Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa, konserwacja, diagnostyka bez interfejsu renault

02 Wrz 2010 14:19 4648 2
  • Poziom 17  
    Witam wszystkich zainteresowanych

Ponieważ nie wszyscy maja możliwość zmiany ustawień lub kontroli urządzeń w samochodach renault wyposażonych w komputery zakładam ten temat by opisywać opcje umożliwiające wykonanie testów lub zmian bez potrzeby użycia zewnętrznego interfejsu.

I. Test licznika samochodu wyposażonego w komputer pokładowy:

Starsze renówki

1.Przytrzymać przycisk komputera i włączyć zapłon
    2.Resetowanie ustawień licznika i niektórych błędów odbywa się po naciśnięciu przycisku resetowania kilometrów.

Nowsze renówki

1.Przytrzymać przycisk komputera i włączyć silnik przyciskiem start
    2.Resetowanie ustawień licznika i niektórych błędów odbywa się przy włączonym silniku po naciśnięciu przycisku resetowania kilometrów.

Naciskając przycisk od komputera w trybie diagnostycznym licznika można np. sprawdzić przybliżona ilość benzyny w litrach w wersjach europejskich.

II.Alarm włączenie/wyłączenie trybu serwisowego

Nowsze renówki

Tylko przy otwartych drzwiach kierowcy i włożonej karcie do czytnika włączyć i wyłączyć 5 razy zapłon w ciągu 10 sekund. Alarm zostanie aktywowany lub dezaktywowany jeśli samochód jest wyposażony w oryginalny alarm.

III. Włączenie/ wyłączenie blokowania drzwi po ruszeniu samochodem (funkcja przeciw napadowa/włamaniowa)

Nowsze renówki

Przytrzymać przycisk od otwierania/zamykania zamków przy włączonym silniku aż do usłyszenia dźwięku z komputera

Proszę o dopisywanie opcji serwisowych poniżej.
  • Poziom 42  
    Podaj link , z czego to spisałeś?
  • Poziom 17  
    Mogę tylko dodać że testy licznika sprawdziłem w 4 różnych typach renówek i działało! Znikąd to nie spisałem! Centralny zamek i alarm sprawdzany był na megane i scenic i działa !

Witam ponieważ zablokowano temat bez mojej zgody nic nie poradzę