Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LINKSYS WAG200G + INTERNET VECTRA

01 Wrz 2010 17:44 3410 6
  • Poziom 9  
    Dobra, po pierwsze, wiem że jest już kilka tematów o niesławnym połączeniu WAG200G i Internetu kablowego, ale żaden z nich nie okazał się być pomocny, więc zakładam nowy.

Problem jest taki, że nie jestem w stanie skonfigurować wszystkiego tak, aby sygnał z modemu Vectry szedł kablem LANowym do mojego Linksysa i żeby z Linksysa rozpływał się po domu w postaci Wi-fi.

Mam router (używany poprzednio do Neostrady, ale ma 4 wejścia Ethernet) LINKSYS WAG300G.

Modem od Vectry podpisany jest ARRIS TOUCHSTONE TM602A/B.

1. Czy coś takiego w ogóle jest możliwe? (nie pytam się teoretycznie czy "powinno działać" ale czy ktoś coś takiego w ogóle widział).

2. Jeśli to jest możliwe, to czy ktoś mógłbym mi napisać, krowie na rowie, krok po kroku, co w jakiej kolejności robić?

3. Jeśli nie jest możliwe, to czego w takim razie potrzebuje? Zwykłego hot-spota?

(używam Windows 7 x64 Professional)
  • Specjalista Sieci, Internet
    połącz [modem] ==kabel-RJ45= [komputer] bez linksysa

Start/Uruchom: CMD.exe, wpisz
    if exist "%temp%\log1.txt" del "%temp%\log1.txt"
    ipconfig /all >>"%temp%\log1.txt"
    Załącz plik "%temp%\log1.txt" który zostanie utworzony w wyniku ww komend (załącz tzn klik na [dodaj załącznik] nie wklejaj zawartości tego pliku do posta)
    Potrzebujesz routerWIFI ethernetowy (aka DSL) z wejściem RJ45
    Ten WAG200G (router ADSL) nie nada się do rozdzielenia internetu.

Ranking routerów (patrz routery DSL)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1511007.html

np WR543g

Dodano po 1 [minuty]:

Cytat:
    żeby z Linksysa rozpływał się po domu w postaci Wi-fi.

rozumiem że masz więcej niż jeden komputer w domu.
  • Poziom 9  
    Owszem, mam 3.

A jak potem (z grubsza) wygląda konfiguracja tego?

Znając życie to nie jest tak proste jak Plug&Play.

PS. Skoro już mi pomagasz, możesz się ustosunkować do tego co napisano tutaj?
    http://www.frazpc.pl/b/230094

Ponoć komuś się udało to zmusić do działania.
    Jak chcesz zrobić z WAG200G APeka to nie problem, ale ciebie to nie ratuje bo masz 3 komputery i potrzebujesz _routera_.

Jak masz "Router" Ethernetowy to

[modem vektra] === (port WAN)[Router] )) (( laptopy

a jak chcesz do tego dołożyć WAG200G jako AP-ek to

[router] ====== (port LAN)[WAG200G]
    port WAN w WAG200 _pusty_

Weź router z funkcja klonowania MAC - ale to prawie wszystkie mają dzisiaj.

Lepiej kup RouterWIFI Ethernetowy a WAG200 sprzedaj na allegro.

Jak potrzebujesz dziwactw typu podział pasma bo bacia ssie P2P i normalny człowiek nie może neta przeglądać bo łącze zatkane/muli to polecam WL1600GL + tomato soft do tego.
  • Poziom 43  
    W określonej konfiguracji WAG200 może działać w sposób, jaki od niego oczekujesz, niestety w Twoim wypadku tak nie będzie - otrzymujesz od vectry tylko jeden adres, jedyne co możesz z nim zrobić to go NATować na 3 komputery, WAG200 Ci tego nie zrobi.

Jak go podłączysz to w danym momencie tylko jeden komputer może mieć Internet.