Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B 1.6 16valve benz 97r problem stacyjki

02 Wrz 2010 16:57 8441 6
  • Poziom 28  
    Ułamało się sprzęgiełko bębenka które przekręca kostkę stacyjki. Po odłączeniu kostki, dorobiłem coś w rodzaju klucza surowego którym włączam zapłon i rozrusznik.
    Do stacyjki przymocowane jest(chyba)immo. Kłopot polega na tym, że trzeba (mocno) pamiętać o włożeniu i przekręceniu kluczyka przed jazdą by blokada nie zrobiła niespodzianki.
    Pytania;
    - do demontażu stacyjki zapewne konieczny jest demontaż koła kierownicy co wiąże się pewnie z rozłączeniem niektórych połączeń. Czy odpięcie accu wiąże się z jakimiś niespodziankami oprócz konieczności wklepania kodu radia?
    - Jak się do tego zabrać, czy możliwa jest wymiana samego bębenka i przełożenia dysków by kluczyk...?
    - czy bębenek i trzpień który kręci manetką w kostce to jeden odlew?
    _ poza tym świeci lampka check(podobno zawór recyrkulacji spalin), czy w Vectrze B kody błędów sprawdza się podobnie jak w Kadecie?
    Czy te moje przemyślenia są wykonalne. Autko nie jest moje stąd ta ostrożność. Proszę o podpowiedź.
    p-m $$
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Jak odepniesz aku, żaden sterownik nie załapie żadnego błędu, ba wystarczy nie włączać stacyjki. Wyciągasz wkładke - klucz zostaje i wymieniasz reszte.
    Bębenek, trzpień ? Wkładka jest wyjmowalna z obudowy, chyba o to chodzi.
    Jeśli chodzi o błędy, tam nie ma aldl tylko obd2. Tak że tylko diagnostyka.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    W vectra B możesz wyświetlić kody błędów
  • Poziom 28  
    Bębenek i trzpień to jeden lity element? Nigdy tego nie rozbierałem.
    p-m $$
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    Chyba muszę wymienić też kostkę, bo być może ona była przyczyną ukruszenia trzpienia bębenka. (przekręca się z wyraźnymi zacięciami).
    p-m $$
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto