Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z buforem i pobieraniem

31 Sie 2010 22:35 1919 5
  • Poziom 2  
    Witam!
    Od wczoraj mam pewien problem, którego nie potrafię rozgryźc i proszę Was o pomoc ;)
    Jestem użytkownikiem Samsunga R522, którego nabyłem w marcu tego roku. Otóż wczoraj chciałem przywrócic system, aby był tak jak sprzed 1 uruchomienia, tzn. chodziło mi ogólnie o ponowne zainstalowanie Visty. Skorzystałem z firmowego oprogramowania: Samsung Recovery Solution III i postępowałem zgodnie ze wskazówkami przywracania systemu. Wszystko poszło gładko, lecz efekt nie satysfakcjonował mnie. Owszem system wgrał się chyba od nowa, lecz przebiegło to bez żadnego instalatora Visty czy czegoś podobnego. Dysk D pozostał nieruszony i wszystkie dane jakie były tam zapisane przed przywracaniem systemu zostały, co również było dla mnie trochę dziwne, gdyż chciałem miec komputer taki jak od razu po zakupie. Jednak dałem sobie z tym spokój aby czasem czegoś nie popsuc ;)
    Przechodząc do sedna sprawy, Internet działa tak jak działał przed tym całym przywracaniem, lecz strony na youtubie nie ładują się, tak samo jak na megavideo czy innego tego typu portalach. Pomyślałem, że to pewnie ze względu na brak wtyczki flash player. Chciałem takową pobrac ze strony producenta, lecz pobieranie utrzymuje się na poziomie max 1kb/s co jest totalnym nieporozumieniem. Internet jaki posiadam to neostrada 6mb, więc coś mi tu nie grało. Skorzystałem z drugiego laptopa i na pendriva zgrałem sobie instalator flash playera, zainstalowałem u siebie, lecz to nic nie pomogło. Zaznaczam, że w programie antywirusowym McAfee dostarczonym do laptopa powyłączałem wszelkie zapory internetowe i to samo zrobiłem z zaporą Windows. Naprawdę nie wiem co już poradzic a dosyc często korzystam zarówno z youtube jak i megavideo, więc jest to dla mnie problem. Szukałem w Intenecie informacji dotyczących reinstalacji Visty, ale po pierwsze do laptopa nie została dołączona żadna płyta z Windowsem, jedynie na spodzie mam naklejkę z numerem seryjnym i kluczem do Visty.
    Proszę o jakieś wskazówki co robic ;)
    Z góry dzięki!
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    albert86 napisał:
    wczoraj chciałem przywrócic system, aby był tak jak sprzed 1 uruchomienia, tzn. chodziło mi ogólnie o ponowne zainstalowanie Visty. Skorzystałem z firmowego oprogramowania: Samsung Recovery Solution III
    ...
    Dysk D pozostał nieruszony i wszystkie dane jakie były tam zapisane przed przywracaniem systemu zostały, co również było dla mnie trochę dziwne, gdyż chciałem miec komputer taki jak od razu po zakupie.
    ...
    Internet działa tak jak działał przed tym całym przywracaniem, lecz strony na youtubie nie ładują się, tak samo jak na megavideo czy innego tego typu portalach.

Więc przywróciłeś system, dysk D sobie możesz sformatować jak chcesz. Jak producent ci nie dał żadnej płyty z Vistą, to zostaje ci tylko w taki sposób przywracania systemu.
    Co do tego pobierania, to jakiej przeglądarki używasz? Zainstaluj jakiś program do pobierania plików np. DAP. Zrób aktualizację systemu i potem zobacz czy działa.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Uruchom system w trybie awaryjnym + obsługa sieci - czy problem nadal występuje ?
  • Poziom 2  
    A więc tak, jako przeglądarki używam Opery 10, ale sprawdzałem zarówno pobieranie jak i buforowanie na Mozilli oraz IE.
    Uruchomiłem komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci i niestety problem nadal występuję.
    Proszę o jakieś rady, bo już naprawdę nie wiem co z tym zrobic?
  • Poziom 2  
    Zresetowałem połączenie TCP/IP programem dostępnym na stronie Microsoft: Microsoft Fix It, lecz nadal żadne filmy nie ładują się, o pobieraniu czegokolwiek nie wspominając. Sprawdzałem również na wrzucie i o dziwo pliki audio normalnie buforują się i mogę je odsłuchac. Zainstalowałem najnowszego flash playera, shockvawe oraz jave, ale bez skutku ;/
    Co jeszcze można zrobic?

p.s. dziękuję za zainteresowanie tematem, pomoc i liczę na dalsze wskazówki ;)

Dodano po 1 [godziny] 36 [minuty]:

Panowie wszystko zaczęło znowu działac, nie wiem o co chodzi, ale chyba samo sie naprawiło ;) Dziękuję za wszystkie podpowiedzi i pomoc ;) Pozdrawiam!