ten program w połączeniu z dobrym keyboardem.
    Necro06
    Level 2  
    I właśnie w tym programie ostatnio operuję. Ale proszę o wytłumaczenie jak w nim podłączyć klawisze a następnie nagrać to co na nich zagram?
    qlimax
    Level 9  
    W FLu wchodzisz w ustawienia MIDI i tam powinien być twoje urządzenie. A w klawiszu musić chyba kanały pozmieniać ale to nie do mnie(ja nagrywam mp3)
    alojzy7719
    Level 36  
    Do edycji plików midi znakomicie nadaje się Cakewalk Pro Audio 9, lub Sonar. Do tego można ściągnąć definicje Yamahy PSR 1000, żeby móc z poziomu miksera Cakewalka wybierać próbki z innych banków instrumentu, a nie tylko GM.
    narkoholik
    Level 30  
    FL to więcej niż kombajn - to cała armia kombajnów, wspólczesny człowiek nie ogarnia mnogości funkcji :P .

W MIDI setting INPUT - powinna pojawić się Yamaha.
    Tanie kable(usb/Midi) z Alledrogo nie zawsze działają i nie zawsze z Yamahą.
    Sprawdź darmowym MIDIMonitor-em połączenie keyboard-PC.

A jak nagrywać ? To zalezy od programu. W FL np. RECORD :P ( Zapisze nuty itp.). Aby korzystać z innych funkcji Keyboard-u, przeczytaj w instrukcji opis kanałów MIDI (sterowanie, barwy itp).
    forumowicz80
    Level 1  
    Witam..
    Co do programu FL9 to rzeczywiście kombajn. Używam go od wersji 3. Jego zaletą jest łatwość obsługi i intuicyjność wielu funkcji. W dodatku jest cały czas rozwijany i wzbogacany o nowe funkcje. Niestety jest płatny.

Natomiast mam takie pytanie przy tej okazji, ponieważ również mam zamiar zakupić jakiś instrument klawiszowy MIDI i podłączyć go do komputera z FL9, a z urządzeniami MIDI nigdy nie miałem do czynienia.
    Normalnie w FL dało się grać na klawiaturze komputera tak jak na instrumencie klawiszowym i odbywało się to bez większych opóźnień (latencji). A czy w przypadku podłączenia instrumentu MIDI będzie można grać tak samo bez opóźnień, czy mogą wystąpić jakieś latencje? Jeśli tak to czy może to zależeć od instrumentu MIDI (pomijam tutaj złożoność programową niektórych syntezatorów i wydolność obliczeniową komputera) ? Chodzi mi o to, że nie wiem na co zwracać uwagę przy zakupie instrumentu. Czy wystarczy po prostu aby posiadał we/wy MIDI? Czy takie złącze może mieć różne standardy? Wiem, że ważna może okazać się polifonia instrumentu. A czy coś jeszcze? Najbardziej obawiam się tej latencji, ale nie wiem czy potrzebnie?