Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris problem z jazda na gazie.

LEŚNY 01 Sep 2010 22:08 3771 11
    LEŚNY
    Level 17  
    Witam .Instalacja sekwencyjna .
    Mam problem z instalacja Fast Matrix Samochód Toyota Yaris 998 Listwa XJ544.19 Jaką listwa zastapić?
    Ewentualnie prosze o porade gasnie na gazie brak mocy.Na stacji stwierdzili uszkodzenie listwy wtryskowej czujnika temperatury ,który znajduje sie w listwie.Jak to sprawdzic i czym ewentualnie zastapic tą listwę bo na ten egzemplarz trzeba "troche" wydac ?

Pozdrawiam ,

Piotr
    ElpigazN
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Yaris należy do aut wymagających. Matrix HD 344. Nie oszczędzaj na listwie bo wydasz krocie na remont silnika.
    LEŚNY
    Level 17  
    Dzieki .Czy dysze kalibracyjne beda pasowały ze starej listwy do nowej HD344 i czy zlaczka elektryczna montowana jest łeb w łeb? Czy koniczna jest kalibracja dysz do HD344.Czy HD344 ma wbudowany czujnik temperatury i jak ja wyregulować po wymianie ?

Pozdrawiam ,

Piotr
    dariusz105
    Level 26  
    jeśli uszkodzony jest tylko czujnik temperatury zamień na inny.listwę można naprawić zestawami do regeneracji.masz jeden wtrysk wolny można go wykorzystać w przypadku uszkodzenia jednego z pozostałych.
    LEŚNY
    Level 17  
    Jaki czujnik temperatury można założyć i ktore przewody wypiac z listwy do podpiecia czujnika?
    dariusz105
    Level 26  
    daj foto sterownika LPG bo takiego nie znam.w schemacie powinny być kolory kabli do czujnika.
    dariusz105
    Level 26  
    czujnik wygląda na wymienny więc podmienić na sprawny.
    LEŚNY
    Level 17  
    Czy musze rozłaczyc listwę i rozkrecic na czesci zeby dostac sie do srodka?

Piotr
    LEŚNY
    Level 17  
    Ten czujnik dokrecony z boku listwy wtryskiwaczy jest czujnikiem ciśnienia gazu.
    Gdzie jest czujnik temperatury rzeczywistej gazu?
    Czujnik temperatury reduktora znajduje sie na reduktorze.
    W programie zle pokazuje temperature rzeczywista gazu okolo 92 przy temperaturze reduktora 78 .W oknie licznika diagnostyki sa zgłoszone bledy od czujnika reduktora 9 razy troche dziwne.
    Czujnik temperatury reduktora pokazuje raczej poprawnie.Natomiast 92 czujnika temperatury własciwej przy 78 reduktora chyba za dużo.
    Pytanie czy ten czujnik rzeczywistej temperatury jest wbudowany wewnatrz listwy czy raczej polaczony z czujnikiem cisnienia z boku?

Pozdrawiam Piotr

Dodano po 50 [minuty]:

Prosze o informacje jaki czujnik załozyc na przewod gazu zeby zastapic ten wbudowany w listwie i gdzie go najlepiej umiejscowic? Stawiam ze u mnie czujnik jest wbudowany wewnatrz listwy ,ale prosze o rade madrzejszych w temacie.

Pozdrawiam ,
    Piotr
    LEŚNY
    Level 17  
    Czujnik jest faktycznie wbudowany w listwe .W jego miejsce założyłem czujnik zewnetrzny od instalacji STAG.

Dziekuje za zainteresowanie.

Pozdrawiam ,
    Piotr