Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Orange free dom pro antena dipol

02 Wrz 2010 15:54 2146 7
  • Poziom 8  
    Witam od nie dawna posiadam internet orange free dom pro, do zestawu dostałem antenę dipol. Prędkość mojego internetu na nieprzekroczonym powala 25-30kB/s. Nie miałem czasu by założyć antenę, do tego momentu i tu nasuwa się moje pytanie czy antena jest kierunkowa i czy ma być skierowana do najbliższego nadajnika z orange czy ma być jakiś wybrany do tego. Proszę o pomoc z góry dziękuje.
  • Poziom 12  
    na pewno lepiej będzie działało na kierunkowej, o ile wiesz gdzie znajduje się najbliższy nadajnik orange, im mocniejsza antena i bardziej skierowana na nadajnik tym lepiej będzie działało.
  • Poziom 8  
    Ta antena którą dostałem należy chyba do kierunkowych. tak mi się wydaje. I to jest ta mocniejsza nie wiem w jakich to jednostkach się wyraża.
  • Poziom 8  
    Proszę o pomoc po ustawieniu anteny +/- na najbliższy nadajnik i po podłączeniu anteny do routera nie mogę ustalić połączenia dioda od Conect nie świeci się. Przełącznik przestawiłem na antenę. Co może powodować ten problem?
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 23  
    A bez anteny kierunkowej dioda się świeci? Do którego gniazda podłączyłeś antenę? Powinna być podłączona do tego oznaczonego Tx/Rx ( z prawej strony patrząc na panel). Drugą antenę ( diversity ) pozostawiasz, nie odkręcasz.
    Cytat:
    Przełącznik przestawiłem na antenę
    Kolego chyba nie czytałeś instrukcji. Przełącznik służy do przestawiania z trybu USB na Ethernet zależnie od tego jak podłączasz komputer, i nie ma nic wspólnego z anteną.
  • Poziom 14  
    robisz tak - przełącznik służy do określenia sposobu jakim masz się łączyć z siecią - przesuniesz go w prawo patrząc od przodu i działa przez kartę sieciową, antenę wkręcasz też z prawej strony i wywalasz za okno i teraz masz 2 wyjścia - albo patrzysz na kolor diody signal - może mieć 3 kolory - czerwony - zsięg do bani, pomarańczowy - nie jest źle i zielony - miodzio. Antenę musisz ustawić pionowo - w sensie dipole muszą być pionowo, Drugi sposób ab y złapaźć zasięg to wgranie oprogramowania axessmenager - wchodzisz w menu - dalej zakładka z parametrami sieci - pokazuje wartości zasięgu w db - musisz znaleźć taki kierunek anteną, że te dwie wartości będą najminiejsze od cyfry 100 - im mniej ttym lepiej - wtedy będziesz mieć najlepszy sygnał i powinno działać, wiele cdmek już podłączyłem jakby coś to pisz
  • Poziom 8  
    Dziękuje wszystkim za odpowiedz bardzo mi pomogliście.
    Powiedzcie mi jeszcze jedno czy mogę tej antenie zmienić długość przewodu nie wpłynie to na działanie?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Im dłuższy przewód tym większa strata ale do 10 metrów niema problemu