Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 26-27" do 1500zł - który godny polecenia?

01 Wrz 2010 12:54 2900 26
  • Poziom 24  
    Witam.
    Planuje w niedalekiej przyszłości zakup tv.
    Mam ograniczone miejsce dlatego albo po małych przeróbkach półki wepchnę 32" (na podstawie opini z forum mam wybrane 2 modele) albo 26" lub 27" na luzie.
    Z racji tego, że mało opinii znalazłem o tv w tych rozmiarach , pytam co polecacie w cenie do ok 1500zł?
    Tv będzie podłączony do zwykłej anteny siatkowej (w przyszłości napewno dekoder, być może HD, dvd jak i kina domowego.
    Nie jestem jakimś fanatykiem obrazu itp tylko zwykłym zjadaczem chleba :), głównie zależy mi na przyjemnym oglądaniu filmów jak i na niskiej awaryjności.
    Fajna jest też opcja oglądania 2 kanałów jednocześnie ale to nie jest wymóg.
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 24  
    W sumie to nie mam żadnych na oku :)
    Odległość od tv ok. 2,5m. Okno będzie na przeciwko tv, ale przed oknem mam drzewo które dosyć skutecznie blokuje promienie słoneczne więc pokój nie jest zbyt mocno doświetlony.
    Z 32" mam już wytypowanego Sharpa LC-32FB510E.
    27" będzie wtedy jeśli dojde do wniosku, że obraz jest wystarczająco duży jak na moje oczekiwania i nie warto będzie mi przerabiać mebloscianki pod 32".
    A więc rozmiar będzie wytypowany na końcu i jeśli będzie taka możliwość to wezmę do domu 27" i jeśli będzie zbyt mały to zamienie go w sklepie na 32".
  • Poziom 20  
    No to nie baw się w niepotrzebne wymiany i bierz większy. Patrzę w 40" z odległości 2,50 i cieszę się że nie wziąłem mniejszego telewizora.
    Przypuszczam, że wielu forumowiczów jak nie większość którzy oglądają z odległości od 2 do 3 metry mają tv od 37 w górę.
  • Poziom 24  
    Ok a więc odrazu ogarne miejsce na 32 cale.
    A jeszcze takie pytanko co do obrazu... Im mniejszy rozmiar tym lepsza jakość obrazu prawda? Chodzi mi o widoczność pixeli. Na większym formacie "kwadraciki" będą bardziej widoczne moim zdaniem.
  • Poziom 20  
    łuki88 napisał:
    Ok a więc odrazu ogarne miejsce na 32 cale.
    A jeszcze takie pytanko co do obrazu... Im mniejszy rozmiar tym lepsza jakość obrazu prawda? Chodzi mi o widoczność pixeli. Na większym formacie "kwadraciki" będą bardziej widoczne moim zdaniem.

No nie do końca. Za jakość obrazu odpowiada sygnał aczkolwiek jeśli w 40" będziesz się gapił z odległości 1 metra to będziesz widział "kwadraciki" :)
    Z tej odległosci którą podałeś spokojnie możesz patrzeć w ten 32".
  • Poziom 17  
    Iceman31 napisał:
    No to nie baw się w niepotrzebne wymiany i bierz większy. Patrzę w 40" z odległości 2,50 i cieszę się że nie wziąłem mniejszego telewizora.
    Przypuszczam, że wielu forumowiczów jak nie większość którzy oglądają z odległości od 2 do 3 metry mają tv od 37 w górę.

Cieszysz się tylko nie wiesz z czego ? Jeżeli ktoś ogląda 40" z odległości 2-3m to tylko życzyć zdrowia i zapasowych gałek na dalsze lata..

Wracając do tematu , to fakt przy odległości 2,5 m można pokusić się o 32" , chociaż 26 " w zupełności wystarczy , jeżeli stary TV w tym miejscu stał mniejszy niż 25" to niezastanawiaj się i możesz brać 26" . Chyba ,że piłka w garść i cięcie segmentu.
  • Poziom 14  
    Powiem inaczej - jeżeli stary miał 21" to wymień na LCD 26" ( będzie miał taką samą wysokość ) . Jeżeli był większy to koniecznie na 32" . Dodam jeszcze że generalnie LCD 32" mają lepsze parametry od 26" , np. 32" - panel 10-bit fullHD , 26" - panel 8-bit HD-ready itp. .
  • Poziom 20  
    polkos napisał:

Cieszysz się tylko nie wiesz z czego ? Jeżeli ktoś ogląda 40" z odległości 2-3m to tylko życzyć zdrowia i zapasowych gałek na dalsze lata..

