Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik stron i wyszukiwarka filmów na stronie HTML

PCmaniak22 31 Sie 2010 17:36 8789 4
 • #1 31 Sie 2010 17:36
  PCmaniak22
  Poziom 14  

  Witam jeśli to niewłaściwe forum to proszę o przeniesienie.Założyłem z kolegą stronkę internetową z recenzjami gier,recenzje dodaję z YouTube.Ale im więcej recenzji tym strona staje się dłuższa.Proszę o jakiś prosty skrypt dzięki któremu strony będą się automatycznie numerować gdy będzie na nich na przykład 15 filmów.I jeszcze potrzebuje wyszukiwarki do wyszukiwania filmów na stronie.Z góry dziękuję ślicznie.Pozdrawiam.

  0 4
 • #2 01 Wrz 2010 20:17
  jamajkaPL
  Poziom 17  

  Podaj adres, łatwiej będzie pomóc.

  0
 • #3 01 Wrz 2010 20:51
  LtLog
  Poziom 30  

  Potrzebujesz zwykłego pagera. Domyślam się że technologią jest PHP więc odszukanie tak owego nie będzie skomplikowane. Jednakże brak podstawowych informacji (jak choćby wersja PHP, MySQL ewentualnie czy strona opiera się na plikach tekstowych, etc) uniemożliwia podanie odpowiedzi w sposób inny niż: Wpisz w google: pager php lub stronicowanie php.

  Co do samej wyszukiwarki podaj jakieś szczegóły; jak mniemam chodzi o wyszukiwanie recenzji już osadzonych więc w teorii wystarczy użyć google z parametrem site:www.twojastrona.domena

  0
 • #4 02 Wrz 2010 15:13
  PCmaniak22
  Poziom 14  

  To jest adres strony www.recenzent.c0.pl

  Dodano po 1 [minuty]:

  Pod odnośnikiem ma znajdować się wyszukiwarka filmów które są wrzucone na tą stronę(są to linki z youtube)

  Dodano po 4 [minuty]:

  A mógłbym prosić o jakieś linki które pomogą mi w wstawieniu na stronkę tych liczników stron(i jak mam ustawić żeby akurat po przykładowo 15 filmikach tworzyła się nowa podstrona)

  0
 • #5 02 Wrz 2010 15:46
  LtLog
  Poziom 30  

  Problemem jest już sama technologia - czysty HTML nie sprawdzi się dobrze przy witrynie tego typu (którą należy stale uaktualniać). Brak backendu powoduje ze artykuły wrzucać musicie na zasadzie edycji kodu strony, brak jakiejkolwiek bazy nie wróży dobrze projektowi. Domyślam się że z programowaniem dla web stoicie raczej słabo że skoro nie widzę ani skrawka kodu w PHP, JS (nie licząc chatbox'u który jednak jest gotowcem) również nie został prze zemnie zauważony. Na początek stronę oprzeć możecie o jakiś darmowy CMS (WordPress, Drupal, Joomla - w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem powinien okazać się ten pierwszy), Tam też znajdziecie odpowiednie narzędzia (już wbudowane) które same w sobie rozwiążą problemy stronicowania artykułów i wyszukiwania.

  Chętnie podał bym gotowe rozwiązania które rozwiążą problem bez konieczności instalacji CMS i konieczności przebudowy layout'u ale po prostu nie ma możliwości ich implementacji w tym serwisie.

  Samo wyszukiwanie za to rozwiązać możecie przez: http://www.google.com/cse/

  Jednak nie rozwiązuje to problemów związanych z niemożliwym (przy takim kodzie) stronicowaniem innym niż ręczne.

  0