Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki w suficie w łazience. Jaki sprzęt grający.

31 Sie 2010 20:35 18890 11
 • Poziom 11  
  Witam,
  Chciałbym zamontować głośniki w suficie podwieszanym w łazience i zastanawiam się jaki sprzęt muszę mieć żeby mi to działało.
  Czy takie głośniki załóżmy samochodowe podłączone pod odtwarzacz mp3 będą działać? Czy jednak konieczny jest wzmacniacz?
 • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
 • Moderator
  Głośniki samochodowe nie będą dobrze grać w łazience. Wzmacniacz jest konieczny.
 • Poziom 11  
  A jakie będą dobrze grać? I jaki wzmacniacz można by zamontować w miarę nie duży ?
 • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 33  
  Są specjalne głośniki łazienkowe, odporne na dużą wilgotność. Robi je chociażby Tonsil, dość bogatą ofertę ma Monacor.

  Oprócz źródła dźwięku niezbędny będzie wzmacniacz. Jego moc w dużym stopniu będzie zależała od Twoich preferencji, czy ma być puszczana cicho muzyka relaksacyjna, ma lecieć głośno radio itp.
  Tak czy inaczej wzmacniacz powinien znajdować się w osobnym pomieszczeniu, gdyż domowe wzmacniacze nie są odporne, lub wręcz mogą być niebezpieczne przy dużej wilgotności powietrza (ryzyko porażenia prądem elektrycznym).

  Ciekawym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie radioodtwarzacza samochodowego. Niskie napięcie zasilania, wbudowany stopień końcowy (wzmacniacz), odporność na zmienne warunki atmosferyczne (w tym duża wilgotność).
 • Poziom 13  
  Pablo1964 napisał:
  Głośniki samochodowe nie będą dobrze grać w łazience.

  A to niby dlaczego? Głośniki samochodowe są odporne na wilgoć, na innym forum czytałem kiedyś o takim rozwiązaniu i użytkownicy chwalili sobie. Co do źródła dźwięku, jeżeli masz amplituner KD to w większości mają one dodatkowe wyjścia ZONE2 lub Speaker B które można wykorzystać, jeżeli nie to wzmacniacz jest niezbędny, ale tak jak wyżej koledzy napisali nie stawiaj go w łazience.
 • Poziom 21  
  Głośniki samochodowe sa idealnym rozwiązaniem do łazienki. Umówmy się ale w łazience przeciętnej rodziny wilgotność panuje przez 1 - max 2 godziny dziennie a to jest nic w porównaniu z tym co głośnik zamontowany w samochodzie przechodzi. Dla mnie masakrą jest montowanie jakiś osobnych wzmacniaczy w łazience, bo zgodzę sie z przedmówcą, że to jest dosyć niebezpieczne.
  Idealnym rozwiązaniem jest wzmacniacz z dwoma sekcjami głośników A i B + zamontowany regulator głośności w łazience.
  Najlepszym choć nie ukrywam drogim rozwiązaniem są tzw radia podtynkowe mieszczące sie w standardowej puszce elektrycznej.
  Robi coś takiego m.in. firma SIMON (ta od włączników i gniazdek elektrycznych) i GIRA. To jest mistrzostwo świata i spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa.
  Głośniki w suficie w łazience. Jaki sprzęt grający. Głośniki w suficie w łazience. Jaki sprzęt grający.
 • spec od auto-elektro
  Lepsza GIRA czy SIMON?
  Głośniki mają być w suficie
 • Poziom 39  
  Dobrym rozwiązaniem jest amplituner kina domowego z dwiema strefami, sprzecik stoi w pokoju i mamy podpięty tam cały zestaw, druga stefa może nam obsługiwać głośniki np w łazience i nie potrzeba nam do tego żadnych przedłużaaczy pilotów, wystarczy że amplituner będzie podłączony do internetu i możemy nim sterować naszym smartfonem który i tak bierzemy do łazienki :-)
 • spec od auto-elektro
  Niestety moje lampy maja tylko wyjście na dwa głośniki.
  Pozatym wole rozwiazania bezobsługowe, wchodzisz do łazienki zapala się światło , radio.
  Wymyśliłem sobie sterowanie domu przez smartfona - mam , pewnie fajny bajer ale upierdliwy w obsłudze. Może dla 20 latka jest ok, ale z czasem człowiek staje sie wygodny. Zamiast szukać telefonu czy laptopa , odpalać aplikacje, żeby zwiększyć temperature wolał bym podejsc do termostatu i kliknąć 2x.