Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór nadajnika do odbiornika

31 Sie 2010 21:55 1660 2
  • Poziom 10  
    Heyka

Mam pytanie takie jak w temacie. Mam zamiar kupić odbiornik Jeti - REX 5 MPD 35 MHz który jest w przystępnej cenie 85 złotych. Potrzeba mi jeszcze odbiornika tylko, że w sklepach są same 2,4 a nie 35. Czy mogę np. kupić sobie jakiś używany np. na allegro który nadaje na 35 (chodzi tu o kwotę, te 2,4 widziałem tylko 200zł i więcej :() i będzie z nim kompatybilny (będzie z nim działał-z tym odbiornikiem)? A może znacie jakieś tanie nadajniki i odbiorniki w niskiej cenie ?

Bardzo zależy mi na odpowiedzi w tej kwestii, za wszelki odzew z góry dziękuje.
  • Moderator Robotyka
    To zależy do czego ci to potrzebne.
    Osobiście radziłbym ci jednak dołożyć i kupić odbiornik z syntezą. Kwarce to niepotrzebne utrudnianie sobie życia.

Nadajnik modelarski też lepiej kupić solidny i z komputerem. I w przypadku 35MHz - z syntezą.

Jeżeli nasze ceny ci nie odpowiedają, spróbuj kupić za granicą. Poszukaj np. Turnigy 9X.
    200zł za nadajnik modelarski to BARDZO niska cena. Na sensowny sprzęt trzeba wydać nieraz grubo ponad 500zł.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedź. Mam gotowy model samolotu Tota-0, znalazłem łatwy do wykonania z opisem i zdjęciami, brakuje mi elektroniki.

Mam może trochę głupie pytanie ale w zestawach z odbiornikiem i nadajnikiem jest też serwomechanizm. To mój pierwszy model rc i nigdy nic takiego nie podłączałem. Do modelu chciałem użyć dwóch serw do sterowania więc po co jest to serwo dołączone do aparatury?

Edit: Od razu zapytam, jaka częstotliwość jest lepsza do modeli latających 2,4 czy 35 i czy te aparatury różnią się znacznie w cenie?