Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat CC 700 werber - kapryśna elektronika

01 Wrz 2010 10:41 787 2
  • Poziom 11  
    Posiadam w/w pojazd z 1993r. Jeździ bezproblemowo, aż do dzisiaj. Mianowicie, światła raz świecą, raz nie. Nie świecą postojowe, drogowe ani długie. Chyba że drążek do świateł długich pociągnie do siebie. Zauważyłem, że lampki oświetlające zegary działają. Po dojechaniu do pracy wyłączyłem światła, włączyłem i działały. Sprawdziłem bezpieczniki - sprawne.
    Ok 2 tyg temu wpakowałem się w "jezioro" które powstało pod mostem na wskutek wysokich opadów. Po przepłynięciu Zgubiłem tablice rej. przednią, urwał się kabel z czujnika poziomu oleju oraz tylne światło przeciwmgielne.

Pytanie:
    Gdzie mam szukać problemu? albo go lepiej zezłomować, lub sprzedać?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 35  
    Tak dla ścisłości dodam że w tym aucie nie ma czujnika poziomu oleju i nie ma osobnego tylnego światła przeciwmgielnego.
    A co do twoich problemów - jeśli wody było bardzo dużo to zacznij wszystkie styki i złączki czyścić, nie pomijając mas. Możesz obejrzeć też skrzynkę przekaźników choć ta jest wysoko i w środku więc wątpię czy w niej leży problem. Generalnie wszystkie łączenia w obwodzie świateł do sprawdzenia i ewentualnie wyczyszczenia i spryskania preparatem w stylu Kontakt 60.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 22  
    Tak jak wyżej ,plus przelącznik zespolony pod kierownicą.