Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak skasować inspekcję olejową w Renault Koangoo

leo73 13 Sep 2004 19:27 15855 9
    leo73
    Level 11  
    Posiadam Renault Kangoo 1,2 z 98r. Jak skasować inspekcję olejową??? Z góry dziękuję.
    automen
    Level 13  
    witj to nie inspekcja tylko wskaźnik poziomu oleju, wyłączy się sama po uzupełnieniu lub wymianie oleju
    leo73
    Level 11  
    Lecę dolać oleju. Dodam (tłumacząc się, bo wyszedłem na laika), że dopiero wsiadłem w to auto - i to Renault. Wielkie dzięki.
    leo73
    Level 11  
    NIESTETY to nie poziom oleju. Olej jest ok (kontrolka nie pali się), a pod licznikiem przebiegu jak włączam zapłon wyświetla się komunikat OIL a po paru chwilach wraca do normy (zegarek). Więc wydaje mi się że to jednak inspekcja. JAK TO SKASOWAC?
    zort
    Level 15  
    a nie wyświetla się przypadkiem "oil ok" ?????? Bo jeśli tak to wszystko jest w porządku. Kangoo tak ma, po przekręceniu kluczyka wyświetla sie napis "oil ok" a potem licznik kilometrów. (ojciec ma kangoo z 2000 r)
    kzmuda
    Level 11  
    albo pozostaje kasowanie w serwisie albo u jakiegos goscia co ma sprzet
    mczapski
    Level 39  
    Coś przekombinowałeś. RENAULT nie powinien mieć żadnej inspekcji (na szczęście). Tam powinien świecić właśnie OIL OK a po przyciśnięciu przcisku wyboru zaświeci się pasek ilości oleju (pięć lub sześć kresek). Do czasu kiedy sterownik nie pospwadza układów i włączy odczyt stanu liczników.
    Marek1
    Level 15  
    Kolega MCZAPSKI ma rację , nie ma w tym autku kasowalnej inspekcji
    wymian oleju. Jest tylko ( nie w każdym wyposażeniu) wskaźnik poziomu
    oleju. Jedynym znanym z praktyki serwisowej uszkodzeniem jest zepsuty
    czujnik,który mieści się w misce oleju, co nie znaczy,że chchlik nie siedzi
    w innym nieznanym miejscu.
    leo73
    Level 11  
    Dziękuję wszystkim za pomoc. Dorwałem znajomego w serwisie Renault. Oczywiście jest to OIL OK - a nad tym poziom tego oleju. Moja gafa, bo nigdy nie miałem Renault. Jeszcze raz dziękuję i jeżdzę już spokojniejszy.