Jesteś okulistą? Chyba nie.....
    Poza tym nowe gałki jak to ładnie określiłeś to może przy tej odległości byłyby potrzebne przy CRT-ku ale nie przy LCD.
  • Poziom 17  
    Nie pojmujesz pewnego problemu , oczy przy małej odległości "nie obejmą" całego TV - czyli oko więcej pracuje - dlaczego? dlatego , że musi poruszać się za obiektem po całym ekranie - i co z tego wynika? To , iż wzrok szybciej się męczy ze wzrokiem mózg - i co uzyskujemy? Zamiast relaksu ? Chyba w prostszy sposób nie można było wytłumaczyć, Prawda?

Żadne teorie głupio - mądrych nie przebiją tego faktu .
    To że "kupiłeś" 40" i oglądasz z dwoch metrów odległości i jest Tobie dobrze to super oglądaj , nie zmienia to faktu , iż do odległości 2metrów odpowiednia jest 26 max 32" gdzie taki rozmiar ogląda się poprostu wygodnie.
  • Poziom 20  
    Hmmm... wiesz kiedy mi gałki oczne chodzą? Jak czytam co mi odpisujesz bo mam monitor 22" i siedzę praktycznie z facjatą przed nim a co do TV to jakoś nie zauważyłem, że mi oczy ganiają obiekt. Jakoś obejmuję ten ekran :)
    A co do ganiania oczami za szczegółami to i z 4 metrów chodzą oczy po ekranie na 26" ... bo taką odległość mam do TV u córy w pokoju. Jeśli Ci się wydaje że oczy stoją w miejscu na 26-ciu calach przy odległości 2 metry to jesteś w błędzie. Objąć ekran możesz a oczy i tak pracują... niestety.
  • Moderator
    Dziś odległość od ekranu jest sprawą subiektywną. W czasach tv CRT określało się optymalną odległość - o ile dobrze pamiętam, było to 7 x przekątna dla kineskopu 50 Hz i 3 x przekątna dla 100 Hz. Obecnie nie definiuje się odległości minimalnych. W kinie także jedni wolą siedzieć w pierwszych rzędach, inni w ostatnich.
  • Poziom 14  
    Człowiek jest w stanie rozróżnić szczegóły o wielkości jednej minuty kątowej . Jak się to przeliczy to optymalna wielkość ekranu ( dla fullHD i sygnału 1080p ) wynosi około 20" na każdy metr odległości od TV . Dla sygnału 1080i , 720p czy DVD należy to obniżyć do 15" na metr .
  • Poziom 17  
    Iceman31 napisał:
    Hmmm... wiesz kiedy mi gałki oczne chodzą? Jak czytam co mi odpisujesz bo mam monitor 22" i siedzę praktycznie z facjatą przed nim a co do TV to jakoś nie zauważyłem, że mi oczy ganiają obiekt. Jakoś obejmuję ten ekran :)
    A co do ganiania oczami za szczegółami to i z 4 metrów chodzą oczy po ekranie na 26" ... bo taką odległość mam do TV u córy w pokoju. Jeśli Ci się wydaje że oczy stoją w miejscu na 26-ciu calach przy odległości 2 metry to jesteś w błędzie. Objąć ekran możesz a oczy i tak pracują... niestety.

Tak masz rację , nie ma o co się spierać , mój błąd .

Faktycznie , wiesz siedzę przed laptopem 15" cali, odległość od monitora około 50 cm , obejmuję oczyma cały ekran wygodnie , ale co tam przysunę twarz do monitora na odległość 10cm ,, Super !!! Widzę też !!! Eureka od dziś będę tak siedział przed laptopem - 10 cm OCZYMA PRZED MONITOREM - przecież wszystko widać - SUPER , dzięki otworzyłeś mi oczy .

Chciałbym dodać , że tekst wyżej jest ironią a powyższy eksperyment , który polecam przeprowadzić w domu dla zwolenników 40" w odległości 2m od widza.

Ja również rozumiem , że muszą być takie osoby co już kupiły i siedzą nosem w TV ale do błędu się nie przyznają w myśl zasady "zes... się a nie daj się" . W końcu ktoś i w kinie musi siedzieć w pierwszych rzędach.

Pozdrawiam i Zdrowia Życzę
  • Poziom 14  
    Kolego Polkos piszesz głupoty i na temat MPEG4 (teraz jest to standard ), i na temat oglądania TV 42 cale z odległości 2,5-3m nie masz ani jednego ani drugiego więc jak możesz obiektywnie komuś doradzać . Jeżeli ma się bardzo dobry sygnał DVB-T (MPEG4:D:D:D) to nagle nasz 42cale TV okazuje się za mały na te przykładowe 3m , ale co zrobić już go kupiliśmy:D:D:D . Druga sprawa , wysokość takich samych rozmiarów TV 4/3 jest większa niż TV 16/9 , np. 32 cale 16/9 będzie miał taką samą wysokość co TV 25cali 4/3 :D .Co do MPEG4 to lepiej mieć ten system na wyposażeniu TV niż kupować za kilkaset zł następne pudełko na szafkę ,z ciekawostek kablówki w Gorzowie już zaczęły wpuszczać w swoje sieci cyfrowy strumień w kompresji MPEG4 . Ja i moja rodzina wspólnie delektujemy się oglądaniem TV42 cale z odległości 2.5-3m , a twoje gdybanie pasuje do marudzenia mojej żony przed zakupem TV , teraz żonka ....przyznała mi rację że nie kupiliśmy mniejszego TV .Kończę bo zaraz wszyscy zasiadamy do oglądania seansu filmowego :D:D:D. Pozdrawiam i życzę więcej obiektywizmu w porównywaniu czegoś co znamy tylko z teorii .
  • Poziom 11  
    to może ja sie dolacze do tematu bo jak zaloze nowy temat co kupic a jest podobny do tego to znowu mi usunie do kosza tylko cena 1300 1400 to gora ogladac sie będzie z niecalych 2 metrow i sie zastanawiam czy dobra 26 28 cali czy 32 , stac będzie w miejscu od połodnia i raczej ciemnej tam jest niz w pozostałych czesci budynku , dzialac będzie na nim polsat cyfrowy bez hd bo za drogo , i ma do was pytanie jakie marki sa najmniej awaryjne Lg czytalem ze te nisze model awaryjne ale nie wsztkie sa tansze np 32 cale ale jak ma sie psuc to wole dolozyc do samsunga czy sony lub nie wiem ,co polecacie

Regulamin p.15. Proszę poprawić niechlujną pisownię. [Pablo]
  • Poziom 14  
    konrado9 napisał:
    to może ja sie dolacze do tematu bo jak zaloze nowy temat co kupic a jest podobny do tego to znowu mi usunie do kosza tylko cena 1300 1400 to gora ogladac sie będzie z niecalych 2 metrow i sie zastanawiam czy dobra 26 28 cali czy 32 , stac będzie w miejscu od połodnia i raczej ciemnej tam jest niz w pozostałych czesci budynku , dzialac będzie na nim polsat cyfrowy bez hd bo za drogo , i ma do was pytanie jakie marki sa najmniej awaryjne Lg czytalem ze te nisze model awaryjne ale nie wsztkie sa tansze np 32 cale ale jak ma sie psuc to wole dolozyc do samsunga czy sony lub nie wiem ,co polecacie

Każda firma może się zepsuć , w tej klasie cenowej nie liczył bym na coś nadzwyczajnego , będzie to produkt budżetowy czyli pospolita chińszczyzna o jakości obrazu lepiej nie wspominać :D:D:D:W TV jest teraz moda na tworzenie wspólnych platform tzn te same panele te same płyty główne , zasilacze .Przy dołożeniu kilkaset zł chyba jednak stawiałbym na LCD Samsunga , Panasonica może Philipsa , przy przekątnej 32cale nie ma żadnej plazmy a do tej technologii jestem bardziej przekonany . Pozdrawiam .
  • Poziom 14  
    konrado9 napisał:
    a to moze lepsza 26 28 cali niz jakis 32 calowego sam nie wiem co kupic ,ze by sie w miare milo ogladalo ,

Zostałbym przy 32calach i dozbierał bym min 1600-1700 zł do czegoś co da się w miarę oglądać , znam takich co kupili tanią tandetę , nawet markową , której obraz jest gorszy niż na 30 letnim Rubinie .Pozdrawiam .
  • Poziom 17  
    Drogi Kolego

Tak się składa , że w praktyce to ja mam możliwość porównania każdego rodzaju i wielkości TV i innego sprzętu RTV i AGD.
    Nie będę spierał się , bo to nie ma sensu , na codzień mam doczynienia z różnymi przypadkami , także nie jest to dla mnie żadna nowość . My Polacy tacy jesteśmy - chociaż nie wiemy na jakiś temat nic lub niewiele , to i tak jesteśmy najmądrzejsi.

Siedzę w tej branży 10lat i wiem , że są przypadki niedoprzekonania.
    Tacy najczęściej kupują TV na zasadzie , bo : ma większy kontrast, bo ma 2 USB (chociaż jednego nie wykorzystają ) , itd.

Dodano po 12 [minuty]:

kamera napisał:
    Kolego Polkos piszesz głupoty i na temat MPEG4 (teraz jest to standard ), i na temat oglądania TV 42 cale z odległości 2,5-3m nie masz ani jednego ani drugiego więc jak możesz obiektywnie komuś doradzać . Jeżeli ma się bardzo dobry sygnał DVB-T (MPEG4:D:D:D) to nagle nasz 42cale TV okazuje się za mały na te przykładowe 3m , ale co zrobić już go kupiliśmy:D:D:D . Druga sprawa , wysokość takich samych rozmiarów TV 4/3 jest większa niż TV 16/9 , np. 32 cale 16/9 będzie miał taką samą wysokość co TV 25cali 4/3 :D .Co do MPEG4 to lepiej mieć ten system na wyposażeniu TV niż kupować za kilkaset zł następne pudełko na szafkę ,z ciekawostek kablówki w Gorzowie już zaczęły wpuszczać w swoje sieci cyfrowy strumień w kompresji MPEG4 . Ja i moja rodzina wspólnie delektujemy się oglądaniem TV42 cale z odległości 2.5-3m , a twoje gdybanie pasuje do marudzenia mojej żony przed zakupem TV , teraz żonka ....przyznała mi rację że nie kupiliśmy mniejszego TV .Kończę bo zaraz wszyscy zasiadamy do oglądania seansu filmowego :D:D:D. Pozdrawiam i życzę więcej obiektywizmu w porównywaniu czegoś co znamy tylko z teorii .

Nie trzeba kupować pudełek , prawie każdy TV ma CI ( nie muszę Ci mówić co to jest (przecież jesteś znawcą) więc można dokupić moduł.

Do kablówki może być potrzebny DVB-C a nie DVB-T - ale przecież o tym wiesz i wiesz , że nie każdy TV to posiada.

Cóż ciesz się 42 przy odległości 2,5m , ja przecież cały czas mówię , że można 42 i z 1,5m oglądać tylko co to za oglądanie.

Szkoda , że nie mogłeś potestować TV w swoim domku 42", 37" i 32" np. przez tydzień każdy , dopiero mógłbyś dyskutować na temat co ogląda się lepiej i wygodniej . Chyba ,że oglądasz tylko wiadomości przez pół godziny dziennie , to fakt różnic nie zauważysz .

Życzę miłego seansu
  • Poziom 14  
    polkos napisał:
    Drogi Kolego

Tak się składa , że w praktyce to ja mam możliwość porównania każdego rodzaju i wielkości TV i innego sprzętu RTV i AGD.
    Nie będę spierał się , bo to nie ma sensu , na codzień mam doczynienia z różnymi przypadkami , także nie jest to dla mnie żadna nowość . My Polacy tacy jesteśmy - chociaż nie wiemy na jakiś temat nic lub niewiele , to i tak jesteśmy najmądrzejsi.

Siedzę w tej branży 10lat i wiem , że są przypadki niedoprzekonania.
    Tacy najczęściej kupują TV na zasadzie , bo : ma większy kontrast, bo ma 2 USB (chociaż jednego nie wykorzystają ) , itd.

