Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router tp link wr543g + neostrada - Pomoc Blondynce :)

31 Sie 2010 23:03 2166 8
  • Poziom 9  
    Hej wszystkim służącym pomocą znawców internetu :).

PS. Z góry przepraszam za nie fachowe wyrażanie się, ponieważ nie jestem w tym za dobra. :)

Mam internet z gniazdka z neostrady, posiadam komputer stacjonarny i netbook. Mam router tp link wr543g.

Chciałabym mieć internet w komputerze stacjonarnym przez kabel i w netbooku wifi. Mężczyzna w sklepie z komputerami powiedział mi, że mojego routera z gniazdkiem nie moge połączyć bo nie ma jakiegoś ADSL ten router.. i kazał mi kupić modem adsl i połączyć go z moim routerem i z routera kabelkiem do komputera i przez wifi do netbooka.

Mam prośbe ogromną, i pytanie co to ja mam kupić "ten modem adsl" czy coś innego polecacie, proszę o pomoc. Serdecznie wszystkich pozdrawiam. :):)

--- Stefcia.
  • Poziom 43  
    stefcia dobrze ci radził sprzedawca ponieważ musisz kupić modem by wykorzystać ten router
    Pamiętaj że w modem wchodzi kabel telefoniczny a musi wyjść sieciowy zakończony wtyczką RJ-45 którą wpinasz w port wan routera.

Najlepiej zabierz router do sklepu i niech do tego sprzedawca ci dopasuje modem który będzie współgrał z routerem :) a potem zostanie ci tylko "skomplikowana" konfiguracja tych dwóch urządzeń.
    Polecałbym puścić oczko do jakiegoś znawcy i niech ci to poustawia zgodnie z twoim życzeniem i oczekiwaniami :)
  • Poziom 31  
    Każdy router ADSL po odpowiedniej konfiguracji będzie działał na Twoim łączy (neostrada). Ten który posiadasz pasuje tylko do sieci osiedlowych/kablowych a nie telefonicznych.
  • Poziom 43  
    tylko że ona ma router na RJ-45 i po co kupować 2 skoro modem za pewne będzie tańszy niż nowy router adsl
  • Poziom 31  
    Właśnie o tym mówiłem. Jedna rzecz, jedna konfiguracja. P.S. warto zainwestować w markowy sprzęt.
  • Poziom 43  
    No można i tak zakupić modem z routerem wszystko zależy od tego co się opłaca finansowo
  • Poziom 9  
    Dziękuje wam panowie za pomoc :) Buziaczki dla was.