Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką suszarkę kupić do 2500-3000 tys zl?

djmaniak84 01 Wrz 2010 20:53 4287 6
  • #1 01 Wrz 2010 20:53
    djmaniak84
    Poziom 1  

Witam,

Mam do wydania 2500-3000zł na suszarkę.
    Zastanawiam się nad Elektroluxem EDH 97980 lub Bosh'em WTS 86514 BY, zalezy mi na niskim zuzyciu pradu. Chce wybrac najlepsza w tej cenie. W RTV Euro AGD polecali mi Elektroluxa ze wzgledu na niskie zuzycie pradu i opcje suszenia para dzieki czemu ubrania nie sa pogniecione, czy rzeczywiscie tak jest??

Prosilbym o pomoc ew. jakies propozycje innych prodecentow/modeli. W gre wchodzi tez uzywany sprzet.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

0 6
  • #2 06 Wrz 2010 15:43
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Bierz suszarkę z pompą ciepła, kosztują one ok 3 tys http://www.ceneo.pl/Suszarki;017A_P1-23348.htm
    Nie jestem pewien, czy dopłata 800zł za model z pompą zwróci się w okresie eksploatacji. Musisz sobie policzyć. Np mi się to nie zwróci.

Ja mam Boscha WTS 86514 BY o którego pytasz i zdecydowanie mogę go polecić, ale on nie ma pompy ciepła. Kosztuje 2200 zł. Na 8 kg bawełny wg instrukcji idzie 5kWh. Ubrania nie są pogniecione, a niektóre koszule wyjęte świeżo po suszeniu wymagają lekkiego przeprasowania, pozostałe np z domieszką wł. sztucznych wogóle nie trzeba prasować.

0
  • #3 07 Wrz 2010 01:34
    zwykły człek
    Poziom 20  

A ja bym polecił SKFD-8731 - klasa B, 8 kg, 4,5kWh przy programie referencyjnym, łatwy dostęp do kondensatora i filtrów no i cena!!! Zmieścisz się w 1.500 zł. A jak chcesz wydać więcej (jakieś 2.200 zł) kup sobie to samo ale z funkcją prasowania (3 programy) o symbolu SKFD-831, a 80% ciuchów nie bedziesz musiał prasować.

0
  • #4 07 Wrz 2010 07:25
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Co to jest funkcja prasowania? Marketing.

Funkcję prasowania w tańszej o parę stówek suszarce bez tej funkcji otrzymujemy przez lekkie zawilgocenie wsadu np polewając wodą lub delikatnie nasiąkając i ponowne suszenie.
    Ważne aby podczas suszenia woda została odparowana i para równomiernie rozeszła się po całym wsadzie, żeby czujnik wilgotności (jeśli jest) nie wyłączył programu zbyt wcześnie.

Sprawdzone - działa. :-)

0
  • #5 07 Wrz 2010 15:52
    zwykły człek
    Poziom 20  

Janek. To są programy, które trwają około 20 minut. To samo masz w E-lux Airon i uwierz mi działa fenomenalnie.

0
  • #6 07 Wrz 2010 20:06
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Przecież o tym mówię. Polewam delikatnie wodą, albo wraz z koszulkami do prasowania wrzucam ze dwie świeżo wyprane. Włączam dwugodzinny program dla bawełny i po 20-30 minutach program się kończy. Chodzi o to, żeby tkanina dostała wilgoci, została rozruszana przez bęben i wysuszona.

0
  • #7 15 Wrz 2010 18:45
    zwykły człek
    Poziom 20  

Dobry sposób - nie słyszałem o tym. Nie kupowałbym tej z funkcją prasowania :). Zawsze to parę stówek w kieszeni. Ale jak to mówia póki chodzi nie ma co marudzić.

Dopisane później: Pogrzebałem trochę w temacie tych funkcji prasowania. Różnica jest taka, że przy fukcji pary jest ona wtłaczana pod ciśnieniem, wiec pewnie efekt jest trochę lepszy. Nie zmienia to faktu, że Twój sposób tez jest dobry :).

0
  Szukaj w 5mln produktów