A ja mam tą możliwość że uczestniczę przy narodzinach (składaniu ) LCD i nie wiem ...czy się cieszyć czy płakać :D:D:D
    Większość TV ma wejście CI , pytanko -są konwertery które przetwarzają MPEG4 na MPEG2 ile one kosztują i czy można na nich odbierać kanały HD ( 3mux np.TVPhd), szybka odpowiedz 170zł a na drugie NIE i jeszcze jedno te moduły nie współpracują ze wszystkimi TV link do takiego modułu http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/1387-modul-neotion-fta-np4-mpeg-4
    Co do testowania TV LCD testuje je 40h tygodniowo w pracy przez 3 lata a od roku w domu testuję plazmę PanasonicaTXP42S10ES:D:D:D
    Rozumiem że jako sprzedawca "masz jedynie słuszne zdanie" oj komuna już minęła :D:D:D
  • Poziom 17  
    Mówimy o dniu dzisiejszym , jeżeli ktoś już dziś kupuje TV i potrzebuje dekoder MPEG4 to głupotą byłoby wziąć TV bez . Jeżeli ktos korzysta z platform cyfrowych i zamierza korzystać przez okres najbliższych lat i nie kupi dobrego TV bez MPEG4 a słaby z MPEG4 dla Miecia (czyli żeby mieć ) to już jest bezsensowne - prawda? I oto chodziło w całym tym zapisie.

To , że teraz moduł kosztuje 170 zł to nie znaczy ,że jak będzie zapotrzebowanie jego cena nie spadnie do kilkudziesięciu złoty - prawa rynku .

To , że jest się monterem w fabryce samochodów odrazu nie oznacza , że jest się dobrym kierowcą .

Miłej Nocy
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    polkos napisał:
    Mówimy o dniu dzisiejszym , jeżeli ktoś już dziś kupuje TV i potrzebuje dekoder MPEG4 to głupotą byłoby wziąć TV bez . Jeżeli ktos korzysta z platform cyfrowych i zamierza korzystać przez okres najbliższych lat i nie kupi dobrego TV bez MPEG4 a słaby z MPEG4 dla Miecia (czyli żeby mieć ) to już jest bezsensowne - prawda? I oto chodziło w całym tym zapisie.

To , że teraz moduł kosztuje 170 zł to nie znaczy ,że jak będzie zapotrzebowanie jego cena nie spadnie do kilkudziesięciu złoty - prawa rynku .

To , że jest się monterem w fabryce samochodów odrazu nie oznacza , że jest się dobrym kierowcą .

Miłej Nocy
    Pozdrawiam

Nie każdy monter w fabryce samochodów może być kierowcą , ale każdy monter w fabryce TV może być kinomanem oglądającym TV .A tak poza tym nie tylko monterzy zaglądają na elektrodę .:D:D:D Co do sprzętu TV to trzeba go dopasować do warunków odbioru , sygnału , pomieszczenia , będącego aktualnie i w niedalekiej przyszłości (zaprzestanie nadawania sygnału analogowego lipiec 2013r).W kablu można puścić i DVB-C i DVB-T różnica w modulacji , zajmując jeden kanał cyfrowy możemy w sieć wpuścić strumień z np. 7 kanałami ( identyfikacja po pidach ) najlepiej w sieć wpuścić strumień na kanale nadawanym w DVB-T czyli np. k-45 666MHz .Zwalniamy w kablówce k-45 kupujemy selektywny wzmacniacz który wzmocni nam 666MHz a resztę śmieci wytnie z anteny naziemnej (strojenie najlepiej przeprowadzić na analizatorze widma ) poziom sygnału dopasowujemy do poziomu innych kanałów cyfrowych wychodzących ze stacji czołowej (norma 46-67dBna mikrowolt sygnał cyfrowy w gniazdach abonenta ) i po kablu śmiga nam DVB-T bez modulatorów i apconverterów sama oszczędność dla operatorów -proste ale ty to na pewno wiedziałęś
    :D:D:DPozdrawiam
  • Poziom 20  
    kolego polkos. Nieco wyżej kolega B.Greda napisał Ci pewne pomiary na temat odległości a Ty dalej swoje. Wynika z tego jasno, że można z wielką nawet przyjemnością mieć telewizor 40" ustawiony w odległości 2 metry.
    Jeśli Ty lubisz patrzeć na 15" z odległości 4 metrów to Twoja sprawa ale nie wpieraj innym własnego "widzi mi się".
    I tak się składa, że nie należę do ludzi typu "ze....j się a nie daj się" jak to ładnie określiłeś bo kupiłem 40" i teraz wszystkim będę wmawiał że taka wielkość jest OK.
    Kupiłem taki rozmiar bo wiem, że jest dobry.... ani nie za duży ani nie za mały.
    A ludzkie oko.... taki dziwny aparat gdzie np kobieta posiada w oku sporo więcej komórek a pomimo tego mają problemy z trójwymiarowością i ogarnięciem takich rzeczy jak mapy czy schematy. Zaletą tego jednak jest to że widzą i rozróżniają większą paletę barw od mężczyzn a daltonistami są z reguły faceci (bardzo malutki procent kobiet na to cierpi).
    Gdy rodzice mają oczy piwne lub jedno z rodziców ma oczy piwne a drugie np niebieskie może się im urodzić potomstwo z oczami każdego koloru natomiast gdy oboje z rodziców są błękitnoocy to dziecko też będzie niebieskookie.... jeśli nie to ktoś powinien oberwać.... to tak trochę z genetyki na prosto i dowcipnie. Coś jeszcze na temat ludzkiego oka?? MORAŁ: 40" to dobra wielkosć do odległości 2,5 metra.
  • Poziom 11  
    a co sadzicie o Sharp LC 32 DH 510 EV droszy troche ale co tam lub Toshiba 32 AV 703
  • Poziom 24  
    Dawno tu nie zaglądałem, troche sie pozmieniało :D
    Tylko wtrące swoje 3 grosze... Co do wepchnięcia 32cale to wcale nie musze ciąci segmentu. Poprostu musze przenieść szufladę pare cm do góry zeby TV nie przeszkadzał w jej wysuwaniu a więc myślę żę warto przerobić.

