Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane Scenic 1.6 98 r. mam problem z amortyzatorem.

ryba1986adam 31 Sie 2010 16:56 2213 6
  • #1 31 Sie 2010 16:56
    ryba1986adam
    Poziom 8  

witam ... od niedawna zauważyłem coś niepokojącego w moim aucie mianowicie ... jak poruszam się swoim autem przsy wiekszym obciążeniu np. 4 osoby to odczuwam tzn. slychac na dziurach jakis stłumiony odgłos taki dobijajacy jakby nadkole obcierało kola .... czy to jest amortyzator do wymiany czy jest to trudne do przełozenia ?!

0 6
  • #2 31 Sie 2010 17:07
    artur527
    Poziom 17  

Najpierw to się schyl, odkręć koło, sprawdź sprężyny - czy nie są uszkodzone, bądź za bardzo wybite, potem sprawdź gniazda - czy nie uszkodzone, bądź za bardzo skorodowane, następnie sprawdź gumowe odboje - czy są a amortyzator zostaw w spokoju - na stacji diagnostycznej Ci sprawdzą. Moja dobra rada to pojedź lepiej do mechanika !

0
  • #3 01 Wrz 2010 16:41
    ryba1986adam
    Poziom 8  

drogi kolego sprężyn to nie ma w moim aucie ...! a zapomnialem dodać że auto mialem sprowadzone i przegląd przeszedł na stacji diagnostycznej i wykazało na jednym prawym amortyzatorze 54% ...

Dodano po 6 [minuty]:

teraz to już nie wiem sam ale jakoś nie dostrzegłem sprężyn czy to jest w ogóle możliwe?!

0
  • #4 01 Wrz 2010 18:09
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

No nie ma sprężyn i tak jest, na moje to nie będzie wina amortyzatorów lecz tylnej belki. No ale aby mieć pewność wskocz do jakiegoś kanału oglądaj i słuchaj co się tam dzieje.

0
  • #5 02 Wrz 2010 12:56
    ryba1986adam
    Poziom 8  

ok sprawdze to tylko za bardzo nie mam pojecia jak to wysłuchiwac pewnie bede musial kogos mądrzejszego sie spytac!:) a wlasnie jesli to okaze sie ze to ? czy to jest ciezko do przelozenia?! czy to moze byc np. tuleja belki wahacza?!

0
  • #6 02 Wrz 2010 20:31
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

niech ktoś wsiadzie do bagażnika i rusza samochodem, a Ty w kanale nasłuchujesz. Może tuleja ale bardziej obstawiam drążek, ale co by nie było i tak sam nic tam nie wymienisz.

0
  • #7 03 Wrz 2010 19:51
    ryba1986adam
    Poziom 8  

a czy te czesci co napisales sa drogie ?!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo