Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 1035 i zacięcia nad fuserem przy duplexie

02 Wrz 2010 17:48 1631 11

• Poziom 32  
    Kopiarka podczas drukowania/ kopiowania w duplexie zacina kartki nad piecem - w mechanizmie który kieruje kartke albo do duplexu albo do wyjscia. Zaciecia sa podczas przejscia 1 lub drugiej strony, tak że machanizm w obie strony szwankuje. Czasem uda sie przejscie :)
    Cału moduł wygląda jak nowy i nie wiem czemu tak robi
  • Poziom 22  
    może kleją się selenoidy sterujące bramkami, na ich trzpieniach są takie podkładki, proponuję zdjąć, maszyna w dupleksie może być trochę głośniejsza

• Poziom 32  
    a nie wystarczy wyczyscic?
  • Poziom 28  
    proponuję także sprawdzić sprężynki odciągające selenoidy.

pozdrawiam

• Poziom 32  
    Tam są dwa elektromagnesy. Ten z tyłu kopiarki steruje czy kartka ma wujść czy iśc do duplexu. I on się zacinała ale naciągnieta sprężyna załatwiła sprawe. Natomiast ten przedni nie wiem po co jest bo na początku nie załączał się wcale, i juz go miałem podwiązać bo ma być cały czas załączony ( przynajmniej jak trwa proces kopiowania) - ale odwiesił sie i narazie spokój. :)
  • Specjalista - kserokopiarki
    Najlepiej wymień te poprzylepiane "amortyzatory" od selenoidów. W 1035 to częsta przypadłość. W nowszych się rzadziej zdarza takie coś. Ja podklejam kawałki pasków czyszczących listwy LED-owe od Bizhub-a C350 :). Jak je zupełnie odkleisz nic się nie stanie złego tyle że zacznie "stukać" i niektórych klientów to denerwuje.

C.
  • Poziom 27  
    Ze sprężynkami nie kombinuj. Wywal te gąbki jak pisał copyman i po sprawie.
  • Moderator
    gasior napisał:
    Co to są "selenoidy"?

Na przykład takie coś :D :

Link

• Poziom 32  
    solenoidy :) nazewnictwo z Partscatalogu
  • Specjalista - kserokopiarki
    Po ludzku mówiąc - elektromagnesy :D

C.

• Poziom 32  
    czyszczenie tego elektromagnesu pomogło