Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłącznie internetu do Ps3

31 Sie 2010 16:25 1532 5
  • Poziom 2  
    Witam
    jestem posaidaczem konsoli PS3 chce ja podłaczyc do internetu.
    Internet dostarcza mi miejscowy operator i kabel mam wpiety bezspośrednio do karty sieciowej w PC.
    Dostawca działa na takiej zasadzie ze abym mogł odbierac net w PC to podaje mu MAC karty sieciowej on sobie gdzies tam przypisuje do uzytkownika i mam i ja juz nic niemusze ustawiac.

Protokół tc/IP w komputerze pobiera sie automatycznie i mam taki sam od paru lat.

Znalazłem konfiguracje i ip dns bramy po ustawiałem ale w ustawieniach konsoli juz jest jakis mac podany(chybaod poprzedniego posiadacza) i chyba go niemoge wyedytowac.

Załozmy teoretycznie ze pada mi sieciówka w kompie czy po przełożeniu kabla do konsoli jestem wstanie skonfiguraowc zeby przegladac net?
    a jeszcze jedno w kiedys w dla próby w sieciówce wpisałem mac sasiada (bo ma szybszego 3mb neta od tego samego dostawcy i tez działało)
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Jeżeli administrator przypisuje adresy IP po MAC to nie jesteś w stanie skonfigurować konsoli aby przeglądać internet (Brak możliwości edycji MAC adresu) Natomiast jeśli założył byś inną kartę sieciową do komputera możesz zawsze spróbować skopiować jej MAC adres starej karty.

Rozwiązaniem twojego problemu będzie:
    1) switch i prośba do admina o przypisanie adresu IP dla konsoli
    2) router ze sklonowanym MAC adresem twojej karty sieciowej
    3) udostępnianie połączenia sieciowego z komputera do konsoli (komputer musi być włączony jeśli na konsoli ma działać internet)
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    hicat napisał:

3) udostępnianie połączenia sieciowego z komputera do konsoli (komputer musi być włączony jeśli na konsoli ma działać internet)

I mieć 2 karty sieciowe.
  • Poziom 2  
    rozumiem
    Pewnie wybiore 3 opcje poniewaz obecna karta sieciowa jest zintegrowana z płyta główną wiec smiało moge włozyc druga RTL do PCI bo mam takiego nawypadek
    pierwsza opcja ze switchem i prosba do admina odpada bo pewnie mnie dodatkowo oskubie za dodatkowy ip :) z pozatym musiał bym tego switcha kupic to juz lepiej kupic router ibez łaski adamina podłacze

No dobra ale wiebierajac podłacznie 2 karty i moj komp nie zdurnieje?
    nieweim jak sie udastepnia połaczenie sieciowe.
    MAC potrafie pozaminieniac ale rozumiem ze mam dac dwa identyczne w obu kartach. Głowny kabel "postaremu" i drugi od rugiej karty do konsoli?? :)
  • Poziom 21  
    Tu masz film - dla win7 - w innych system analogia jest taka sama.

Link
    ]Link[/url]
  • Poziom 2  
    dzieki za linka podobny filmik bo akurat ma xp

http://www.youtube.com/watch?v=Bs0vV6f8vRU&feature=related
    Uwaga jeszcze jedno zeby było mozliwe udostepnienie nalezy w opcjach folderów zakładka widok wyłączyc (czyli bez ptaszka) "uzyj prostego udostępniania plików"
    udało sie wiec podam kolejene kroki
    1. dokładamy druga karte we własciwosciach połaczenia=ogólne-konfiguruj-zaawansowane-network adress-zmieniamy MAC
    2. w protkole TPC ustawiamy ip. 192.168.0.1
    maska 255.255.255.0
    3 wracamy do lokalnego połaczenia "czyli to oryginalne z naszej pierwszej karty" i własciwosci-zaawansowane-udostepniamy
    kabel skrosowany podłaczamy do drugiej karty i konsoli.
    przechodzimy do pSe konfigurujemy połaczenie przewodowe- test pobierani adresu i połacznia ok

wszystkim dziekuje za pomoc bo nigdzie nie znalazłem takiego przypadku bo kazdy miał albo przez modem tpse i innych
    UDAŁo sie rozwiazac w jeden dzien. dzieki