Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć bezprzewodowa od bud. gospodarczego do domku 250m-300m

01 Wrz 2010 12:56 1469 4
 • Poziom 12  
  Witam.

  Proszę o doradzenie co kupić.
  Interesuja mnie dwie wersje: ekonomiczna i najlepsza jakość z najlepszy podzespołów bez względu na koszty.

  Potrzebuję jakieś urządzenie zamieniające Internet ze skrętki na internet bezprzewodowy w odległosci do 250m-300m max. od drewudni do domku jednorodzinnego.

  Założyli mojemu bratu Internet radiowy w drewudni (bud. gospodarczy). Najwyższy punkt na działce i można było montować "maszt", a nie na domku.

  Teraz Internet jest pobierany do laptopa po skrętce (RJ-45) do karty sieciowej laptopa (rj-45). Narazie przepustowość tego łacza internetowego jest podstawowa i wystarczająca dla nas na ten jeden laptop. Potem bedzie zwiekszana do max.

  Jednak w planach/założeniach jest jeden komputer pojemnościowy (serwer domowy), który bedzie magazynował wszelkie filmy i zdjęcia z kamer cyfrowych i aparatów cyfrowych i z tel. kom. Będzie znajdował się w drewudni. Będzie to stary komputer 8-letni (P4 s478 2GB-RAMu z kilkoma dyskami twardymi U-ATA100). Mój pierwszy komputer.

  Po zwiekszeniu przepustowości Internetu do max.
  Chciałbym, aby
  1) Internet został podzielony na internet bezprzewodowy na kilka laptopów, które to będą pobierały internet w koło domku i w domku. W domku nie będzie zakładania kabli do internetu. Bez zakładania jakiegokolwiek okablowania w domku. Można zamontować/ustawić coś za oknem w domku na parapecie, aby sygnał wzmacniało z drewudni.
  2) Laptopy muszą mieć dostęp bezpośredni do serwera pojemnościowego BEZPRZEWODOWO. Nie poprzez internet i nie poprzez Internet. Po sieci bezprzewodowej na działce - po sieci lokalnej.
  3) Laptopy muszą posiadać sieć lokalną "domową", która pozwoli na granie w gry sieciowo. Na oglądanie TV poprzez sieć bezprzewodową "dpmową", ale nie poprzez internet.

  Raczej to wszystko co chciałem.

  Prosze o doradzenie co kupić.

  Patrzyłem na internecie i co jest (jakie urządzenia) i za ile.
  Wstępnie jestem za urządzeniem "wieloantenkowym" oraz patrzyłem na urządzenia do podłączenia do sieci 230V i rozdzielających sygnał po domu, ale zasięgi są słabe. Np. WD wypuściło na rynek takie skrzyneczki. Pod jedna taką podłączyć kompa z filmami lub odtwarzacz cyfrowy i/lub TV z dekodera.
  Mam kilka pomysłów na załozenie tej sieci dla brata (jego rodziny) i rodziców.

  Pozdro.

  Mogą być gotowe odpowiedzi jak i linki do ciekawych
  pomysłów,
  zdjęć,
  filmów,
  podzespołów,
  artykułów....
 • Specjalista Sieci, Internet
  Anteny muszą się widzieć, i nie przez dziurkę od klucza, ale gdzieś 1m średnicy widoczności.

  Zbuduj most WIFI na dwóch WA500G.
  Jedna antena fabryczna w jednym i panel na 12dbi. Jak trzeba to dawać na dach aby była widoczność to zestaw do puszki hermetycznej.

  sprawdź http://www.cyberteam.pl/kategoria/show/k60.html
 • Poziom 12  
  Dobra. Most WIFI jest.
  W sieci domowo-drewudnianej,
  Gdzie umieścić najlepiej serwer domowy? Chodzi mi o miejsce w sieci lokalnej domowej, a nie o miejsce w budynku,...
  Do serwera mają mieć dostęp laptopy, bez potrzeby dostępu do internetu
  oraz
  dostęp dla laptopów i dla serwera domowego dla każdego niezależnie z dostępem do Internetu.
  Serwer ma także pozwalać na przesyłanie filmów i zdjęć z każdego miejsca z Europy, tak by domownicy mogli oglądać po powrocie z pracy gdzie sa kierowcy miedzynarodowi z rodzin.
  Skype ma nie zawadzać w przesyłaniu danych.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Server po tej stronie mostu WIFI skąd wiekszość ruchu do serwera będzie.
 • Poziom 12  
  I tu jest problem.
  Zależy od dnia.
  Jak kierowcy w trasie, to z trasy (z Europy) będzie większy ruch do serwera.
  Jak kierowcy przyjadą, to ruch większy będzie jak będą w domu i ruch do serwera będzie po lokalnej sieci domowej bez Internetu.
  Na 100% większy ruch będzie do serwera w każde święta i długie weekendy po sieci lokalnej domowej.
  Ale jestem za podłączeniem serwera domowego blisko modemu Internetowego, a zrobić biureczko do zrzutu filmów i z aparatów i tel. kom. bezpośrednio na serwer, a nie po sieci (Kontrolery/HUBy USB i eSATA/zew. SATA). Przyjadą i zaraz podłączą i zruci się gdy prześpią się po powrocie. Rodzina obejrzy jak będą spać kierowcy po powrocie z trasy.

  Ile kosztuje skrętka ekranowana i gdzie i najtaniej można kupić przez Internet dla indywidualnego odbiorcy? Jaka najmniejsza ilość. MArki i firmy produkujące proszę i hurtownie.
  A może po kablu zrobić?

  Jakie koszty będą takiej sieci lokalnej po kablu?

  Jaki wpływ będzie struktury/technologii sieci lokalnej po kablu, a po skrętce na zwiększającą się przepustowość Internetu i zastosowanych podzespołów w zmieniających się co kilka lat laptopów.
  Chcę zbudować sieć, która będzie odporna na zwiększającą się przepływność danych przez najbliższe ok. 10 lat. Jeśli mam kłaść kable pod tynk w ściany gazobetonu SOLBET i gniazdka do podłączenia laptopów, bądź komputerów desktop pod gniazdka RJ-45 w domku. To chcę to zrobić, tak by kable (jako inwestycja) nie zostały po kilku latach bez użytku lub nie chcę co kilka lat (np.: co 3 lata) wymieniać WIFI w domku.