Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ColorTech 150 - czy zaświeci bez DMX

Abee 31 Sie 2010 23:54 1848 3
  • #1 31 Sie 2010 23:54
    Abee
    Poziom 11  

Powitać!

Muszę sprawdzić ewentualnie naprawić pare sztuk tych urządzeń.
    Po podłączeniu do prądu wentylator działa, jednak nie świeci i brak napięcia na oprawce halogenu. Na obudowie nie znalazłem nic na temat pracy auto więc pytanie, czy bez sygnału DMX ten skaner powinien odpalić? Jeśli nie to czy mogę do prób podpiąć sterownik tub ledowych (akurat mam taki do dyspozycji) łącząc wyjście DMX z wejsciem DMX skanera i odpalić jakąś scenę (bez obciążania go tubami)? Ewentualnie jest jakiś prostszy sposób na sprawdzenie tych skanerów?

Póki co wolę spytać niż zaraz otwierać obudowę...

:idea:

0 3
  • Pomocny post
    #2 01 Wrz 2010 01:09
    MuNiO
    Poziom 26  

Witam.

Wszystkie dip switche w pozycji off. Wylącz i włacz urządzenie z sieci zasilającej to wlaczysz tryb pracy na wbudowany mikrofon. To podstawowa informacja umieszczona na oryginalnej naklejce informacyjnej tego ColorTecha. Postukaj palcem w mikrofon.

0
  • #3 01 Wrz 2010 15:25
    Abee
    Poziom 11  

1. Czy ta informacja to "MASTER"? Bo nic o mikrofonie nie było na obudowie... I jeśli tak to czy taki colortech jest w stanie wygenerować sygnał DMX by sterować pozostałymi, czy wtedy lepiej jest, by każdy działał niezależnie?

2. Czy jeśli miałbym do dyspozycji sterownik / ściemniacz DMX (np. taki) to po ustawieniu suwaka na max jaki pojawi się efekt?

0
  • #4 16 Lut 2011 13:55
    Abee
    Poziom 11  

Faktycznie zadziałało tylko trzeba było postukać aby wygenerować sygnał bo bez tego nie zapalił

0