Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Asus nie włącza sie po nacisnieciu POWER

ms89 02 Wrz 2010 00:08 9335 6
  • #1 02 Wrz 2010 00:08
    ms89
    Poziom 12  

Witam, mój problem wygląda tak ze gdy naciskam przycisk power laptop nie włącza się do końca tzn, włącza się tylko do moment jak ma się pojawić coś na ekranie czyli bios a nie pojawia się nic poprostu czarny ekran i komputer przestaje myśleć, chodzi ale nie włącza się dalej ani nie wyłącza następnie po przyciśnięciu przycisku power odrazu się wyłącza (wystarczy nacisnąć nie przytrzymać). Proszę o pomoc Laptop to Asus F5R.

0 6
  • #2 02 Wrz 2010 00:28
    elektro94
    Poziom 21  

Sprawdź, czy działa na zewnętrznym monitorze, wyjmij i po 5min włóż baterię podtrzymującą ustawienia BIOSu.

0
  • #3 02 Wrz 2010 00:40
    ms89
    Poziom 12  

Gdzie jest ta bateria podtrzymująca bios?

Monitor podłączyłem i to samo . . .

0
  • #4 02 Wrz 2010 00:54
    elektro94
    Poziom 21  

Zanim rozkręcisz laptopa żeby wyjąć baterię - grzebałeś w BIOSie zanim laptop padł? Jak to się stało, że przestał się włączać?

0
  • #5 02 Wrz 2010 00:59
    ms89
    Poziom 12  

włączyłem go w nocy jak wróciłem z pracy włożyłem pendrive później wyjąłem wyłączyłem komputer i rano próbuje go wlaczyc i takie cos :/ podejrzewasz winę w biosie?

Bios nie był dotykany przez rok czasu:]

0
  • #6 26 Wrz 2010 21:15
    SHAQU
    Poziom 10  

ms89 napisał:
    włączyłem go w nocy jak wróciłem z pracy włożyłem pendrive później wyjąłem wyłączyłem komputer i rano próbuje go wlaczyc i takie cos :/ podejrzewasz winę w biosie?

Bios nie był dotykany przez rok czasu:]

Rozwiazales problem?
    Wlasnie bylem u kolegi i podobna sytuacja, tylko u niego to bylo tak, ze przed zamilknieciem wyskakiwal komunikat o nieustawionym biosie ciagle od jakiegos czasu i musial zawsze klikac F1 zeby uruchomic system. Wyciagnalem u niego pamiec ram, dysk zeby zajrzec czy gdzies pod nimi nie widac umiejscowienia baterii biosu bo podejrzewalem jej padniecie no i po wlozeniu spowrotem lapek juz sie nie uruchomil. Po wcisnieciu power dioda sie zapala, ladowanie jest wiec podejrzewam, ze chodzi o podtrzymanie biosu a zeby wogole odpalil trzeba by go zresetowac. Moze jest jakas kombinacja klawiszy po wyciagnieciu baterii/akumulatora zeby ten bios zresetowac (cos jak w PC zworki) W niektorych laptopach mozna to zrobic poprzez wyciagniecie akumulatora, odlaczenie zasilania i wcisnieciu na chwile przycisku power. Tutaj ten trik nie dziala. Ma ktos jakas propozycje lub podpowiedz w ktorym miejscu jest bateryjka i czy da sie do niej dorac bez rozbiorki calej obudowy?

---
    Opisywany niedawno problem rozwiazalem. Wyjalem akumulator i odlaczylem na kilkanascie minut zasilanie. Lapek po tym okresie sie wlaczyl. Komunikat o nieustawionym biosie znowu sie wyswietlal wiec wymienilem na nowa baterie (sporo rozbierania niestety). Teraz juz wszystko gra.

1
  • #7 23 Lut 2013 13:59
    ms89
    Poziom 12  

Problem rozwiazany.

0
  Szukaj w 5mln produktów