Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki w suficie w łazience. Jaki sprzęt grający.

groszek27 31 Aug 2010 20:35 19931 11
 • #1
  groszek27
  Level 11  
  Witam,
  Chciałbym zamontować głośniki w suficie podwieszanym w łazience i zastanawiam się jaki sprzęt muszę mieć żeby mi to działało.
  Czy takie głośniki załóżmy samochodowe podłączone pod odtwarzacz mp3 będą działać? Czy jednak konieczny jest wzmacniacz?
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Pablo1964
  Moderator
  Głośniki samochodowe nie będą dobrze grać w łazience. Wzmacniacz jest konieczny.
 • #3
  groszek27
  Level 11  
  A jakie będą dobrze grać? I jaki wzmacniacz można by zamontować w miarę nie duży ?
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  luke666
  Level 33  
  Są specjalne głośniki łazienkowe, odporne na dużą wilgotność. Robi je chociażby Tonsil, dość bogatą ofertę ma Monacor.

  Oprócz źródła dźwięku niezbędny będzie wzmacniacz. Jego moc w dużym stopniu będzie zależała od Twoich preferencji, czy ma być puszczana cicho muzyka relaksacyjna, ma lecieć głośno radio itp.
  Tak czy inaczej wzmacniacz powinien znajdować się w osobnym pomieszczeniu, gdyż domowe wzmacniacze nie są odporne, lub wręcz mogą być niebezpieczne przy dużej wilgotności powietrza (ryzyko porażenia prądem elektrycznym).

  Ciekawym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie radioodtwarzacza samochodowego. Niskie napięcie zasilania, wbudowany stopień końcowy (wzmacniacz), odporność na zmienne warunki atmosferyczne (w tym duża wilgotność).
 • #6
  leopard102
  Level 13  
  Pablo1964 wrote:
  Głośniki samochodowe nie będą dobrze grać w łazience.

  A to niby dlaczego? Głośniki samochodowe są odporne na wilgoć, na innym forum czytałem kiedyś o takim rozwiązaniu i użytkownicy chwalili sobie. Co do źródła dźwięku, jeżeli masz amplituner KD to w większości mają one dodatkowe wyjścia ZONE2 lub Speaker B które można wykorzystać, jeżeli nie to wzmacniacz jest niezbędny, ale tak jak wyżej koledzy napisali nie stawiaj go w łazience.
 • #7
  Bejz
  Level 21  
  Głośniki samochodowe sa idealnym rozwiązaniem do łazienki. Umówmy się ale w łazience przeciętnej rodziny wilgotność panuje przez 1 - max 2 godziny dziennie a to jest nic w porównaniu z tym co głośnik zamontowany w samochodzie przechodzi. Dla mnie masakrą jest montowanie jakiś osobnych wzmacniaczy w łazience, bo zgodzę sie z przedmówcą, że to jest dosyć niebezpieczne.
  Idealnym rozwiązaniem jest wzmacniacz z dwoma sekcjami głośników A i B + zamontowany regulator głośności w łazience.
  Najlepszym choć nie ukrywam drogim rozwiązaniem są tzw radia podtynkowe mieszczące sie w standardowej puszce elektrycznej.
  Robi coś takiego m.in. firma SIMON (ta od włączników i gniazdek elektrycznych) i GIRA. To jest mistrzostwo świata i spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa.
  Głośniki w suficie w łazience. Jaki sprzęt grający. Głośniki w suficie w łazience. Jaki sprzęt grający.
 • #9
  Jacek79
  Level 37  
  Lepsza GIRA czy SIMON?
  Głośniki mają być w suficie
 • #10
  intenso
  Level 39  
  Dobrym rozwiązaniem jest amplituner kina domowego z dwiema strefami, sprzecik stoi w pokoju i mamy podpięty tam cały zestaw, druga stefa może nam obsługiwać głośniki np w łazience i nie potrzeba nam do tego żadnych przedłużaaczy pilotów, wystarczy że amplituner będzie podłączony do internetu i możemy nim sterować naszym smartfonem który i tak bierzemy do łazienki :-)
 • #11
  Jacek79
  Level 37  
  Niestety moje lampy maja tylko wyjście na dwa głośniki.
  Pozatym wole rozwiazania bezobsługowe, wchodzisz do łazienki zapala się światło , radio.
  Wymyśliłem sobie sterowanie domu przez smartfona - mam , pewnie fajny bajer ale upierdliwy w obsłudze. Może dla 20 latka jest ok, ale z czasem człowiek staje sie wygodny. Zamiast szukać telefonu czy laptopa , odpalać aplikacje, żeby zwiększyć temperature wolał bym podejsc do termostatu i kliknąć 2x.