Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Borland C++] Login i hasło,uruchamianie pliku exe.

Sajter 31 Sie 2010 15:26 1815 5
  • #1 31 Sie 2010 15:26
    Sajter
    Poziom 10  

Chodzi mi o to że w pewnym programie chcę zrobić panel administratora .
    I żeby program miał przypisany 1 konto . 1 Hasło i 1 Login ustalony w trakcie budowy (bez żadnego zakładania konta itd.) . I właśnie nie wiem jak mam to zrobić bo rozumiem że to będzie się opierało na ifie .
    Bo jak zaloguje się to pojawią mi się elementy (z tym nie mam problemu) . Problem tkwi jak zrobić by program po Wpisaniu do Edit1 i Edit2 (hasła i loginu) odpowiedniego pokazał resztę po naciśnięciu Button1 . Bo nie mam pojęcia jak to zrobić

(sorry że tak chaotycznie napisałem ale nie wiem jak to wyjaśnić)

A druga sprawą jest to czy można uruchomić drugi plik .exe i w jaki sposób?
    Pomoże ktoś?

0 5
  • #2 31 Sie 2010 15:55
    przemo_wielki
    Poziom 23  

1. Buttony mają zdarzenie onClick wystarczy je odpowiednio oprogramować.
    2. WinExec(), ShellExecute() i chyba system() ale nie jestem pewien bo w c++ już długo nie programuję.

0
  • #3 31 Sie 2010 16:05
    Sajter
    Poziom 10  

Ale mi o to chodzi jak zrobić by do programu wpisać i hasło i żeby on to zaakceptował i wykonał pewną czynność . Po wpisaniu poprawnego hasła i loginu . Rozumiesz??

0
  • #4 31 Sie 2010 16:08
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Sajter napisał:
    Ale mi o to chodzi jak zrobić by do programu wpisać i hasło i żeby on to zaakceptował i wykonał pewną czynność . Po wpisaniu poprawnego hasła i loginu . Rozumiesz??

Drogi kolego. Twój post był raportowany jako zaniżający poziom forum. Jak na razie, mogę na to "przymknąć oko", ale równocześnie niebezpiecznie zbliża się kolega do złamania 16-ego punktu regulaminu.
    Proszę to przemyśleć.

0
  • Pomocny post
    #5 31 Sie 2010 16:13
    beluosus
    Poziom 25  

Tak, jest bardzo chaotycznie i nie wiem czy chodzi o banalne rozwiązanie jak poniżej czy chodzi też o coś poważniejszego...

Code:
    if (UserEdit->Text == "admin" && PassEdit->Text == "qwerty")

{
        LoginPanel->Visible = false;
        AdminPanel->Visible = true;
    }

0
  • #6 01 Wrz 2010 00:39
    Sajter
    Poziom 10  

Dzięki modyfikowałem i pylo dzięki Beluosus

0