Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 3310 nie czyta sim

13 Wrz 2004 16:56 1311 9
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Ja bym jeszcze raz wykąpał w wanience,czasem trzeba 2-3 razy kąpać,jesli nie pomoże to wymiana tranzystora który jest przy pinach od karty sim. Jeśli to nie poskutkuje to wymiana CCONT.
  • Poziom 10  
    Kartę możesz spróbować poczyścić (w szczególności styki) a z pozostałymi problemami to już Ci nie pomogę :|
  • Poziom 21  
    poszukaj na forum kiedys byl taki temat o podswietlaniu musisz usunac elementy na plycie pod poza ekranem lub jeden w Twoim przypadku, one czesto padaja po zalaniu i taki jest efekt, szukaj jak pisalem bo gdzies to bylo pokazane, a co do karty to ccont ale najpierw to styki te na plycie wyczysc i napewno przy bateri lub sprobuj na innej bateri, mysle ze sobie poradzisz jak nie to pisz pomyslimy co dalej...
    Michal
  • Poziom 21  
    Właśnie naprawiłem 3310 z tym samym objawem, płukałem ją 10min w wanience i w czystym spirytusie, do tego przed płukaniem wymieniłem rezystory obok N400 ten nad układem i te dwa obok. Teraz telefon śmiga jak nowy, co do karty sim to proponuje zrobić mały teścik, włożyć ją do innego korpusu i spróbować czy nadal się to będzie powtarzało, ewentualnie przy włączeniu telefonu dociśnij palcem karte SIM i zobacz czy problem się nie rozwiąże, jeżeli nie to pisz dalej, a ja zrobie spis elementów które należy wymienic :-)
  • Poziom 15  
    Z diodami to tak jak wyżej, wymienić 2 lub 1 rezystor koło N400 po prawej stronie (nad kontaktami od buzzera). Ja tak miałem i tez mi pomogło. Telefon działał ok ale po zgaśnięciu podświetlenia diody na lcd lekko się żarzyły cały czas i wpierdzielały baterie niepotrzebnie.
  • Poziom 21  
    No właśnie dlatego napisałem post wyżej bo tak samo się wydażyło gdy wymieniłem te 2 rezystory; zgasły diody z klawiatury a lekko żarzyły na LCD wtedy wrzuciłem do wanienki zmyły się osady po lutowaniu i wszystko zaczeło pracować
  • Poziom 33  
    płukanie nie zawsze wystarczy , czasem trzeba wykonać kilka pomiarów , płytka może być lekko wypalona wewnątrz i bedzie płynął lewy prąd ,

a ten niby tranzystor koło kart sim to zestaw diod zabezpieczających , wyjmij go sprawdź czy czyta kartę ,