Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UNITRA DANIEL G-1100fs - Problem z cofaniem się ramienia

01 Sep 2010 15:36 4632 2
  • Level 2  
    Witam serdecznie

W wyniku zbyt dalekiego wysunięcia ramienia gramofonu, wypadł mechanizm przesuwu ramienia. Gramofon rozłożyłem, powkładałem wszystko na miejsce, ale pojawił się problem zbyt wczesnego cofania ramienia.

Tak wygląda mechanizm w stanie początkowym:
    Tak gdy ustawiam gramofon na 33 300:
    A gdy chce nastawić np. 33 250, 45 175 albo gdy na ustawieniach 33 300 płyta trochę gra, jednak gdy ustawi się tak:
    to ramię automatycznie cofa się. Wydaje mi się, że błędnie twierdzi, że płyta się skończyła. Logicznie myśląc próbowałem zwiększyć odległość ramienia od fotorezystora ale nie ma takiej możliwości. Problem leży w jakimś szczególe o którym nie mam pojęcia.

Dodam jeszcze, że ten mechanizm "wyleciał" z właściwego miejsca:

Dziwne jest dla mnie również to, że po którymś z kolei kombinowaniu i złożeniu w całość przez moment wszystko działało, ale po kilku minutach znowu ramię zaczęło się zbyt wcześnie cofać.

Zwracam się z gorącą prośbą do ludzi, którzy mieliby jakiś pomysł jak ten problem rozwiązać.

Zdjęcia proszę zamieścić na serwerze obrazkowym forum.
    [Art]
  • Level 21  
    Spróbuj przesunąć lekko po trochu ten wysięgnik tak jak pokazałem na zdjęciu.

• Level 2  
    Nie jest to możliwe. Jestem w 100% pewny, że gramofon został tak skonstruowany, aby nie dało się osiągnąć większego kąta pomiędzy tymi ramionami. Świadczy o tym zaplombowana śruba przy ich mocowaniu i nierozłączność.