Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nietypowy problem z makrami Excel i Word 2010

Mariusz_1977 02 Sep 2010 10:53 1853 0
    Mariusz_1977
    Level 10  
    Witam wszystkich

Szukam nietypowego rozwiazania do nietypowego problemu.
    Stworzylem pod Excelem 2003 makra zawierajace userform'y pobierajace od uzytkownika informacje. Po wcisnieciu OK forma sie zamykala i makro bylo kontynuowane.

Wszystko ladnie dziala pod excelem, ale ja te makra chce (musze) uruchamiac pod excelem osadzonym w wordzie.
    W wordzie 2003 wsadzalem arkusz excela na stronie, odpalalem makro, wyswietlala sie forma wciskalem ok i makro lecialo dalej.

Teraz mam office 2010 i osadzenie excela w wordzie podczas ladowania pliku z makrami odpala normalnego excela w tle, nic sie nie dzieje do momentu jak moje makro nie wyswietli userformy. Po jej wyswietleniu aktywuje sie okno excela ktore przejmuje kontrole nad makrem i zatwierdzenie formy powraca do makra ale chce juz kontynuowac na arkuszu z excela ktory wyskoczyl z za worda.
    Nie wiem jak wrocic albo jak zmusic oba programy word/excel aby osadzenie excela w wodzie nie wgrywalo w tle excela (excel sie wgrywa tylko jak ma w folderze XLStart plik z makrami)

Podsumowywujac

chce odpalic makro w osadzonym excelu w wordzie ktore ma userforme i chce po jej zatwierdzeniu aby amkro sie kontynuowalo nadal w osadzonym excelu w wordzie a nie na nowym arkuszu excela.

Moze mi ktos pomoc ? bardzo mi zalezy na rozwiazaniu.

Pozdrawiam