Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica AK310 - za ciepło w chłodziarce

13 Wrz 2004 17:20 12880 11
  • Poziom 2  
    Model z '99, jeden agregat, zamrażarka na dole. Kilka miesięcy temu miała wymieniany termostat, bo zamrażała wszystko, co znalazło się zbyt blisko ścian.

Teraz już nie zamraża, ale za to są dwie niepokojące sprawy:

1. Na tylnej ściance w dwóch miejscach (przy rowku odpływowym i w 2/3 wysokości po prawej) zbiera się szron, tworząc lodowe bryły. Dość łatwo je usunąć (podważam obłym nożem), ale dwa dni później znowu się tworzą.

2. Chłodziarka słabo chłodzi. Wczoraj włożyłem termometr - pokazał 13 stopni na dolnej półce i 15 na górnej. Drzwi bardzo lekko się otwierają - nie ma zasysania. Podkręcanie termostatu niewiele daje, tylko częstszą pracę sprężarki. :(

Poczytałem wszystkie posty na temat tej lodówki i coś czuję, że może to być nieszczelność układu. Ale może macie inne sugestie? :?:
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Moze ktos zamontowal zbyt "cieply" termostat. Sprobuj podlaczyc "na krotko" i zmierz temperature.
  • Poziom 22  
    Witam wszystkich :) Elektryk 2000 możesz mieć rację co do termostatu .
    W lodówce powinny być termostaty:A13 0397 lub K59 P1761.
    Obawiam się ,iż nastąpiło rozszczelnienie komory :cry: .
    Jest to do naprawy ale bardziej przez pasjonata.Trzeba poszukać takiego
    lecz nie w autoryzowanym serwisie.Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Czołem! pomacaj skraplacz z tyłu winien być cały ciepły
    po mojemu to padłukład chłodniczy (zamrazarka mrozi na max. a w chłodz. ciepło .Przypchana kapilara
  • Poziom 2  
    Hm, wygląda na to, że muszę usiąść ze stoperem w ręce i mierzyć czas pracy sprężarki na różnych ustawieniach termostatu. :D

Co do rzeczonego termostatu, to wymienili na odpowiedni, tyle że kosztowało mnie to 250 zeta (paranoja). Teraz, gdy poczytałem forum, już wiem, ile to naprawdę kosztuje i jak się to robi. Następnym razem zrobię to sam.

Najdziwniejsze jest to, że bez oporów grzebię w kompach i rowerach, ale do lodówki czuję jakiś dziwny respekt i trudno mi się zebrać na samodzielne naprawy. Może to dlatego, że się po prostu na tym nie znam. :)

No nic, spiszę sobie Wasze uwagi i poświęcę dziś chwilę na zabawy. Powiedzcie tylko, do czego służą te 2 śrubki w termostacie.

Darek
  • Poziom 13  
    8O chłodziarka jest rozszczelniona,wszystkie te rady z doborem termostatu są do bani ,tak naprawdę to po sprzęcie,kup nowy.
  • Poziom 15  
    Witam.
    Bleble- stary fachuro nie wiesz że rozszczelnienie tzn. nieszczelny układ chłodniczy. A z mojej strony to podejżewam co innego , a mianowicie zaolejony układ lub odklejoną ścianę od parownika w komorze chłodziarki. Tak czy owak należało by to w pierwszej kolejności sprawdzić a na końcu termostat.
    Pozdrawiam.