Co do samego TV... piszecie że w tej cenie sama chińszczyzna, naprawde nie da sie kupić nic normalnego i w miare pożądnego?
    Np. taki Sharp LC 32 FH 510 ?
  • Poziom 11  
    ja wole dołozyc do plazmy panasonica lub samsunga napewno bedzie lepsza i plazmy robia ci sami i ich elemety a w lcd to samusnga matryca , a inne juz nie koniecznie, dolozysz 100 200 zł i masz plazme 37 cali mniej nie ma,a jakos obrazu po prostu bije na głowe ,litery nie skacza bo duze odswiezanie , kolory itd
  • Poziom 24  
    Witam ponownie :)
    Otóż zakupiłem w/w Sharpa LC32 FH510E.
    Narazie mam do niego podpiętą zywkłą antene siatkową i jestem naprawde bardzo zadowolony z obrazu. Ustawienia sa narazie standardowe, jeszcze nic nie kombinowałem bo musze się doedukować, ale już w porownaniu do LG 32" szwagra, który chodzi pod polsatem cyfrowym (nie hd) jest o niebo lepiej jesli chodzi o jakosc obrazu. (LOCOLOCO chyba miał racje co do tego skalowania)
    Poza tym bardzo fajna rzecz to czytanie filmów z pen drive'a. Najczęściej oglądam filmy divx bo o te łatwiej i tu też jest bardzo dobrze.
    Rozmiar 32" odpowiada mi w zupelności. Ogląda się po prostu wygodnie. Nie jestem jakimś kinomanem czy coś ale ten TV w zupełności mnie satysfakcjonuje, a przed zakupem najabrdziej obawiałem sie tych widocznych kwadracikow przy małej rozdzielczosci jaka daje zwykła siatka i inne NIE HD (którą widać z daleka w w/w LG) W tym sharpie nie ma tego efektu, chyba ze usiadziemy 0,5m przed tv ale to normalne.

Również oglądałem 40" pod zwykłą kablówką i bardzo mi się nie podobał obraz właśnie ze wzgl. na "kwadraty" a siedziałem z 3m od tv i wszystko było widoczne.

Polecam każdemu ten model TV w tym rozmiarze i tych pieniądzach :)
    Może i plazma ma lepszą jakość obrazu, ale po 1. 32" to był maks rozmiar na jaki mogłem sobie pozwolić, a po 2. to wg. mnie lcd jest trwalszy niż plazma, a obraz i tak jest bardzo dobry.

Pozdrawiam.