Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naprawa, konserwacja, diagnostyka bez interfejsu renault

snozer 02 Sep 2010 14:19 5059 2
    snozer
    Level 17  
    Witam wszystkich zainteresowanych

Ponieważ nie wszyscy maja możliwość zmiany ustawień lub kontroli urządzeń w samochodach renault wyposażonych w komputery zakładam ten temat by opisywać opcje umożliwiające wykonanie testów lub zmian bez potrzeby użycia zewnętrznego interfejsu.

I. Test licznika samochodu wyposażonego w komputer pokładowy:

Starsze renówki

1.Przytrzymać przycisk komputera i włączyć zapłon
    2.Resetowanie ustawień licznika i niektórych błędów odbywa się po naciśnięciu przycisku resetowania kilometrów.

Nowsze renówki

1.Przytrzymać przycisk komputera i włączyć silnik przyciskiem start
    2.Resetowanie ustawień licznika i niektórych błędów odbywa się przy włączonym silniku po naciśnięciu przycisku resetowania kilometrów.

Naciskając przycisk od komputera w trybie diagnostycznym licznika można np. sprawdzić przybliżona ilość benzyny w litrach w wersjach europejskich.

II.Alarm włączenie/wyłączenie trybu serwisowego

Nowsze renówki

Tylko przy otwartych drzwiach kierowcy i włożonej karcie do czytnika włączyć i wyłączyć 5 razy zapłon w ciągu 10 sekund. Alarm zostanie aktywowany lub dezaktywowany jeśli samochód jest wyposażony w oryginalny alarm.

III. Włączenie/ wyłączenie blokowania drzwi po ruszeniu samochodem (funkcja przeciw napadowa/włamaniowa)

Nowsze renówki

Przytrzymać przycisk od otwierania/zamykania zamków przy włączonym silniku aż do usłyszenia dźwięku z komputera

Proszę o dopisywanie opcji serwisowych poniżej.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    emeryt2
    Level 42  
    Podaj link , z czego to spisałeś?
    snozer
    Level 17  
    Mogę tylko dodać że testy licznika sprawdziłem w 4 różnych typach renówek i działało! Znikąd to nie spisałem! Centralny zamek i alarm sprawdzany był na megane i scenic i działa !

Witam ponieważ zablokowano temat bez mojej zgody nic nie poradzę