Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kanału zwrotnego z "n" recordera

01 Wrz 2010 22:24 2420 3
 • Poziom 14  
  Witam wszystkich!! Instalacja rtv sat oparta na Multiswitch'u MP-0908 signal, kablówka + 2xquattro. Instalacja zrobiona jako gwiazda, gniazda końcowe multimedialne Signal RTV-SAT / RJ-45 / RJ-11. I moje pytanie: czy kanał zwrotny z recordera mogę podpiąć bezpośrednio do multiswitcha czy wymagane są jakieś dodatkowe urządzenia ?? Czy mogę po prostu doprowadzić kabel z multiswitcha do Gniazda GIS-F1-1/N i tam podpiąć kanał zwrotny z tunera ?? Czy może wymagane jest drugie gniazdo multimedialne do podpięcia drugiego wejścia z recordera n-ki ??
  Na etapie dziurawienia ścian nie jest dla mnie zamówienie i montaż dodatkowych gniazd multimedialnych dlatego wolę zapytać czy dla drugiego wejścia potrzebne jest dodatkowe gniazdo multimedialne czy wystarczy zwykłe podpięcie kabla do tunera (w przypadku gniazda GIS-F1-1/N) ??


  Jestem na etapie robienia dziur w ścianach i układaniu kabli dlatego pytam o te gniazda końcowe. Głównie interesuje mnie kwestia podłączania odbiorników bezpośrednio do multiswitcha, czy to jest możliwe, czy są jakieś przeciw i za... (zdaje sobie sprawę że w gniazdach są specjalne cewki i inne elementy które służą do rozdzielenia sygnału pomiędzy tv-r-sat).

  Nazwy gniazd i innych elementów zaczerpnięte ze strony "dipola", tam kupowałem cały "sprzęt".
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  Jaki kanał zwrotny ?? !!! Tuner posiada dwa wejścia antenowe niezbędne rejestracji programu podczas oglądania innego. Jeśli mowa o kanale zwrotnym to tylko skrętką LAN. Nie wolno też łączyć w żadne gwiazdy instalacji anten SAT !!! Prawidłowo do tunera muszą iść dwa kable antenowe z multiswitcha. Można je podłączyć pod gniazda abonenckie dla TV naziemnej lecz zwykle wystarczy jedno (ze stosowną zintegrowaną zwrotnicą) drugi kabel można podłączyć bezpośrednio do multiswitcha.
 • Pomocny post
  Poziom 18  
  Jak dobrze zrozumiałem to chcesz wpuścić sygnał z recordera N do multiswiych'a tak, aby we wszystkich telewizorach w domu można było oglądać kanał, który leci w recorderze N. Potrzebne są talie elementy.
  http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/34/3404.dat
  http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/42/4213.dat
  http://www.dipol.com.pl/modulator_telewizyjny...classic_kanaly_21-69_fonia_6_5_mhz_R95176.htm
  Schemat w PW.
  Pamiętaj jednak, że jak chcesz mieś sygnał na gnieździe EURO recordera N to musisz wyłączyć w nim opcję HD a przełączyć na SD wielokrotnie naciskając przycisk RES na płycie czołowej.

  pozdrawiam
 • Poziom 14  
  Dziękuję za odpowiedzi !! Pisząc że instalacja zrobiona jest jako gwiazda, chodziło mi że z multiswitcha biegną kable do wszystkich pomieszczeń do gniazd końcowych.

  Moje wszystkie wątpliwości zostały rozwiane.
  Pozdrawiam !!