Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z zainstalowaniem xp z xp home edition sp2

01 Wrz 2010 16:46 3003 25
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Mam duzy problem z komputerem i nie wiem jak sobie poradzic. Na moim laptopie lenovo 3000 n200 mam zainstalowany orginalny system windows xp home edition sp 2 ale chcialabym go przeinstalowac na normalnego win xp ale wtedy pojawia mi sie taki komunikat :

Instalator nie może kontynuować ponieważ wersja systemu Windows na tym komputerze jest nowsza od wersji na dysku CD.

Ostrzeżenie: Jeśli zdecydujesz się usunąć nowszą wersję systemu Windows, która jest aktualnie zainstalowana na tym komputerze, nie będzie można odzyskać plików i ustawień

Nie mam pojecia jak to ominac :( prosze o pomoc i jasne wytlumaczenie sytuacji bo jesli chodzi o kompa to jestem kompletnie zielona :(

Pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje za pomoc
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Wlasnie chodzi o to ze w biosie przestawilam zeby odpalalo z plyty ale wtedy go nie czyta dopiero jak sie system zaladuje i wchodze w plyte to zadaje pytanie czy ma zainstalowac system a jak daje ze tak to wtedy wyskakuje ze w kompie jest nowsza wersja i ze nie zainstaluje
    :(
  • Poziom 35  
    A czy płyta z tym "normalnym" XP jest bootowalna?
  • Poziom 9  
    szczerze to nie mam pojecia bo tak naprawde to nawet nie mam pojecia co znaczy bootowalna:(
  • Poziom 16  
    To taka, z której uruchamia się komputer - zamiast przyznawać się, że czegoś nie rozumiesz, wpisz w google a po 2 minutach zrozumiesz dany wyraz - taka rada na przyszłość
    Jeżeli jest to płyta orginalna(a mam nadzieję, że taka jest) to jest bootowalna, kroczek po kroczku:
    wchodzisz do biosa, odszukujesz zakładkę boot - jak nie ma to odszukujesz coś w rodzaju "primary boot device" lub "first boot.." i tam ustawiasz boot z CD, ESC, F10, następnie "y"
    Wtedy powinien wystartować z płyty windy
  • Poziom 11  
    tzn. czy stalator Windowsa startuje po urychomieniu laptopa z plyta CD( z windowsem) w napedzie.

Mam nadzieje ze jasono sie wyrazilem, jake nie to daj znac...
  • Poziom 9  
    własnie o to chodzi ze ten windos xp ktorego chce nagrac nie jest orginalny
  • Poziom 35  
    Ta płyta jest na wyrzucenie.
    Możesz uzasadnić chęć zmiany systemu?
  • Poziom 9  
    głownym powodem jest to ze nie mam do niego sterów... szukalam na stronie producenta nawet i nigdzie nie ma... ja nie mam ani dziwieku na nim ani filmów mi nie odwatrza nie czyta karty pamieci z aparatu... kompelteni nic. od dwóch tygodni ten laptop poprostu wegetuje :) na tym forum tylko w innym temacie tez pytalam o stery gdzie znalezc i wogóle i jeden kolega mi podal stronke wlanie producenta ale mi sie nie chca sciagnac wogole np na audio. a inne sie sciagaja to znowu mi wyskakuje komunikat ze sterowniki nie sa do tego systemy przynajmniej cos w tym stylu.dlatego chce zmienic system na normalnego windowsa xp
  • Poziom 35  
    Rozumiem, ale te systemy (Home Edition i Pro) niczym się nie różnią, jeśli mowa o sterownikach. I jeden i drugi potrzebuje dokładnie tych samych, tak więc Twoje myślenie jest błędne. Daj sobie spokój ze zmianą. Tu masz stronę ze swoimi sterownikami - Link.
    Ściągnij to co potrzeba, a jeśli wystąpi problem, to pisz.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tysiaczek21nh napisał:
    szukalam na stronie producenta nawet i nigdzie nie ma

Wskaż link pod którym szukałaś na stronie producenta, albo przyznaj się że kłamiesz.
    Tysiaczek21nh napisał:
    mam zainstalowany orginalny system windows xp home edition sp 2 ale chciala bym go przeinstalowac na normalnego win xp

A jaki to jest ten "normalny" Windows XP?
    childmaker napisał:
    Tu masz stronę ze swoimi sterownikami - Link.

Dlaczego pozwalasz leniuszce-kłamczuszce uniknąć włożenia MINIMUM wysiłku w rozwiązanie własnego problemu?
  • Poziom 9  
    http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/pr...yind=0&operatingsystemind=53385&validate=true to jest ta stronka z ktorej ten kolega kazal sciagnac sterowniki z rubryki refine results i powiedzial zebym sciagla wszystkie i zainstalowala. i np audio wogole ni9e zaczyna mi pobierac... niewiem dlaczego myslicie ze klamie...:( gdyby to bylo takie latwe to sama bym sobie z tym poradzila a nie zawracala wszystkim glowe na forum... powiedzialam nie znam sie i dlatego potrzebuje pomocy...
  • Poziom 35  
    Najlepiej będzie, jak wkleisz tu screena z Menadżera urządzeń, bo tak to nawet nie wiadomo, co Ci potrzebne:
    Ppm na Mój komputer - Właściwości - Sprzęt - Menadżer urządzeń (Alt + Print Screen).
  • Poziom 9  
    dobrze jutro jak tylko wroce z pracy to zaraz sproboje to zrobic wedlug instrukcji jesli tylko bedziecie ktorys z was mial czas i cierpliwosc jeszcze do mnie to bede czekac z niecierpliwoscia na odpowiedz a dzis dziekuje bardzo za poswiecony mi czas:) dobranoc panowie
  • Poziom 13  
    Tysiaczek21nh napisał:
    dobrze jutro jak tylko wroce z pracy to zaraz sproboje to zrobic wedlug instrukcji jesli tylko bedziecie ktorys z was mial czas i cierpliwosc jeszcze do mnie to bede czekac z niecierpliwoscia na odpowiedz a dzis dziekuje bardzo za poswiecony mi czas:) dobranoc panowie

