Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie wybrać słuchawki dokanałowe...

01 Wrz 2010 23:05 4461 4
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich! Mam mały problem. Otóż waham się miedzy dwoma modelami JAYS a-JAYS Three, a Sennheiser CX 400-II Precision. Czy ktoś z was miał do czynienia z takimi słuchawkami. Szczególnie mnie interesuje to czy sennheiserze nie ulegają uszkodzeniu kable idące do samych słuchawek bo ponoć są strasznie cieńkie. Może są inne, lepsze słuchawki w tym przedziale cenowym (ok. 200 PLN)?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Zainteresuj się tym tematem, i odpuść sobie słuchawki dokanałowe..

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1588728.html

W cenie do 200zł zdecydowanie polecam Koss Porta Pro, bez koloryzowania śmiem twierdzić, że na tych słuchawkach można słuchać muzyki przyjemnie i godzinami.
  • Poziom 8  
    Tylko właśnie mi chodzi żeby tych słuchawek nie było widać. Do słuchania w domu mam panasoniki nauszne półotwarte. Te słuchawki kupuje do komórki do słuchania w "plenerze". Mieszkam w tak durnej "wiosce" (chociarz wszyscy nazywają to miastem), że im mniej się coś rzuca w oczy tym lepiej! :cry: A jak z dousznymi otwartymi?
  • Poziom 25  
    Douszne otwarte? Nie widziałem takich nigdy. Generalnie nie najlepszym pomysłem jest narażanie własnego słuchu - a co za tym idzie zdrowia, tylko ze względu na okoliczną ludność. Co do Koss porta pro, są to na prawdę małe i dyskretne słuchawki - wygodne jak cholera. Są tak uniwersalne, że pasują wszędzie. Zarówno w plener jak i do wieczornego słuchania przy piwku. Dlatego też cieszą się tak ogromnym powodzeniem już od przeszło 25 lat !
    Niech cię nie zmylą zdjęcia, słuchawki są na prawdę małe.

Słuchawki dokanałowe to jest wybitnie nieudany wynalazek. Podam ci argumenty które przemawiają za odpuszczeniem sobie takich słuchawek (z własnego doświadczenia)
    1.Strasznie niszczą słuch.
    2.Fizycznie męczą uszy (uszy bolą, i nagrzewają się)
    3.Powodują nadmiar wydzieliny usznej, przez co są nieestetyczne.
    4. Nie słyszysz absolutnie nic mając je na uszach. Bez różnicy czy ktoś na ciebie trąbi, czy mówi do ciebie czy nawet strzela za tobą z karabinu.
    5.Słuchanie muzyki nie jest przyjemnością tylko katorgą, gdyż powoduje znacznie częstsze bóle głowy.
    6.Wybitnie niewygodne.

Argumenty za Koss Porta Pro:
    1.Bardzo wygodne
    2.Rewelacyjna jakość, słuchanie to przyjemność
    3.Estetyczne, przewiewne
    4.Masz kontakt z otoczeniem, nie zaskoczy cie nadjeżdżający trąbiący samochód.
    5.Nie niszczą słuchu
    6.Uniwersalne
  • Poziom 28  
    Ja jestem od paru dni posiadaczem dokanałowych słuchawek Sennheisera (CX 150). Są to moje pierwsze słuchawki dokanałowe.
    Wrażenia są następujące:
    * trochę głupie uczucie gdyż rozpychają uszy i czujesz, że coś w nich siedzi i przez to delikatnie szumi w głowie
    * przełykanie śliny czy pocieranie kabla od sluchawek o odzież sprawia, że te dźwięki jakoś strasznie się wzmacniają i słychać je w słuchawkach (efekt mikrofonowy)
    * jakość dźwięku mimo wszystko nie poraża. Po pierwszym użyciu miałem wrażenie że grają dużo gorzej od dołączonych fabrycznie do mojej mp3-ójki słuchawek dousznych (też sennheisera).
    * mam wrażenie, że uszy produkują więcej miodu.

Na plus przemawia to, że codziennie jeżdżę pociągami (strasznie głośne) i słuchać muzyki w słuchawkach dousznych trzeba dość głośno. Zobaczymy czy z tymi będzie inaczej.