|Sterowniki Tutaj masz wszystkie potrzebne sterowniki dla Lenowo n200 ... pobieraj tylko te które są podpisane Windows XP :) Pozdrawiam ....
  • Poziom 9  
    witam ponownie. probowalam sciagnac te stery z linku wyzej ale gdy proboje odpalic instalke pojawia sie taki komunikat : "unable to open the self -extracting executable file. the file is locked or in use by another process. the installation will terminate. " nic z tego nie rozumiem...
    Tysiaczek21nh, przed napisaniem czegokolwiek usuń niechlujstwo językowe z wszystkich swoich postów.
  • Poziom 9  
    teraz po ściągnięciu tych wszystkich sterowników komputera wogóle nie mogę uruchomić. uruchamiam w trybie awaryjnym to system się nie ładuje tylko wyskakuje kominikat
    multi<0>disk<0>rdisk<0>partition<1>\windows\system32\ntoskrn1.exe. i komuputer nie działa.....
  • Poziom 43  
    Tysiaczek21nh napisał:
    Na moim laptopie lenovo 3000 n200 mam zainstalowany orginalny system windows xp home edition sp 2 ale chcialabym go przeinstalowac n

Jeśli jest to oryginalny Xp dostarczany z laptopem, to masz na dysku HDD i/lub DVD recovery które przywraca oprogramowanie laptopa do stanu fabrycznego razem ze wszystkimi sterownikami. nic nie trzeba dogrywać.
    Jeśli jest inaczej, napisz jaki jest ten oryginalny XP i skąd go masz...
  • Poziom 9  
    Witam jest to orginalny system windows xp home edition sp 2 i pożyczyłam go od koleżanki.Ona kupiła go w jakimś sklepie komputerowym.Na moim laptopie jak go kupiłam zainstalowana była vista...pózniej przeinstalowałam na normalnego windowsa xp a teraz mam tego win xp he sp2 i nie mogę się go teraz pozbyć... a najlepszy był poprostu win xp. bo z tym to mam same problemy :(
  • Poziom 35  
    Miałaś wkleić tu screena z Menadżera urządzeń, a nie instalować na ślepo co popadnie. Jak dokładnie nazywa się błąd?
  • Poziom 9  
    No teraz to już wogóle nie mogę nic zrobić... jak odpalam kompa jest czarny monitor. odpalam i próbuje go uruchomić przez tryb awaryjny to po kilku minutach wyskakuje mi tylko : multi<0>disk<0>rdisk<0>partition<1>\windows\system32\ntoskrn1.exe. nic wiecej się nie dzieje mogę go tylko wyłączyć

Dodano po 1 [minuty]:

i teraz to już mi żadnego windowsa nie czyta... wiec nawet nie mogę formata zrobić... nic
    Tysiaczek21nh, ponawiam prośbę.
  • Poziom 13  
    Teraz jedyne wyjście to zdobycie, najlepiej oryginalnej płyty z systemem i zainstalowanie na nowo systemu uzywając opisanego wyżej sposobu bootowania z płyty.
    A kiedy już się uda zainstalować system to nie kombinuj sama ze sterownikami, nie znając się nie będziesz wiedziała co ściągac i sobie tylko bałaganu narobisz z opcją rozwalenia systemu.
    Jesli system już będzie stał zrób następująco:
    Z tej strony:
    Link ściągnij i zainstaluj Net Frameworka 2.0, jest on potrzebny, żeby następnie ściągnąć i zainstalować tą aplikację:
    Link
    Jest to program System Update autorstwa Lenovo, który przeskanuje komputer i wyświetli Ci całą listę niezbędnych sterowników i oprogramowania. Zaznaczasz wszystko do ściągnięcia, każdy z tych programów/sterowników z listy a program robi już całą reszte - ściąga i je instaluje.
    Jedyne czego ten programik może nie ogarnac to instalacja karty graficznej, ale najcześciej w tym przypadku wystarczy poszukać sterowników do grafiki w witrynie Windows Update, masz do niej link w Exploerze lub wybierając Start/Wszystkie programy - będzie na górze. Microsoft często umieszcza stery do grafiki w Lenovo na swojej witrynie.

• Poziom 43  
    Dość tego - raz, że Autorka ignoruje polecenia; dwa, że pracowitością nie grzeszy, to jeszcze i trzy - jednego pirata (pożyczonego od koleżanki), drugim (i to nieudolnie zrobionym chce zastąpić).